HEMEN ARA WHATSAPP

Ankara Işıklı Tabela

333 Reklam333 ReklamAnkara Işıklı Tabela

Eski dönemlerde tabelalar söz konusu olduğu zaman firmaların ve insanların akıllarına gelmekte olan modeller az çok belli oluyordu. Klasik tarzda hazırlanmakta olan bu tabelalar; hava karardığı zaman görünmez bir hale gelebiliyordu. Dolayısıyla tabelaların görüntüsü ne kadar güzel olursa olsun fark etmez asla tam anlamıyla arzu edilen sonuçlar elde edilemeyebiliyordu. Şimdilerde ise bu konuda oldukça farklı değişimler kendini göstermeye başladı. Böyle olunca da pek çok firma artık birbirinden farklı tarzlardaki tabela çeşitlerini inceleyerek bunlar arasından en etkili seçimleri yapmaya çalışıyorlar. Işıklı tabela çeşitleri üretilmiş olduğu ilk günden bu yana sıklıkla firmalar tarafından seçilmekte olan tabelalar arasında bulunuyor.   

Genel itibari ile ışıklı tabela içinde isteğe bağlı olarak pek çok farklı tarzdaki aydınlatma ürünleri kullanılabilmektedir. Bu ürünler neon, led ya da flüoresan çeşitleri arasında değişim göstermektedir. Doğru şekilde hazırlanacak olan ışıklı tabelalar sayesinde firmalar ile alakalı tanıtım çalışmaları oldukça karanlık ortamlarda dahi hiç olmadığı kadar etkili bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Tabelaların iç kısımlarında yer edecek olan ışık sayesinde ön kısımda yer alacak olan yazılar uzak mesafelerden dahi çok kolay fark edilebilir. Tabelanın tasarımı için vinil, pleksi ve folyo baskı türleri arasından seçimler yapılabilmektedir. Işıklı tabela çalışmaları için öncelikli olarak alüminyum ya da demir profilden iskelet hazırlanmaktadır. 

Bunun ardından ise ışıklı tabela iskeletinin etrafına 12 cm oranında hazırlanan oluklu alüminyum profil yerleştirilmektedir. Işıklı tabelanın ön kısmında ışığı geçirmekte ola polikarbon ya da pleksi levhalar kullanılırken arka kısımda ise ışığın mümkün olan en eşit şekilde yansımasının sağlanması adına alüminyum gofrajlı levhalar kullanılmaktadır. Yapılacak olan çalışmalar sırasında ise aydınlatma işlevi neon, led ya da flüoresan ile istenildi gibi sağlanmış olur. Klasik tarzda hazırlanmakta olan ışıklı tabela hazır tarzdaki alüminyum kasalardan yapılabilmektedir. Var olan bu kasaların derinlikleri 7 cm ila 15 cm arasında değişim göstermektedir. Firmaların isteklerine bağlı olarak düz yani klasik şekilde montajlar yapılabildiği gibi isteğe bağlı olarak birbirinden farklı desen ve şekillerde özel olarak da hazırlanabilmektedir. 

Firmaların ışıklı tabela konusunda yapmakta oldukları araştırmaları sonrasında da görebilecekleri üzere ağırlıklı olarak lacivert, siyah, beyaz ve kırmızı renkler tercih edilmektedir. Günümüzde pek çok farklı çeşitte ışıklı tabela modelleri firmaların karşılarına çıkartıldığı için öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken şey nerelerde kullanılacağına dikkat ederek buna göre tasarım çalışmalarının yapılması olmalıdır. Kaliteli bir görünüme ulaştırılması adına gerçekleştirilecek olan çalışmalar neticesinde firmaların isteklerini net bir şekilde karşılayacak tarzda tabelalar kolaylıkla hazırlanmış olacaktır. Konusunda deneyimli olan kişiler tarafından yapılacak olan çalışmalar neticesinde tam olarak arzu edildiği şekilde tabelalar ortaya çıkartılmış olmaktadır. Dikkatleri üzerine başarılı bir şekilde çekecek olan ışıklı tabelalar ile beraber ise firmalar isteklerine net bir şekilde erişmiş olacaklardır.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.