HEMEN ARA WHATSAPP

Pvc Etiket

Pvc etiketi renkli, canlı görünümü ve uzun süre hiç deforme olmadan sağlam kalabilme gücü ile en çok tutulan etiket çeşitlerinden bir tanesi olan, 100 santigrat derece ısıya kadar dayanmagücü ile özellikle sıcaklığın yüksek olduğu ve yüksek ısıya maruz kalınan yerlerde bulunan ürünler için tercih edilen etiket modelleri, otomobil sektörü başta olmak üzere, her türlü sanayi ve tekstil alanında, elektrik ve elektronik sektöründe rahatlıkla kullanılabilen nadir etiket türlerindendir pvc etiketi.

Saydam pvc ile yapıştırıcı arasına yapılan baskı sayesinde dış etkiler ile asla karşı karşıya kalmayan, bu sayede renginde deforme olmadan uzun yıllar varlık gösterebilen bu ürünler, yeni nesil baskı teknikleri ile baskı uygulaması ile yapılarak, parlak renklerin ve görselliğin hakim olduğu bir ürün ortaya çıkar. Arma, işaret, logo, isim ve açıklama metni gibi yazıların yada resimlerin basıldığı etiket çeşitleri, makinelerin ön panellerinde veya reklam promosyon amacı ile kullanılır.

Ciddi anlamda yaygın bir kullanım alanına sahip olan ve çok amaçlı kullanılan bu ürün çeşidinin de imalatını diğer ürünlerimizde olduğu gibi en iyi teknikler ile yapan, son sistem teknolojilerle üretilen modern üretim makineleri eşliğinde kaliteli boya ve pvc malzemelerinden imal edilen pvc etiketler, serigraf baskı tekniği ile yapılmakta olan baskı iç yüzeyde kaldığı için kolay kolay deforme olmayı bozulmayan bir özelliktedir. İstenilen alanlarda kullanılmak üzere çeşitli boyut ve ebatlarda imalatını gerçekleştirdiğimiz bu ürünler içerde ve dış mekanlarda kullanılmak içi uygundur. Estetik açıdan gayet kaliteli ve işlevsel etiket türüdür. İç ve dış mekanlarda kullanılabilir niteliktedir. En büyük özelliği tersten baskı yapılmasıdır bu yüzden boyasında solma ya da kararma olmaz. Malzeme dokunmaya karşı duyarlı olduğundan tersten baskı yapılmak suretiyle baskı yüzeyi ile temas olmayacağından herhangi bir sorun teşkil etmez. Işıklı tabelaların yüzeylerinde kullanılabilmektedir. Farklı boya kullanılarak arkadan verilen ışıkla geçirgenlik(saydamlık) sağlar. Bu hizmetlerin tamamını firmamız sizler için sağlamakta ve pvc etiket baskı ve tasarımını sağlamaktadır.

Varak Baskılı Etiket

Varak baskılı etiket ürün ve baskılarınızın görürünüm olarak daha kaliteli durmasını ve dikkat çekmesini sağlayarak basılmasını istediğiniz durumlarda tercih etmenizin faydalı olacağı bir baskı türüdür. Varak baskılı etiket türü spesifik baskı türlerinden bir tanesidir ve sektörde  bu konuda önemli bir yere sahiptir. Basım teknikleri, kalıp ve görselin olduğu bölgeye termal transfer(Isı yolu ile) sonrası yaldız (varak)kağıtlarının kullanılması şeklinde yapıştırıldığı bir baskı çeşididir. Üretimde kullanılan malzemenin renklerine göre başta altın varak, gümüş varak baskı olmak üzere pek çok çeşidi mevcuttur.

