HEMEN ARA WHATSAPP

No menu assigned!

333 ReklamArchives

Krom Kutu Harf

Krom kutu harf, paslanmaz ve krom malzemeden üretilen, uzun süreli kullanım sağlayabilen bir tabela çeşididir. Krom malzemenin lazerle kesilip, kaynatılarak birleştirilmesi ile üretilir. Fileli kutu harf yapılmak isteniyorsa, krom malzeme ince kesilip, alt kısmına pleksi yapılarak üretim tamamlanır. Fileli krom kutu harf içine led ışık yerleştirilerek, fileli ışıklı krom kutu harf elde edilir.

Krom Kutu Harf Nedir?

Krom Kutu harfler, krom paslanmaz çelik malzeme ile yapılan dayanıklı ve dekoratif bir tabela ürünüdür.  İş yerlerinin, özel işletmelerin ve şirketlerin reklamlarının en iyi şekilde yapılması oldukça önemlidir. Bunun için gerekli olan malzemelerin başında ise reklam tabelaları gelmektedir. Firmaların veya ürünlerin markalarının tanıtılması adına oldukça ihtiyaç duyulan bu ürünler. İstenilen özelliklerde ve fiyat aralıklarında kolaylıkla temin edilebilmektedir.

Krom Kutu Harf Tabela Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda gelişen teknolojilere bağlı olarak. Işıklı, ışıksız, alüminyum, pleksi, vinil, pilon, totem gibi birbirinden çeşitli tasarımları bulunan bu ürünler arasında sıklıkla kullanılanlardan birisi de paslanmaz kutu harf imalatı olmaktadır. Harflerin lazer kesim makineleri vasıtasıyla hazırlandığı bu malzemelerde, yan yüzeyleri giyotin makası ile işlenerek elde edilmektedir.

Alüminyum Kutu Harf

Altın, alüminyum, gümüş, rosa, fosforlu, buzlu, simli gibi dizaynlarda pleksi cam malzemelerden oluşturulan bu ürünler, krom kaplama kullanılarak özellikle paslanmaya karşı daha dirençli bir yapı kazandırılmaktadır. Böylece olumsuz hava şartlarından etkilenmeyerek uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilmektedir. Ayrıca herhangi bir darbe sonucunda kırılma, çatlama, göçme, çizilme gibi durumlara sebebiyet vermeyen, son derece sağlam ve dayanıklı yapıda olmalarından dolayı, günümüzde sıklıkla tercih edilen malzemeler arasında yer almaktadır.

Görünüş itibariyle oldukça şık ve modern tasarımlar ortaya koyan krom kutu harflerin üretimleri 3 boyutlu şekilde hazırlanarak birçok kesimin dikkatini çekmekte ve beğeni toplamaktadır. Bunun yanı sıra istenilen renk aralığında boyanarak son derece canlı ve parlak görünümler elde edilerek firmaların tanıtımlarının en iyi şekilde yapılmasına olanak tanımaktadır.

Kutu Harf Led

Işıklı şekilde kullanım fonksiyonlarına da sahip olan alüminyum kutu harf uygulamaları. LED lambalar vasıtasıyla aydınlatılarak geceleri oldukça dikkat çekici yapı kazanmaktadır. Fakat burada özellikle en iyi enerji tasarrufu sağlayan ve su geçirmeyen aydınlatma sistemlerinin kullanılmasına özen gösterilmelidir.

Paslanmaz Kutu Harf

Paslanmaz Kutu Harf istenilen tüm harf boyutlarında kolaylıkla üretilebilmektedir. Firmaların logoları, amblemleri veya reklamlarını yapacakları ürünler, titiz bir çalışma sonucu birebir formatta hazırlanarak kolaylıkla monte edilebilmektedir. Ayrıca bu sistemden faydalanmak için ihtiyaç duyulan her an 7/24 hizmet veren müşteri temsilcileri ile iletişime geçilerek arzu edilen standartlarda sipariş verilebilmekte, her bütçeye uygun fiyat aralıklarında teklif alınabilmektedir.

