HEMEN ARA WHATSAPP

No menu assigned!

333 ReklamArchives

Etiket İmalatı

Etiket İmalatı firması 333 Reklam olarak kokusuz çevre dostu mürekkepleri kullanan son model uv baskı makinalarımız ile kaliteli, sağlıklı ve uzun ömürlü bir etiket baskı hizmeti sunmaktayız.

Etiket İmalatı Nedir?

Etiketler; ürünlerin kullanım amaçları, nasıl kullanılması gerektiği, ne işe yaradığı gibi bilgileri üzerinde bulundurmakta olan arkası yapışkanlı kağıtlara verilen isimdir. Geçmiş dönemlerde etiketler denildiği zaman pek çok kişinin aklına okul zamanı kitaplarına ve defterlerine yapıştırmakta oldukları etiketler geliyordu. Ancak firmalar, çok eski dönemlerden itibaren gerek reklam gerekse ürünleri ile alakalı bilgilerin yer aldığı etiketleri sıklıkla kullanmaktadırlar. Bununla beraber ikaz ve uyarı amaçlı da pek çok farklı sektörde etiketler sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle de endüstriyel devrimin getirmiş olduğu üretim sistemleri ve bununla beraber tüketimin artması ile beraber gerek ürünler gerekse markaların çeşitlenmesi sonrasında etiket imalatı konusunda da oldukça etkili değişimler kendini göstermeye başladı.

Etiket İmalatı Firması İle Nasıl Çalışılır?

Şimdilerde etiket imalatı ile alakalı yapılmakta olan araştırmaların sonrasında da görülebileceği üzere bilindik tarzdaki etiketlerin yanı sıra isteğe bağlı oldukça farklı şekillerde de etiketler imal edilebilmektedir. Genel itibari ile etiketlerin büyük bir kısmı kendinden yapışkanlıdır. Bu etiketler 4 katmadan oluşmaktadır. Katmanlar ise üst yüzey, tutkal, silikon ve taşıyıcıdır. Tüm katmanların doğru şekilde oluşturulması sonrasında ortaya tam anlamıyla arzu edilen görüntü çıkmış olacaktır. Geçmiş dönemlerde etiket imalatı konusunda ortaya koyulmakta olan sonuçlar son derece belirgindi. Bundan dolayı da firmaların büyük bir kısmı ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar fark etmez, asla arzu ettikleri tarzdaki etiketlere sahip olamamaktan şikayetçi oluyorlardı.

Özellikle de firmalar, bilindik tarzdaki etiketler ile ürünlerini buluşturmak istemedikleri için mümkün olduğu kadar etiket imalatı konusunda deneyim sahibi olan kişiler ile iletişime geçmeye özen gösteriyorlar. Kendilerini ve hizmetlerini en iyi şekilde sunmaya özen gösteren firmalar ise artık nasıl ki mümkün olduğu kadar kendilerine özgü tarzda hizmetler vermek istiyor olsalar da aynı şekilde etiketlerini de bu şekilde imal ettirmek istiyorlar. Böyle olunca da artık karşılarına pek çok farklı tarzda etiket imalatı yapmakta olan isimler çıkıyor. Ancak bu isimler arasından seçim yapmak da kimi zaman oldukça zor bir hale gelmiş olabiliyor. Çünkü yapılmakta olan çalışmalar sırasında gerekli olan detayların üzerinde durulmaması sonrasında ortaya çıkacak olan sonuçlar ne yazık ki istekleri yerine getiremeyecektir.

Etiket Firması Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Gerçekleştirilecek olan etiket imalatı öncesinde firmaların ne tarzda etiket istediklerine net olarak karar vermeleri gerekmektedir. Kullanılacağı alana bağlı olarak doğru materyallerin seçilmesi sonrasında etiketler oldukça uzun süreler boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılmış olacaktır. Gerek boyut gerekse materyal seçimi konusunda firmaların gerçekleştirmiş olacağı araştırmaların sonrasında elde edilecek olan sonuçlar; etiketlerin arzu edildiği gibi imal edilmesine yardımcı olacaktır. Her bir detayın üzerinde dikkatlice durulması ile beraber ise çok kısa süreler içerisinde tam olarak istenildiği gibi etiketler hazırlanmış olacaktır. Son aşamada ise artık isteyen her sektörden firma kendi marka değerlerine uygun tarzda etiketleri kullanmış olacaktır.