Sıcaklık altında kalan bir klişe ile folyonun (Varak) zemine, kartona ya da cilt bezine presleme işlemi aktarılması. Baskı ürün ve kalıplarının etki alanını arttırmak için kullanılan en verimli ve eski işlem türlerinden birisidir. Oldukça fazla  kullanım alanı vardır: Davetiye, zarf , karton dosya, kartvizit gibi birçok basılı üründe; her türlü ürün ambalajlanmasında, kitap ve dergi kapaklarında… En fazla kullanım alanı olmasına rağmen, varak baskının renkleri sadece altın ve gümüşle sınırlı değildir. Oldukça farklı varak renkleri ve çeşitleri bulunabilir. Kaliteli malzeme, doğru renk ve tipte varak ile birleştiğinde basılı üründe harika etkiler yaratmak mümkündür.

Varak çeşitleri:

 • Metalik varak: Altın, gümüş, bakır başta olmak üzere mavi, mor, kırmızı, turuncu ve sarı gibi birçok rengi bulunur.
 • Mat varak: Günümüzde artık çok az kullanılan tipo baskı yöntemi ile basılmış gibi bir görünüm sağlayan mat varağın da birçok rengi mevcuttur.
 • Özel efektli varak: Ahşap, metal, mermer ve granit yüzey görünüm etkisi veren varaklar.
 • Hologram: Yüzeylere farklı bir boyut ve görünüş katan hologram efektli varaklar.
 • Buna benzer birçok varak çeşidini sizler için hazırlamaktayız.

 

Endüstriyel Etiket

Endüstriyel etiketler: araba, otomotiv, ticari araçlar, elektronik eşyalar, endüstri makineleri ve kimya sanayiisi, elektrikli süpürge , buzdolabı, blender vb ev eşyaları gibi alanlarda kullanılmak üzere dizayn edilen etiket türüdür.İçinde bulundukları ortam koşulları ve kullanım yerleri itibariyle güçlü ve dayanıklı ve dış faktörlere karşı dayanıklı olması gereklidir. Üzerinde ürünün içeriği veya etkileşim içinde oldukları kimyasal maddelere karşısında çok kaliteli ve her türlü ağır şartlara karşı koyabilecek ve yıllarca deforme olmadan ürününüzün kalitesini yansıtabilmelidir.

Farklı sektörlerde çalışan insanlar için kimyasal ürünler çalışanlara ve çevredeki insanlara zarar verebilir bu sebeple endüstriyel etiketler kullanılır. Kimyasal reaktivitesi olan ürünler, depo işlemleri ve taşıma durumunda etkileşim içerisinde olduğu alanlara yönelik gerekli bilgilendirme ve uyarıların etiketlerin üzerinde yazılı olması gerekmektedir. Aynı şekilde kullanılan etiketin de kimyasal maddelerin göstereceği zararlı etkilere karşı direnç gösterebilmesi için önemlidir.

Tekstil, endüstri gibi sanayii tipi uygulamalarda uyarı etiketlerinin zamanla tahrip olup okunamaz hale gelmesi ciddi sorunları beraberinde getirir. Muhtemel olumsuzlukları engellemek için hem baskıda kullanılacak ham maddeler hem de baskıdan sonra etiketler çeşitli testlere tabi tutulmak şartıyla üretilir. Test sonuçlarına göre uygulanacak alan için en doğru etiket için sonuca ulaşılır.

333 Reklam Ajansı olarak yıllarımızı verdiğimiz etiket, baskı, reklam ve tabela gibi alanlardan birisi olan endüstriyel etiket alanında sizlere hizmet vermekten gurur duymanın yanı sıra birçok firmanın önünde bulunmaktayız kalite ve tarz anlamında. Endüstriyel etiket, UV etiket, baskı türleri ve birçok reklam hizmetlerini yapmakta olan firmamız kalite ve çizgisini bozmadan sizlerle beraber yoluna devam edecektir.

Uv Baskı Etiket

Baskı teknikleri arasında önemli yere sahip olan ve bu baskının her mecrada kullanılabilmesi bize çeşitli fırsatlar sunmakta. U.V. (ultraviole) baskı tekniği, güneş ışığına dayanıklılığı ile baskı çalışmalarının kurumasını kısıtlamak amacı ile kurutma süresini 1 sn.’den daha az süreye inmesi ve bununla birlikte boya özelliğinden dolayı güneşten solma gibi baskıya zarar veren nedenlerin ortadan kalkmasını sağlar. UV Baskı sistemi ile gerçekleştirilen baskı malzemesi su gibi maddelerden etkilenmezler, ofset baskı ile basılan malzemelere göre daha dayanıklıdırlar.