Pleksi Tabela

Pleksi Tabela ,  teknolojinin de giderek ilerlemesi ile gün geçtikçe daha çok gelişme gösteren bir sektörel ürün haline gelmiştir. Bu gelişmelerde tabela sektörünün giderek büyümesini sağlamıştır. Sektördeki bu gelişmeler ile çok çeşitli tabela türleri ortaya çıkmıştır. Bunlardan bir tanesi de saydam-plastik bir yapıya sahip olan akrilik cam olarak bilinen pleksiden üretilen diğer bir adı ile pleksiglass olarak bilinen tabelalardır. Daha çok dış mekanlarda kullanılan tabela, kötü hava koşullarına bile dayanabilen bir malzemeden üretildiği için uzun ömürlü olması ve üretiminin de kolay olması bakımından çokça tercih edilen bir tabeladır. Ayrıca ışık geçirme özelliğine sahip olması ile led aydınlatmalar içerisinde kullanılmaktadır. Pleksi tabela kötü hava koşullarına bile dayanabilen malzemeden üretildiği için uzun ömürlü ve ucuz olmasından dolayı tercih edilmektedir.

Pleksi Tabela İmalatı Nasıl Yapılır?

Pleksi malzeme olarak hem hafif hemde dayanıklıdır. Bir yerin dekorasyonunda çok rahat kullanılabilmektedir. Ev veya iş yerlerinde yapılan asma tavanlarda aydınlatma olarak kullanılan led lambaların kapaklarında kullanılan bir malzemedir. Pleksinin renkli veya renksiz saydam şekilde olan çeşitleri de bulunmaktadır. Renk yelpazesi de çok geniştir. Bu nedenle bir iş yerinin dekorasyonuna uygun bir renkte tabela yapılabilmektedir. Plastik yapısı nedeni ile hem hafiftir hemde kullanım amacına göre rahat bir şekilde üzerinde delme gibi işlemler yapılabilmektedir. Genellikle farklı ölçülerde düz levha halinde bulunurlar. En önemli özelliklerinden biri de döküm levha olmasıdır. Bu levhalara kullanım amacına göre 90°c ile 115 °c aralığında ısı uygulanarak şekil verilir. Hafiftir fakat camdan daha dayanıklı bir yapıya sahiptir. Plastik olması nedeni ile piyasa fiyatları da oldukça makuldür. Bu nedenle de birçok alanda kullanılmaktadır.

Pleksi Tabelanın Kullanım Yerleri Nelerdir?

Dekorasyonda, aydınlatma alanlarında, reklamcılıkta, merdivenlere yapılacak olan korkulukların yapımında, ölçü aletlerinde, ilaç sektöründe, laboratuvarlarda, masa veya sehpaların ayaklarında, hediyelik eşya veya aksesuarlarda kullanılmaktadır.

Pleksi tabela, daha çok led aydınlatmalar ile ışıklı olarak kullanılıyor olsa da ışıksız olarak tercih edilen modelleri de bulunmaktadır. Işıklı olarak kullanılan tabelalar hareket halindeyken bile çok rahatlıkla farkedilebilmektedir. Fiyatları proje ve veya ihtiyaçlara göre  farklılık göstermektedir.

Tecrübeli kişiler ile kutu harf yapılması ile alakalı hangi süreçlerden geçileceği, materyal seçimi gibi bilgilerin elde edilmesi sonrasında firmalar diledikleri tarzda modelleri elde etmiş olacaklardır. Firmalar genellikle pleksi tabelaların birbirine benzer şekilde hazırlandığını düşünüyorlar.

Işıklı Pleksi Kutu Harf

Parlak pleksi tabela üretilebildiği gibi mat olanları da üretilebilmektedir. Genellikle iş yerlerinde ışıklı tabela olarak kullanılan bu tabelalar ile zevk ve tercihlere göre istenilen türde seçimler yapılabilmektedir. Tabelaların hazırlanış alanlarına bağlı olarak yapılacak olan çalışmaların sonrasında ortaya tüm dikkatleri firmaların üzerine çekebilecek tarzdaki tabelalar çıkmış olacaktır. Konusunda deneyimli olan kişilerin yapmış olacakları tabelalar ile beraber artık firmaların yapmakta oldukları tanıtım çalışmaları en etkili şekilde sonuçlandırılacak, bu durum da beraberinde farklı ve başarılı sonuçları getirmiş olacaktır.

 

Krom Harf

Krom harf tabela ihtiyaçlarınız için 333 Reklam olarak son teknoloji ekipmanlarımız ve deneyimli kadromuz ile hizmetinizdeyiz.