Birçok kişi etiketlerin ne kadar önemli olduğunu bilmez ve bundan dolayı da etiket denildiği zaman akıllarına yalnızca bilindik tarzdaki ürünler geliyor. Halbuki özellikle de son dönemlerde etiket imalatı konusunda oldukça etkili çalışmalar yapılmaya başlanmış durumda. Böyle olunca firmalar artık kendilerini en iyi şekilde yansıtabilmesi adına birbirinden farklı etiketler arasından seçim yapma imkanına erişmiş oluyorlar. Günümüzde etiket seçimini yapmanın pek çok farklı avantajı bulunmakta. Bu aşamada firmaların kendi isteklerini en iyi şekilde ortaya çıkartacak tarzda etiketleri inceleyerek bunlar arasından seçimlerini yapmaları gerekmektedir. Böylece firmalar kendi kurumsal kimliklerini en iyi şekilde yansıtabileceklerine inandıkları etiketleri seçmiş olacaklar.

Etiket İmalatı Nasıl Yapılır?

Genellikle etiket imalatı denildiği zaman firmaların öncelikli olarak dikkat etmeleri gereken en önemli şeylerin başında, hangi konuda etiketlere ihtiyaç olduklarını belirlemeleri olmalıdır. Bilindiği üzere etiketler artık ürünlerin kullanım türlerine göre özel olarak hazırlanmaktadır. Örneğin aşırı sıcak ya da soğuk ortamlarda kalması gereken ürünler için etiket seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken şeylerin başında, etiketin ürünlerin üzerinde uzun süreler boyunca sorunsuzca kalabilmesi adına özel olarak hazırlanmış olması gelmektedir. Aksi halde ürünlerin üzerinde yer alan etiketler çok kısa bir süre içerisinde bulundukları ürünün üzerinden sökülecektir. Etiketin ürünün üzerinden sökülmesi demek, insanların bu ürün ile alakalı bilgileri olması gerektiği gibi elde edememesi anlamına gelecektir.

Hazırlatılmak istenilen etiketler ile ilgili mutlaka nerede kullanılacağına dikkat edilmesi önemlidir. Etiket imalatı konusunda deneyimli olan kişiler ile iletişime geçilmesi demek, isteklerin eksiksiz şekilde yerine getirilmesi anlamına gelmektedir. Aksi durumda ortaya çıkacak olan sonuçlar ne yazık ki tahmin edilenden çok daha kötü olacaktır. Konusunda deneyimli olan kişiler tarafından yapılacak etiket imalatı öncesinde firma ile görüşmeler yapılmalıdır. Bu görüşmeler sırasında firmaların istekleri net olarak belirlendikten sonra buna göre tasarım işlemlerine başlanacaktır. Etiket imalatı esnasında her bir adıma dikkat etmek özellikle de son dönemlerde büyük bir öneme sahip olmaya başladı.

Düşünülenin aksine etiket imalatı yalnızca ürünlerin üzerinde yer alacak olan parçaların üretimi değildir. Metal etiket gibi yönlendirme çalışmalarında da yine etiket imalatından yararlanılmaktadır. Metal Etiket Ankara Firmaları bu aşamada öncelikli olarak eksikliklerini dikkatlice belirlemelidir. Daha sonrasında bunların giderilmesi ile alakalı işlemler yapılmaya başlanacaktır. Doğru materyal ile hazırlanmış olan etiketlerin kullanılması sonrasında ortaya çıkacak olan ürünler sayesinde firmaların ürünlerinin tanıtım işlemleri ya da kurumsal kimlikleri ile etiketlerinin örtüşmesi gibi durumlar tam olarak ortaya çıkacak. Firmalar da böylece kendi isteklerine göre özel hazırlanmış olan etiketleri kullanarak kendilerini istedikleri gibi ön plana çıkartmayı başarmış olacaktır.

Ankara Etiket İmalatı

Ankara Etiket İmalatı firması 333 son model uv baskı makinalarının kullandığı kokusuz çevre dostu mürekkepler sayesinde kaliteli ve sağlıklı baskı hizmeti sunmaktadır.  Etiketler; ürünlerin kullanım amaçları, nasıl kullanılması gerektiği, ne işe yaradığı gibi bilgileri üzerinde bulundurmakta olan arkası yapışkanlı kağıtlara verilen isimdir. Geçmiş dönemlerde etiketler denildiği zaman pek çok kişinin aklına okul zamanı kitaplarına ve defterlerine yapıştırmakta oldukları etiketler geliyordu. Ancak firmalar, çok eski dönemlerden itibaren gerek reklam gerekse ürünleri ile alakalı bilgilerin yer aldığı etiketleri sıklıkla kullanmaktadırlar. Bununla beraber ikaz ve uyarı amaçlı da pek çok farklı sektörde etiketler sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle de endüstriyel devrimin getirmiş olduğu üretim sistemleri ve bununla beraber tüketimin artması ile beraber gerek ürünler gerekse markaların çeşitlenmesi sonrasında etiket imalatı konusunda da oldukça etkili değişimler kendini göstermeye başladı.

Ankara Etiket İmalatı Firması Nasıl Çalışır?