UV baskı sistemi bir çok malzemeye UV kurutma sistemi sayesinde istenilen oranda renkle rahatlıkla ve sorunsuz baskı yapılabilir. Kontrol panel etiketleri, leksan film, kağıt, şeffaf, opak çıkartma, alüminyum etiketler, ürün üzerine kullanma talimatları başta olmak üzere geniş bir uygulama çeşitliliğini desteklemektedir.

UV Baskı Makinesi ile 0,22-1,00 mm kalınlıkta sert ve yumuşak tüm malzemeler üzerine baskı yapılabilmektedir.

 • Pvc BaskıFarkını belli eden üründür, çeşitli malzemelerle birlikte uygulama yapılıp sunulabilir.
  V. baskı ile uyumu yüksektir.
 • Sticker BaskısıFarklı alanlarda, her tarz ürüne sıvama yoluyla uygulanan çeşitli renk ve desenlere sahip üründür.
 • V baskı; netliği ve tutuculuğuyla malzemeyi tamamlayan baskı tekniğidir.
 • Metalize BaskıOpp malzeme yumuşak ve esnek malzemedir. Kıvırma ve yapıştırmaya daha uyumludur.
 • Her alanda kullanıma açık bir malzemedir. Ultraviyole baskı ile uyumu güçlüdür, netliği ve tutuculuğu yüksektir.
 • Jakron ve Bez Üzerine Baskıİç-dış cephede kullanılan araçların, vitrin camlarına vb. yerlerin üzerine dışarıdan yapıştırılan üründür.
 • V. baskı tekniği ile soğuğa ve güneş ışınlarına maruz kalsa da maksimum bir yıl boyunca solmama garantisine sahiptir.
 • Aydınger Üzerine BaskıAydınger üzerine UV baskı tekniği ile kalıcı, net baskı uygulanır.
 • Yumuşak Malzeme ve Opp Üzerine Baskı Bez, jakron, kumaş, saten çıkartma, yırtılmaz malzeme vb. ürünlere UV baskı tekniği ile kalıcı, net baskı uygulanır.

Asansör Etiketleri

Bu makalemizin konusu asansör etiketlerinin önemi. Şehirlerde yaşam oranının bir hayli yüksek olmasından dolayı artık her yerde ve neredeyse her insanın kullandığı bir makine haline geldi asansörler. Bundan yirmi yıl önce birçok insanın gerek duymadığı bu alet artık hayatımıza her yerden karışmaya başladı. İş yerlerimize gittiğimizde kullanıyoruz, evlerimizde kullanıyoruz, alışveriş merkezlerinde ve gittiğimiz birçok lokal alanlarda asansöre ihtiyaç duyuyoruz. Peki bu makinenin güvenliği hakkında ne kadar eminiz?

Asansörler için yapılan yıllık ve altı ayda bir olan bakım periyotları vardır. Bu bakımlar oldukça önem taşımaktadır çünkü bakımlardan sonra asansör etiketleri dediğimiz güvenlik önlemleri ve bilgilendirme pulları yapıştırılmaktadır. Bu etiketler bizim, ailemizin ve mal güvenliği için hayati önem taşımaktadır. Asansör etiketleri silinmiş, tahrik olmuş veya zarar görmüşse bunu yetkili kişilere bildirmemiz gerekmektedir. Yıllık kontrolü yapılan bütün asansörlere uzman kişiler ve alanında uzman mühendisler tarafından kırmızı, yeşil, sarı ve mavi etiketler yapıştırılmaktadır. Bu etiketler bizlere can ve mal güvenliği olup olmadığını söylemektedirler. Etiket bulunmayan asansörleri yetkili kişilere bildirmeniz rica olunur.