Krom harf tabelaların ön kısımlarında 304 kaliteli 1.2 mm krom sac kullanılırken yan yüzeylerde ise 0.60 mm ya da 0.70 mm kalınlıkta krom sac kullanılmaktadır.
Klasik tarzlardaki ürünler için kullanılan bu ölçülerin yanı sıra isteğe bağlı olarak farklı modellerdeki krom harf tabelalar için de farklı ölçülerdeki çalışmalar yapılmaktadır. Ölçüler genel itibari ile krom harfler için istenilen boyutlar belirlendikten sonra tam anlamıyla ortaya çıkartılacaktır. Bu aşamada deneyimli isimler ile çalışmak son derece önemli olacaktır. Çünkü bu kişiler firmaların krom tabelaları nerede kullanacakları ile alakalı gerekli incelemeleri yapmalarından sonra en iyi sonuçların elde edilmesi konusunda gerekli çalışmaları yapmış olacaklardır.

Krom Harf İmalatı Nasıl Yapılır?

Oluşturulacak krom harf modellerinin ön kısımları lazer ile yan yüzey şeritleri ise giyotin makaslar ile kesilmektedir. Firmaların istemiş oldukları yazı karakterlerine bağlı olarak kesilecek olan krom harflerin yan bantları ise özenli bir şekilde şekillendirilmektedir. Son aşamada ise şekillendirilmiş olan bu alanlarda lehim kaynağı kullanılır ve ön yüzeyler ile başarılı şekilde birleştirilmesi sağlanacaktır. Krom harfler genel olarak parlak paslanmaz sacdan yapılmaktadır. Fakat buna rağmen yapılacak olan lehim işlemi sonrasında krom harflerin ekstradan bir parlaklığı ulaşması gerekir. Bunun içinse krom harflerin üzerine ekstra şekilde polisaj işlemi yapılması gerekmektedir. Polisaj işleminin dikkatlice yapılmaması demek, harflerin üzerinde renk geçişlerinin olması anlamına gelecektir.

Krom Harfler Nerelerde Kullanılır?

Materyal seçimi konusunda kutu harf tabelaların nerelerde kullanılmak istendiğine karar verilmesi gerekmektedir. İç mekanlara oranla dış mekanlarda tercih edilecek kutu harf tabela ürününün dayanıklı olması önemlidir. Doğru materyal seçilmediği takdirde ne kadar şık bir görünüme sahip olursa olsun fark etmez kısa bir süre içerisinde ciddi anlamda sorunlar kendini göstermiş olabilecektir. Materyal seçilmesinden sonra harfler dikkatli şekilde kesilecek ve boyanacaktır. Her bir adımın üzerinde özenle durulması ile beraber ise firmaların tanıtımları konusunda istekleri yerine getirmeyi başarmış olacak tabelaların ortaya çıkartılması sağlanmış olacaktır.

Polisaj işleminin bitirilmesinden sonra ise krom harf için istenilecek olan detayların üzerinde durulmasına gelecektir. Eğer ki bu harflerin içerisinde ışık olması isteniyorsa, içlerine su geçirmez modül ledler monte edilmelidir. Böylelikle harflerin istenildiği gibi renkli şekilde ortaya çıkartılması sağlanmış olur. Bilinenin aksine paslanmaz çelikler %10 ila %25 arasında krom içermektedir. Krom çeliğin yüzeyine çıkarak kromoksit tabakası oluşturulur. Bununla beraber demirin oksitlenmesini de engeller. Dolayısıyla kullanılmakta paslanmaz çelikte herhangi bir kararma ya da paslanma durumu söz konusu olmamaktadır. Böyle olunca da paslanmaz harflere aynı zamanda krom harf de denilebilmektedir. Kullanılacak olan krom harfler de uzun süreler boyunca rahat bir şekilde kullanılmış olacaktır.