Ankara etiket imalatı firmamız, son teknoloji uv baskı, folyo baskı, dijital baskı makineleri ve tecrübeli kadrosuyla istediğiniz etiket ürünü imalatını kaliteli ve uygun fiyatlarla size sunacaktır.  Şimdilerde etiket imalatı ile alakalı yapılmakta olan araştırmaların sonrasında da görülebileceği üzere bilindik tarzdaki etiketlerin yanı sıra isteğe bağlı oldukça farklı şekillerde de etiketler imal edilebilmektedir. Genel itibari ile etiketlerin büyük bir kısmı kendinden yapışkanlıdır. Bu etiketler 4 katmadan oluşmaktadır. Katmanlar ise üst yüzey, tutkal, silikon ve taşıyıcıdır. Tüm katmanların doğru şekilde oluşturulması sonrasında ortaya tam anlamıyla arzu edilen görüntü çıkmış olacaktır. Geçmiş dönemlerde etiket imalatı konusunda ortaya koyulmakta olan sonuçlar son derece belirgindi. Bundan dolayı da firmaların büyük bir kısmı ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar fark etmez, asla arzu ettikleri tarzdaki etiketlere sahip olamamaktan şikayetçi oluyorlardı.

Özellikle de firmalar, bilindik tarzdaki etiketler ile ürünlerini buluşturmak istemedikleri için mümkün olduğu kadar etiket imalatı konusunda deneyim sahibi olan kişiler ile iletişime geçmeye özen gösteriyorlar. Kendilerini ve hizmetlerini en iyi şekilde sunmaya özen gösteren firmalar ise artık nasıl ki mümkün olduğu kadar kendilerine özgü tarzda hizmetler vermek istiyor olsalar da aynı şekilde etiketlerini de bu şekilde imal ettirmek istiyorlar. Böyle olunca da artık karşılarına pek çok farklı tarzda etiket imalatı yapmakta olan isimler çıkıyor. Ancak bu isimler arasından seçim yapmak da kimi zaman oldukça zor bir hale gelmiş olabiliyor. Çünkü yapılmakta olan çalışmalar sırasında gerekli olan detayların üzerinde durulmaması sonrasında ortaya çıkacak olan sonuçlar ne yazık ki istekleri yerine getiremeyecektir.

Etiket İmalatı Nasıl Yapılır?

Gerçekleştirilecek olan etiket imalatı öncesinde firmaların ne tarzda etiket istediklerine net olarak karar vermeleri önemlidir. Kullanılacağı alana bağlı olarak doğru materyallerin seçilmesi sonrasında etiketler oldukça uzun süreler boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılmış olacaktır. Gerek boyut gerekse materyal seçimi konusunda firmaların gerçekleştirmiş olacağı araştırmaların sonrasında elde edilecek olan sonuçlar; etiketlerin arzu edildiği gibi imal edilmesine yardımcı olacaktır. Her bir detayın üzerinde dikkatlice durulması ile beraber ise çok kısa süreler içerisinde tam olarak istenildiği gibi etiketler hazırlanmış olacaktır. Son aşamada ise artık isteyen her sektörden firma kendi marka değerlerine uygun tarzda etiketleri kullanmış olacaktır.

Etiket imalatı, birçok kişi etiketlerin ne kadar önemli olduğunu bilmez ve bundan dolayı da etiket denildiği zaman akıllarına yalnızca bilindik tarzdaki ürünler geliyor. Halbuki özellikle de son dönemlerde etiket imalatı konusunda oldukça etkili çalışmalar yapılmaya başlanmış durumda. Böyle olunca firmalar artık kendilerini en iyi şekilde yansıtabilmesi adına birbirinden farklı etiketler arasından seçim yapma imkanına erişmiş oluyorlar. Günümüzde etiket seçimini yapmanın pek çok farklı avantajı bulunmakta. Bu aşamada firmaların kendi isteklerini en iyi şekilde ortaya çıkartacak tarzda etiketleri inceleyerek bunlar arasından seçimlerini yapmaları gerekmektedir. Böylece firmalar kendi kurumsal kimliklerini en iyi şekilde yansıtabileceklerine inandıkları etiketleri seçmiş olacaklar.

Genellikle etiket imalatı denildiği zaman firmaların öncelikli olarak dikkat etmeleri gereken en önemli şeylerin başında, hangi konuda etiketlere ihtiyaç olduklarını belirlemeleri olmalıdır. Bilindiği üzere etiketler artık ürünlerin kullanım türlerine göre özel olarak hazırlanmaktadır. Örneğin aşırı sıcak ya da soğuk ortamlarda kalması gereken ürünler için etiket seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken şeylerin başında, etiketin ürünlerin üzerinde uzun süreler boyunca sorunsuzca kalabilmesi adına özel olarak hazırlanmış olması gelmektedir. Aksi halde ürünlerin üzerinde yer alan etiketler çok kısa bir süre içerisinde bulundukları ürünün üzerinden sökülecektir. Etiketin ürünün üzerinden sökülmesi demek, insanların bu ürün ile alakalı bilgileri olması gerektiği gibi elde edememesi anlamına gelecektir.