Şimdi bu asansör etiketlerinin ne anlama geldiğini inceleyelim.

Kırmızı Etiket: Asansörünüz uzman tarafından kontrol edildikten sonra can ve mal güvenliğiniz için yüksek risk teşkil eden asansörlerdir. Kırmızı etiket yapıştırılan asansöre 30 günlük bir izin verilir ve bu sürenin sonunda yetkili kişi bu sorunu gidermezse bağlı bulunduğu belediye yetkilileri tarafından asansör mühürlenip kapatılır.

Sarı Etiket: Asansörünüz uzman tarafından kontrol edildikten sonra can ve mal güvenliğiniz için risk teşkil eden asansörlerdir. 60 günlük bir sorun giderme süresi verilir ve aksi takdirde yetkililer tarafından cezai işlem uygulanır.

Mavi Etiketler: Uzmanlar tarafından tespit edilen hafif kusurdur. 12 aylık onarma izni verilir.

Yeşil Etiket: Yapılan incelemeler sonucu hiçbir sorun teşkil etmeyen etiket türüdür.

Bu etiket türlerinin hepsini 333 reklam ajansı olarak sizlere sunmaktayız.

Uyarı ve İkaz Etiketleri

  Uyarı ve ikaz etiketleri bilhassa ağır sanayi ve makine sanayinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Çalışanların ve çevredeki insanların olası tehditlerine karşı uyarı ve ikaz etiketleri kullanılır. Bu etiketler çalışanları tehlikelere karşı korumanın yanı sıra yönlendirmekte ve emniyet sağlamaktadır. Ayrıca bu levhaları iş yeri ve fabrikalarınıza özgün tasarımlarla da sağlayabilmekteyiz. Opak ve reflektif uyarı levhaları istediğiniz çıkartma ve baskıları uygulayan firmamız dekota, pirinç, alüminyum üzerine baskıları yapmaktadır. 333 reklam ajansı istediğiniz ölçüye, kalınlığa ve grafiğe sahip uyarı levhaları yapabilmektedir.

Sanayi sektörünün dışında neredeyse bütün işletmelerde, hizmet ettiğiniz sektör sahasına uygun uyarı etikleri mevcuttur. Fabrikalar, okullar, iş yerleri, alışveriş merkezleri, site güvenlik uyarı levhaları, resmi kurumlar için uyarı levhaları ve bunun gibi hayatımızın neredeyse her alanında uyarı levhalarına ihtiyaç duymaktayız.

Bu ihtiyacın farkında olan 333 Reklam Ajansı önce güvenlik ilkesi ile birçok uygulama yapmaktadır. Bunun için uyarı ve ikaz levhaları, yasaklama levhaları, elektrikli uyarı levhaları, acil çıkış levhaları, fabrika girişi güvenliği levhaları, iç mekan yönlendirme levhaları, yangın söndürme imleri ve levhaları, tıbbi atık levhaları gibi birçok   uyarı ve ikaz levhaları yapmaktayız. Bu gibi levhaların önemine vakıf olan firmamız bu hizmetlerin tamamını kalitesinden ödün vermeden ve özenle yapmaktadır.

İş yeri sahasında yapılan bütün faaliyetlerin güvenli bir şekilde yapılmasını ifade etmek üzere şantiye gerekliliklerine göre talimatlar hazırlanmaktadır (Kazı işlerinde alınması gereken güvenlik önlemleri talimatı, beton pompaları ile güvenli çalışma talimatı, betonarme kalıp yapım söküm talimatı, demir bükme ve demir kesme makineleri kullanma talimatı, elektrik işlerinde alınması gereken güvenlik önlemleri talimatı vb. ) İkaz ve uyarı levhaları belirlenip uygun yerlere astırılmalıdır. Bunun gibi iş güvenliği  ve uyarı levhaları talimatlarına uymak ve uyarmak; çalışanları ve şantiye içerisinde bulunabilecek herkesi olası ihtimallerin zararından koruyabilmek için uyarı ve ikaz etiketleri bilhassa önem verilmelidir.