 

Işıklı Tabela

Işıklı tabela imalatı  ileri mühendislik bilgisi ve tecrübe gerektirdiği için bu konuda profesyonel bir firmadan destek almanız çok önemlidir. 333 Reklam Tabelacı olarak Ankara Ostim Merkezli firmamızda profesyonel işçilik ve kaliteli malzemeyle ihtiyacınıza göre istediğiniz tasarım ve ölçülerde, istediğiniz model tabela üretimini gerçekleştirmekteyiz. Işıklı Tabelada kaliteli ve 1 yıl garantili samsung marka ledleri kullanmaktayız. Tabela konusunda meydana gelen gelişmeler her geçen gün ciddi oranlarda artış göstermekte. Böyle olunca da firmalar artık kendilerini tanıtmak adına birbirinden farklı tabela modellerini inceledikten sonra bunlar arasından kendilerine ve isteklerine en uygun olacaklarına inandıklarını seçiyorlar. Işıklı tabela çeşitleri ise uzun süredir firmaların en fazla tercih ettikleri tabela türleri içerisinde kendine yer bulmaya devam ediyor. İsminden de anlaşılabileceği gibi ışıklı tabelalar içerisinde pek çok farklı aydınlatma malzemeleri kullanılmaktadır. Genel itibari ile bu tarz tabelalarda flüoresan, led, neon tarzındaki ekipmanlar tercih edilmektedir. Hazırlanacak olan bu tabela ile beraber tanıtım işlemleri gece vakti karanlıkta bile rahatlıkla gerçekleştirilebilecektir.

Işıklı Tabela Nedir?

Işıklı Tabela, özellikle akşamları  hizmet veren işletmelerin ihtiyaç duyduğu bir tabela türüdür. Işıklı tabela yapımında kutu harf olarak genellikle pleksi kutu harf malzeme kullanılmaktadır. Alüminyum, krom, ahşap kutu harf malzemeler de kullanılabilmektedir. Işıklı tabela hazırlanırken kutu harfler üzerine ledler döşenir. Led dışında neon veya flüoresan lamba da kullanılabilmektedir. Ama enerji tasarrufu ve uzun süreli kullanım göz önünde bulundurulduğunda led kullanılması daha iyi olacaktır.

Işıklı Tabelalara Neden İhtiyaç Duyarız?

Bugün çevremizde her firmanın kendine ait özelliklerde tasarlanmış ışıklı tabelaları bulunmaktadır. Gelişen bu reklam ve iletişim sektörüyle bu işi yapan  tabela firmaları eskiye göre daha da artmaktadır. Işıklı Tabela özellikle akşamları hizmet veren işletmeler tarafından tercih edilmektedirler. Işıklı tabelalarda ışıklandırma olarak led  kullanılmaktadır.Bazı işletmelerde hala neon veya flüoresan lamba  kullanılsa da bu ilkel sistemler daha çok yerini led aydınlatmaya bırakmıştır. Bunun sebebi led tabelaların çok daha az enerji ile daha fazla aydınlatma ve lümen gücünü (parlaklık) sunuyor olabilmesidir. Ayrıca led tabelalar uzun ömürlüdür ve montajı kolaydır. Işıklı tabelada genellikle beyaz veya sarı led lambalar kullanılmaktadır.

Işıklı Tabela Nasıl Yapılır?

Işıklı tabelalarda ışık tertibatı kutu harf reklam yazısını iyi aydınlatacak şekilde hazırlanmalıdır. Ayrıca  reflektif malzeme (ışığı arkadan yansıtan pleksi,vinil yada folyo ) seçimi de iyi yapılmalıdır. Aksi takdirde aydınlatma net olmayacağı için yazılar uzak mesafeden rahat okunamayacak, tanıtım ve reklam çalışması başarısız olacaktır.

Tabela tasarımı işlemi sonrası alüminyum sac örgülü demir veya çelik çerçeve iskeleti hazırlanır. Işıklı tabelanın arka tarafına alüminyum kompozit levha kullanılmalı, ön tarafına ise 12 cm oluklu alüminyum profil konulmalıdır. Bu tabeladaki ışığın kutu harfi iyi aydınlatması için gereklidir.

İçinde yer edecek olan ışık ile beraber ön kısmında bulunacak olan reklam yazıları uzak mesafelerden beri oldukça kolay bir şekilde fark edilebilecektir. Işıklı tabela tasarımı esnasında ön ve arka bölümlerde ışığı yansıtabilecek folyo, vinil ya da pleksi baskı çeşitleri tercih edilebilmektedir. Gerçekleştirilecek olan çalışma esnasında demir ya da alüminyum profilden bir iskelet hazırlanacaktır. Sonrasında bu iskeletin etrafına ise 12 cm’den hazırlanmış olan oluklu alüminyum profil konulacaktır. Tabelanın ön yüzeyinde ise ışık geçiren pleksi ya da polikarbon levhalar tercih edilebilirken arka yüzeyinde ışığın eşit bir şekilde yansıması adına yerleştirilecek alüminyum gofrajlı levha yer alacaktır. Bu aşamada aydınlatma görevi ise ağırlıklı olarak flüoresan, neon ya da led ile sağlanmış olacaktır.

