HEMEN ARA WHATSAPP

Ankara Kabartma Tabela İmalatı
333 ReklamTabelaAnkara Kabartma Tabela İmalatı
18 Temmuz 2018 Posted by 333reklam Tabela

Ankara Kabartma Tabela İmalatı

Ankara Kabartma Tabela imalatı ihtiyaçlarınız için 333 Reklam olarak modern kadromuz ve yeni nesil ekipmanlarımızla kaliteli ve uzun süreli tabela imalatı için hizmetinizdeyiz.

Firmalar, kendilerini başarılı bir şekilde tanıtmak adına uzun süredir tabelaları kullanıyorlar. Böyle olunca da ilk üretilmeye başladığı günden bu yana pek çok farklı tabela çeşidi ortaya koyulmaya devam ediyor. Araştırmaların doğru bir şekilde yapılmaması durumunda ise seçilmiş olan tabelalar ne kadar istenmiş olursa olsun asla arzu edilen sonuçların elde edilmesini sağlamayacak. Bu konuda bilgi sahibi olmak istenilen tarzdaki tabelaların kolaylıkla seçilmesini sağlayacaktır. Kabartma tabela çeşitleri ise üretilmeye başladıkları ilk günden bu yana pek çok firmanın ağırlıklı olarak tercih ettikleri tabela türleri arasında kendine yer buluyor.

Ankara Kabartma Tabela Firması Size Nasıl Yardımcı Olur?

Birçok firma tercih ediyor olsa da kabartma tabela çeşitleri kimi firmalar bilgiye sahibi olamadıkları için istedikleri tabelaları kullanamıyorlar. Genel itibari ile kabartma tabelalar görünüş bakımından oldukça sonuçları beraberinde getiren kabartma tabelalar; isteğe bağlı olarak birçok farklı materyalden üretilebiliyor olsa da ağırlıklı bir şekilde firmaların tercihi pleksiglastan yana oluyor. Bunun en büyük nedeni ise pleksiglas maddesinin cam gibi ışık geçirebilmesinin yanı sıra parlak bir malzeme olmasıdır. Ayrıca bu maddenin arka bölümüne ışık verilebildiği zaman ön kısmında istenilen dikkat çekici görüntü kolaylıkla ortaya çıkmış oluyor. Bununla beraber hazırlanacak olan tabelanın kenar kısımları dikkatli bir şekilde delinir ve bu kısımlardan LED çıkartılması ile de ışıklı bir tabela elde ediliyor.

Kabartma Tabelalar Nasıl Yapılır?

Firmalar bu tarz kabartma tabela modelleri arasından seçimlerini dikkatli bir şekilde yapmaları halinde çok uzak noktalardan dahi kendilerini ve isimlerini orada bulunan insanlara rahatlıkla ulaştırmış oluyorlar. Birçok firma, pleksiglasın neden tercih edildiğini tam olarak bilemiyor. Normal cama göre darbelere altı kat daha dayanıklı olan pleksiglas ayrıca parçalandığı zaman keskin kenarlara sahip olmuyor. Aynı kalınlıktaki cam ve pleksiglas karşılaştırıldığı zaman cama oranla ısıyı geçirme yüzdesi %20 daha az oluyor. Ayrıca 150 derecelik ısıda şekillendirilecek olan pleksiglasın şekillendirilmesi ve şekillendirilme sonrasında şeklini muhafaza etmesi çok daha kolay olmaktadır.

Özellikle de farklı tarzlarda kabartma tabela çeşitlerini kullanmak isteyen firmalar, pleksi tabela ürünleri sayesinde isteklerini rahatlıkla elde etmeyi başarıyorlar. Klasik tarzdaki tabelaların yanı sıra pek çok firma artık tam anlamıyla kendi isteklerini yerine getirmeyi hedefleyecek tarzdaki tabelaları üretebiliyorlar. Bunun için öncelikli olarak tasarım çalışmalarının dikkatli bir şekilde yapılması gerekiyor. Konusunda yeterli şekilde deneyim sahibi olan tabela üreticileri ile yapılacak görüşmeler sırasında ilk aşamada ne tarz bir tabela seçilmesi gerektiği ile ilgili net fikirler elde edilmiş olacaktır. Tasarım işlemlerinin dikkatlice yapılması ile beraber ortaya çıkacak olan tabela modeli, pleksiglasın işlenmesi adına gerekli olan adımların atılmasını sağlıyor olacak. Tüm adımların üzerinde dikkatlice durulması ile beraber ise tüm dikkatleri üzerine çekecek tarzda bir tabela elde edilmiş olacaktır.