333 reklam ajansı sizler için bu hizmetlerin tamamını en ince ayrıntılarına kadar yapmakta, tasarlamakta ve montajını yapmaktadır.

Rezopal Etiket

Rezopal etiket içeriği iki katmandan oluşan plastik oluşumu bir etiket türüdür. Üst katmanında yani dış katmanda ince bir üst renktir. Alt katman yani iç katman ise malzemenin neredeyse %85 ini oluşturmakta. Bu katman malzemenin asıl rengini verir ve tabanı genellikle siyah veya beyazdır. Rezopal etiketin üretimi oldukça basittir. Renk ve katman anlamında çok fazla çeşide sahiptir.

Firmanın isteğine göre çeşitli ebatlarda renklerde ve kalınlıkta üretilebilmektedir. İçeriği lazer kazıma yöntemi kullanılarak yapılmakta ve çok hızlı şekilde baskıları tamamlanabilmektedir. Kırmızı ve siyah, sarı ve beyaz, beyaz ve siyah, gümüş rengi ve siyah, gümüş rengi ve beyaz, kırmızı ve beyaz gibi birçok renk zeminine sahip olan rezopal etiket kullanım için sizlerin varyasyonlarınıza göre şekillenebilmekte.

Rezopal etiketi tercih eden firmalar genellikle haklı nedenlere sahipler çünkü rezopal etiket oldukça ekonomiktir ve çok fazla üretildiğinde bile firmaları maddi anlamda yıpratmaz. Bir diğer sebep ise oldukça kolay üretilebilmesi. Üretim aşamasının oldukça kolay olması hızlı üretilebilmesine olanak vermekte.

Hızlı üretilen etiketler reklam ve tanıtımı hızlandırmakta. Firmalar daha yavaş işleyen ve pahalı etiketleri tercih etmektense hızlı ve ucuz olan rezopal etiketi tercih etmektedir. Renk opsiyonları oldukça fazladır ve bu firmaların logolarına ve reklam biçimlerine uygun hareket etmelerine sebep olur. Lazer markalama işlemine ve standartlarına uygun olan rezopal etiket firmalar için tercih edilebilir hale gelir. Baskı işlemi sırasında boyama ve sıçrama gibi olaylara mahal vermeden lazer makineleri ile yapılmaktadır.

Leksan Etiket

Leksan etiket PVC üzerine yapılan baskılı bir etiket türüdür. Leksan etiketin baskı kısmı malzemelerle yapıştırıcı arasında kaldığı için her türlü zor şartlara oldukça dayanıklı ve silinme şansı çok zordur. Bu etiketin dayanıklılığı çok üzün süre deforme olmadan kullanılmasına olanak sağlar. Leksan etiket genellikle elektronik ürünlerde kullanılır. Makinelerde kullanılır; fırın ısıtıcı vb. yerlerde kullanılmasının nedeni ise makinenin sıcaklığından dolayı ürünün deforme olmaması.

Leksan etiket Özel PVC materyallere özel uygulanan bir teknik ile hazırlanır. İstenilen renk ve şekilde çalışma yapılabilir. Baskı malzemeyle yapıştırıcı arasında kaldığından yani dışa bakan kısımda PVC olduğundan hiçbir silinmede baskının çıkma şansı yoktur. Bu sayede uzun ömürlü ve kullanışlı bir ürün ortaya çıkar. Genelde elektronik sektöründe kullanılsa da her türlü alanda kullanılabilir. 0,15 mm’ den 1,5mm’ye kadar kalınlığı olan Leksan Etiketlerin en önemli özelliği baskının arka yüzeyde olmasından dolayı ön taraftan baskı ve boyanın kazınamaması ve çıkmamasıdır. Leksan etiket Kendinden yapışkanlı değillerdir. Bu yüzden arkasına baskı sonrası yapışkan kaplanarak etiket tamamlanır. Yapışkanın tutunma mukavemeti çok yüksektir. Kullanım alanı çok geniştir. 100 C sıcaklığa dayanabilir. Su ve hava şartlarından etkilenmez.