Standart tarzdaki ışıklı tabela modelleri hazır olan alüminyum kasalardan hazırlanmaktadır. Bu kasaların ise 7 cm ila 15 cm arası derinlikleri bulunur. Firmalar ışıklı tabelalar için düz tarzda montaj yapılabileceği gibi farklı şekillerde ve desenlerde de montajların yapılması mümkündür. Genel olarak ise kırmızı, lacivert, siyah ve beyaz renkler kullanılır. Işıklı tabela seçimi yaparken tabelanın kullanılacağı konum ve yer etkili şekilde analiz edilmelidir. Ölçülerin doğru olarak belirlenmesinden sonra ise artık sektör bazında tasarıma başlanmış olacaktır. Kaliteli bir görünüm adına yapılacak tespit çalışmaları esnasında kullanılacak olan renkler dikkatli şekilde ayarlanmalıdır.

Işıklı Tabela Modelleri Nelerdir?

Firmalar birden çok ışıklı tabela kutu harf modelleri ile karşılaşmaktadırlar. Alüminyum kutu harf, krom kutu harf, pleksi kutu harf, vinil germe yalnızca bunlardan birkaçıdır. Hangi tabelaya ihtiyaç duyduğunu bilmeyen firmalar normal olarak bu konuda  bilgi sahibi, deneyimli ve aklındaki soruları yanıtlayabilecek firma ile çalışmak istemektedirler. 333 Reklamı aradığınızda, tabela uzmanımız sizi konuyla ilgili bilgilendirir ve firmanızı ziyaret etmemiz için sizden randevu tarihi alırız.  İşletmenizi ziyaret ederiz, sizin fikirlerinizi de önemseyerek gerekli notları alır, tabela keşif ve ölçü işlemini yaparız. Tabelanın nereye monte edileceği belirlenir, görüş mesafesi ve hava koşulları göz önünde bulundurularak tabela tasarımı yapılır. Tabela iskeleti hazırlandıktan sonra, sırada kutu harf malzeme modeli seçimi ve kutu harf kesilmesi var. Hazırlanan kutu harflere ledler döşendikten sonra ışıklı tabelanın elektrik tesisatı yapılır, tabelanın son testleri yapılarak tabelanın montaj aşamasına geçilir.

Tabela montajının sağlam bir şekilde yapılması, tabelanın coğrafi koşullardan etkilenip bozulmaması ve uzun kullanım süresi vermesi bakımından çok önemlidir. Şık ve göz alıcı olarak hazırlanan tabela, reklam faaliyetini düzgün yerine getirecek ve işletmeniz müşteri kazanacaktır.

Başlıca ışıklı tabela modellerini pleksi kutu harf tabela, alüminyum kutu harf tabela, kompozit tabela, krom fileli kutu harf tabela , ahşap kutu harf tabela, vinil germe tabela,dekube tabela, kabartmalı tabela olarak sıralayabiliriz.

Işıklı Tabela Firması İle Nasıl Çalışılır?

Birçok firma hangi ışıklandırmanın kullanılması gerektiğini tam olarak bilemiyorlar. Böyle olunca da seçmiş oldukları ışıklı tabela ne yazık ki istenilen sonuçları ortaya koyamıyor. Halbuki seçilecek olan aydınlatma öncesinde hava koşulları, görüş mesafesi gibi detaylar dikkatli bir şekilde incelenmelidir. İşlemlerin gerçekleştirilmesinden sonra ise artık sıra montaja gelecektir. Düşünülenin aksine tabelanın konumu ve şekli kadar montajı da büyük bir öneme sahiptir. Çünkü sağlam ve kaliteli şekilde yapılacak olan montaj ile beraber ışıklı tabela çok uzun bir süre boyunca kullanılmış olacaktır. Göz alıcı bir tasarıma sahip olacak olan bu tabela çeşitleri istenilen şekilde hazırlanmış olunca müşterilerin dikkatini en iyi şekilde çekecek, firmanın bilinirliği mümkün olan en iyi yöntem ile arttırmayı başarmış olacaktır.

 

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.