Kabartma Tabela İmalatı Nasıl Yapılır?

Kabartma Tabela, Firmaların hangi sektörde olurlarsa olsunlar fark etmez, kendilerini hedef kitlelerine ve müşterilerine en iyi şekilde tanıtması gerekmektedir. Aksi durumda yapılacak olan çalışmalar ne kadar kaliteli olursa olsun fark etmez, istemiş oldukları sonuçlara ulaşmaları ile alakalı oldukça ciddi sorunlar kendini gösterebiliyor. Böylesi durumların önüne geçilmesi adına ise pek çok farklı konunun önüne dikkatli bir şekilde geçilmesi gerekmekte. Dolayısıyla firmaların büyük bir kısmı artık kendilerini tanıtmak adına tabela çalışmalarına hiç olmadığı kadar dikkat ediyorlar. Kabartma tabela Ankara modelleri de yine firmaların tanıtımları adına en fazla üzerinde durdukları tabela modelleri arasında ilk sıralarda kendine yer bulmayı da başarmış oluyor.

Bu tabelaların bilindik tarzdaki tabela modellerinden en büyük farklı görünüş bakımından oldukça etkili sonuçların çıkmasına yardımcı oluyor. Pek çok farklı materyalden üretilen Ankara kabartma tabelalar için genel olarak tercih edilen materyal ise pleksiglas oluyor. Bunun nedeni ise pleksiglasın tam olarak cam gibi ışık geçirebilen, parlak tarzda malzeme olmasıdır. Buna bir de arka kısmından ışık verilmesi eklendiği zaman ön kısımda oldukça hoş bir görüntünün çıkmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca kesilen tabelaların kenar kısımlarının delinmesi ve bu yerlerin iç kısımlarından led çıkartılarak kullanılması sonrasında ortaya güzel görüntülerin çıkması sağlanmış olmaktadır. Böylece firmalar kendileri için hazırlanacak olan tabelalar sayesinde oldukça uzak noktalardan dahi isimlerini insanlara ulaştırmayı başarmış olacaktır.

Kabartma Tabela Avantajları Nelerdir?

Hazırlanacak olan tabela Ankara için pleksiglas kullanılmasının en büyük etkenlerinden bir tanesi ise oldukça yüksek ışık geçirgenliği sağlamasıdır. Çünkü bu malzeme normal camlara oranla darbelere karşı altı kat daha dayanıklıdır. Bununla beraber tabelanın kırılması halinde ortaya dağılacak olan parçalar asla keskin kenarlara sahip olmayacaktır. Dolayısıyla kırıklardan ötürü yaralanma gibi durumlar kendini göstermeyecektir. Ayrıca pleksiglas ile ayı kalınlık oranına sahip olan cama göre ısıyı geçirme oranı %20 daha az olur. Pleksiglasın ısı ile işlemesi oldukça basittir. 150 derece şekillendirilebilecek olan kabartma tabela, sonrasında ise bu şeklini hiçbir sorun çıkmadan muhafaza etmeyi de başarmış olacaktır. İşleme esnasında arzu edilen şekillerin oluşturulabilmesi sayesinde ise firmalar tanıtım işlemleri adına bu tarz tabelaları rahatlıkla tercih edebileceklerdir.

Hazırlanacak olan kabartma tabela türlerinin dayanma sıcaklığı genel itibari ile 80 derecedir. Fakat kendi kendine yanması için 400 derecelik bir sıcaklığın oluşması gerekmektedir. 250 derece ise alev ile temas etmesi sonrasında tutuşabilecektir. Bu durum tabelanın kullanışlılık oranını ciddi şekilde arttırmış olacaktır. Kabartma tabela yapımı oldukça büyük bir özen isteyen şeylerden bir tanesi olarak bilinmektedir. Çünkü gerek tabelanın hazırlanması gerekse şekillendirilmesi esnasında adımların dikkatli olarak atılmaması ile beraber istenilen kabartma ve dışarıdan güzel görünüm oluşması gibi durumlar söz konusu olamayabilir. Dolayısıyla firmaların bu konuda deneyimli olan kişiler ile iletişime geçmesi önemlidir.