Ciddi anlamda yaygın bir kullanım alanına sahip olan leksan çok amaçlı kullanılan bu ürün çeşidinin de imalatını diğer ürünlerimizde olduğu gibi en iyi teknikler ile yapan, son sistem teknolojilerle üretilen modern üretim makineleri eşliğinde kaliteli boya ve pvc malzemelerinden imal edilen leksan etiketler, modern baskı tekniği ile yapılmakta olan baskı iç yüzeyde kaldığı için kolay kolay deforme olmayı bozulmayan bir özelliktedir. İstenilen alanlarda kullanılmak üzere çeşitli boyut ve ebatlarda imalatını gerçekleştirdiğimiz bu ürünler içerde ve dış mekanlarda kullanılmak içi uygundur. Estetik açıdan gayet kaliteli ve işlevsel etiket türüdür. İç ve dış mekanlarda kullanılabilir niteliktedir. En büyük özelliği tersten baskı yapılmasıdır bu yüzden boyasında solma ya da kararma olmaz. Malzeme dokunmaya karşı duyarlı olduğundan tersten baskı yapılmak suretiyle baskı yüzeyi ile temas olmayacağından herhangi bir sorun teşkil etmez. Işıklı tabelaların yüzeylerinde kullanılabilmektedir. Farklı boya kullanılarak arkadan verilen ışıkla geçirgenlik(saydamlık) sağlar. Bu hizmetlerin tamamını firmamız sizler için sağlamakta ve leksan etiket baskı ve tasarımını sağlamaktadır

Folyo Etiket

Folyo etiket PVC bazlı bir malzemeden yapılır. Dekoratif amaçlı bir etiket olmanın yanı sıra tanıtım ve reklam amaçlı kullanılır. Baskı firmanın isteğine göre yapılır fakat burada firmaların bilinçli olmaları gerekmektedir. Folyo etiket türü firmanızı ulusal ve uluslararası pazarda sizin tanıtımınızı yapacak ve sizleri bir adım öne atacaktır. Olası ve potansiyel müşteri portföyüne karşı sizleri göze çarpar hale getirecektir. Zaten etiketler firmanın logosunu birçok yerde sergileyerek insanların alışmasını sağlar. İnsanlar logosuna alıştığı bir firmayı zamanla kullanmaya ve kabullenmeye başlayacaktır.

Folyo etiket türü reklam sektöründe çok fazla kullanılan bir türdür. Plotter adı verilen makinelerde folyoların kesimi ve şekillendirilmesi yapılır. Bu makine etiketinizi istediğiniz ölçüde, istediğiniz deseni ve yazıyı cismin üzerine basar. Folyo etiket türünü plotter makineleri renk opsiyonu anlamında istediğiniz rengin istediğiniz tonlarında sizlere sunabilmektedir. Dekorunuza, firma alternatifinize göre her tasarım folyolar üzerinde işlenebilmekte.

Dijital baskı sektörü folyo etiketlerine etki etmeden önce kısıtlı yazı tipleri, fonları ve kesim çeşitlerine sahipti. Dijital baskı folyo etiket türünü kapsamasının ardından bütün yazı tipleri, nerdeyse bütün kesim çeşitleri ve kombinleri bu etiketler üzerine uygulayabiliyoruz. Hal böyle olunca firmalar için fırsatlar ve çeşitlilik artmaktadır. Firmamız bütün yazı tiplerini ve kombinleri sizin için folyo baskılarına entegre etmekte ve sizlere sunmaktadır.

Yapışkan folyo dediğimiz PVC vinil maddesi ise folyonun alt koludur. Folyoların tek tarafı yapışkanlı olur ve bu folyo etiketin kullanım alanını genişletmekte. İç mekanlarda yönlendirme ve bilgilendirme amaçlı kullanılabilmekte. Dış mekanlarda kullanılabilmekte, araç giydirme de kullanılabilmekte, vitrinlerde ve birçok alanda kullanılabilmekte. Bunun yanı sıra evlerimizde duvarları süslemek için kullandığımız maddeler de folyo etiket. Telefon, tablet, bilgisayarlarımıza yapıştırdığımız süs fotoğraf ve baskıları da folyo etiket.

