HEMEN ARA WHATSAPP

Ahşap Tabela Nasıl Yapılır?
333 ReklamAhşap TabelaAhşap Tabela Nasıl Yapılır?
22 Mayıs 2018 Posted by 333reklam Ahşap Tabela Tabela

Ahşap Tabela Nasıl Yapılır?

Ahşap Tabela Nasıl Yapılır ihtiyaçlarınız için 333 Reklam olarak son teknoloji ekipmanlarımız ve tecrübeli kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Meşe, Kiraz, Çınar, Köknar, Kestane, Sedir, Sapelli, Iroko, Opepe, Balau gibi ağaçlar tüm ahşaplar ahşap işaretleri yapmak için kullanılabilir. Hepsinin kendine özgü bir karakteri ve görünümü vardır. Ama her bir ağacın farklı özellikleri bulunmaktadır. Onların bu farklı özelliklerinden dolayı, onları farklı durumlarda kullanmak gereklidir. Her birinin avantajları ve dezavantajları vardır. Güzel görünmeye devam etmeleri gerekiyorsa hepsi korunmalıdır.

Ahşap Tabelalar Nerelerde Kullanılır?

Toplu yaşam alanları olan sitelerin girişleri, apartman içleri ve bahçelerde yönlendirme amaçlı veya ikaz amaçlı kullanılan ahşap tabela çeşitleri için en iyi kalitede, en iyi ağaçlardan imal edilmiş örnekleri inceleyin. Daha çok ağaç ve bitkileri korumaya yönelik kullanılan tabelalar, çoğu zaman da dekoratif amaçlı olabilmektedir.

Ahşap Tabela Nasıl Yapılır?

Tabela yapımında kullanılan İngiliz meşesi en güçlü gemileri inşa etmek ve en güzel evleri süslemek için nesiller boyu kullanılmıştır. Sert, ağır ve dayanıklı bir ağaçtır. Genel olarak kaba taneciğe sahip olmakla birlikte, tane, doku ve renkte harika varyasyonlara sahip olabilir ve küçük iğne düğümleri ve çapakları, görünüşünün çekici ve kabul edilebilir bir parçasıdır. Çok dayanıklı olmasına rağmen, bakım yapılması

Bir ahşap tabela her türlü hava koşuluna da dayanabilmelidir. Genellikle bu tür tabelalar dış mekanlarda kullanılmaktadır. Zaman içinde mevsimsel şartlara göre ahşap malzeme üzerinde renk değişikliği, kuruma, çatlama gibi hasarlar meydana gelebilir. Bu yüzden ahşap yüzeylerin çok iyi korunması gerekmektedir. Koruyucu cila ve diğer kimyasallarla ahşap reklam panoları korunabilmektedir.

Kahverengi harfler, meşe ahşap tabelalar için çok güzel olmakla beraber ve kavak keresteler için de güzel bir yazım rengidir. Bu ahşap tabela ürünleri için gerekli kereste ülkemizde yetiştirilmektedir.Kestane, çoğu zaman kesilmiş ağaçlık bölgelerde yetişen sürdürülebilir bir kerestedir ve ahşap reklam panoları yapımında sık kullanılan bir ahşaptır. Sert olması ve dış mekanlara olan dayanıklılığı nedeniyle çiftlik ve fabrika girişleri ile mesire alanları girişleri gibi alanlarda sık kullanılmaktadır.

Yön tabelaları, uyarı tabelaları, iç mekan yönlendirme, ayaklı ve ayaksız tabelalar gibi büyük bir kullanım alanına sahip olan ahşap tabela ürünlerinin tasarım ve montajları konusunda profesyonel ardım için firmaların internet sayfaları incelenebilir.