Sektörde kullanılan folyo çeşitleri şunlardır:

 • Ekonomik kesim folyo
 • Mıknatıslı folyo
 • Reflektif folyo
 • Cast folyo (araç kaplama ünitesi)
 • Fotolümüne folyo

Metal Etiket

Metal etiket, genellikle alüminyum üzerine yapılan fakat başka metaller üzerine de yapılabilen baskı türüdür. Metalin üzerine çeşitli renkler ve baskılar yapılarak hazırlanan metal etiket birçok sektörde tercih edilmektedir. Tercih edilmesinin en büyük nedeni ısıya ve tahribe karşı dayanıklılığıdır. Dayanıklılığının yanı sıra metal olması şık bir görünüm sunmaktadır bu etiket türüne. Çeşitli boyutlarda yapılabildiği gibi kırılgan değildir ve ısıya karşı dayanıklıdır. Metalin uzun ömründen mütevellit baskılarınız, etiketlerinizde uzun ömürlü ve kullanışlı olmaktadır. Bu sayede metal etiket yıllarca tahrip olmadan sizin yani firmanızın reklamını yapar yani sizi tanıtmaya devam eder.

Metal etiket ürünlerin tanıtımını yapabilmenin yanı sıra makinenin teknik özelliklerini, gücünü üretim yerini, seri numarasını ve birçok özelliğinin içinde bulunduğu bilgileri içerebilir. Metal etiket birçok kullanım alanına sahip olup farklı boyut, ebat ve kalınlıkta mikron esaslı ölçekler ile birçok çeşidi bulunmaktadır. Dış etkenlere karşı dayanıklıdır. Çeşitli boyama teknikleri ile firmanıza uygun olacak şekilde dizayn edilip boyanır.

Fabrikalarda kullanılan logolar genellikle metal etiket türüdür çünkü bu etiket türü sanayide var olan fiziksel tahrip gücüne yıllarca karşı koyabilir. Fabrikalarda her gün işçilerin ve makinelerin yarattığı fiziksel güç ve sürekli var olan her yerden tahrip, makinelerin sıcaklığı hava sirkülasyonuna karşı koyabilecek güçte olan bir etiket türüdür metal etiket.  Örneğin bir tersane veya gemicilik şirketini ele alalım. Var olan gemiler sürekli su ile fiziksel temas halinde ve bu tahribe yol açar. Bunu engellemek için paslanmaz metal ile yapılan baskı yapılabilir.

    Metal etiketi neden tercih etmeliyiz?  

  Metal etiketi tercih etmek için birçok sebep var. En çok kullanım alanı sanayi firmalarıdır. Çünkü metal etiket ısıya karşı oldukça dirençlidir. Metal etiket kırılgan değildir yani oldukça sağlamdır. Bunun yanı sıra üzerindeki boya diğer etiketlere nazaran daha dayanıklıdır. Baskısında kullanılan boya teknikleri bu etiketin üzerindeki boyanın tahrip olmasını engeller. Montajı kolaydır metal etiketin. Sanayide bazı makineler oldukça zorlu şartlarda kullanılmaktadır; hal böyleyken bir de montajı zor olan etiketler seçmeniz durumunda iş bir hayli zor hale gelecektir. Bütün hava şartlarında kullanılabilmesi bu etiket türünü seçmeniz için ayrı bir avantaj. Ve metal etiket ürünün seri numarası, imalat yeri, imalat yılı, gücü gibi birçok özelliği bizlere sunmaktadır. Son olarak uzun ömürlü olması metal etiketi seçmemiz için bir diğer neden.

Bizim firmamız yani 333 Reklam Ajansı sizlere metal etiket sektöründe her alanda yardımcı olabilmek için kendi baskı makineleri  ve kendi dizaynlarıyla sizin yönergeliriniz dahilinde hizmet vermektedir.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.