Ankara Etiket İmalatı Firması Size Nasıl Yardımcı Olacaktır?

Hazırlatılmak istenilen etiketler ile ilgili mutlaka nerede kullanılacağına dikkat edilmesi önemlidir. Etiket imalatı konusunda deneyimli olan kişiler ile iletişime geçilmesi demek, isteklerin eksiksiz şekilde yerine getirilmesi anlamına gelmektedir. Aksi durumda ortaya çıkacak olan sonuçlar ne yazık ki tahmin edilenden çok daha kötü olacaktır. Konusunda deneyimli olan kişiler tarafından yapılacak etiket imalatı öncesinde firma ile görüşmeler yapılmalıdır. Bu görüşmeler sırasında firmaların istekleri net olarak belirlendikten sonra buna göre tasarım işlemlerine başlanacaktır. Etiket imalatı esnasında her bir adıma dikkat etmek özellikle de son dönemlerde büyük bir öneme sahip olmaya başladı.

Düşünülenin aksine etiket imalatı yalnızca ürünlerin üzerinde yer alacak olan parçaların üretimi değildir. Metal etiket gibi yönlendirme çalışmalarında da yine etiket imalatından yararlanılmaktadır. Metal Etiket üretimi hususunda öncelikli olarak müşterinin bu etiketi nerede kullanacağı ve ortam şartları  bilinmelidir. Daha sonrasında bunların giderilmesi ile alakalı işlemler yapılmaya başlanacaktır. Doğru materyal ile hazırlanmış olan etiketlerin kullanılması sonrasında ortaya çıkacak olan ürünler sayesinde firmaların ürünlerinin tanıtım işlemleri ya da kurumsal kimlikleri ile etiketlerinin örtüşmesi gibi durumlar tam olarak ortaya çıkacak. Firmalar da böylece kendi isteklerine göre özel hazırlanmış olan etiketleri kullanarak kendilerini istedikleri gibi ön plana çıkartmayı başarmış olacaktır.

 

Metal Etiket

Metal etiket endüstriyel firmalar tarafından tercih edilen ve serigrafi tekniği kullanılarak üretilen ısı,korozyon dayanımlı bir etiket ürünüdür. Dayanıklı, uzun ömürlü, asit,korozyon gibi koşullara dayanıklı oldukları için tercih edilmektedirler. Başlıca asansör etiketleri, makine etiketleri, trafo etiketleri, elektrik panosu etiketlerinde kullanılmaktadır. 333 Reklam olarak  su bazlı zararsız boya mürekkeplerini kullanan kaliteli uv baskı makinelerimiz ile uygun fiyata metal etiket baskı imalatı yapmaktayız.

Metal Etiket Nedir?

Metal Etiketler, alüminyum, pirinç, sac gibi sert metal plakalara uv baskı yapılması veya asit indirme, kazıma ile imal edilen bir baskı ürünüdür.

Metal etiketin kullanılmasının temel amacı üretici firmanın diğer materyallerle üretilen etiketlere oranla uzun süre boyunca dayanıklı olabilmesidir. Firmalar, profesyonel bir yapıya ulaştığı zaman rekabet ettiği firma sayısında gözle görülür bir artış yaşanmaktadır. Bu rekabet ortamında ön plana çıkabilmek adına müşterilerin ilgisini çekebilecek ve oluşturulan markayı kalıcı hale getirebilecek adımların atılması gerekmektedir.

Rekabet ortamında yaşanan gelişmeler ile birlikte profesyonel bir imaj çizmeye çalışan firmalar etiketlerini farklı şekillerde oluşturarak kullanıcıların akıllarında kalmayı planlamaktadır. Profesyonel ellerde işlenen metal etiketler, yüksek ısı gibi olumsuz birçok etkene dayanıklı olacağı için diğer tarzda hazırlanan etiketlere oranla dikkat çekici olacaktır.

Metal Etiket İmalatı Nasıl Yapılır?

Baskı yapılacak yüzey, alkol gibi metali aşındırmayacak temizleyici ile, kir ve yağdan arındırılır, kurutulduktan sonra uv baskı makinesi ile basılarak imalat tamamlanmış olur. Uv baskı kullanmamızın en önemli nedeni boyanın metale çok iyi tutunması, kokusuz olması ve kazıma veya sürtünme durumlarında boyanın silinmemesi, uzun ömürlü olmasıdır.
Serigraf baskılı alüminyum malzemeden de yapılabilen metal etiket, dijital baskı çözümleri içerisinde en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Baskı malzemesi nedeniyle yüksek kalite anlayışında bir o kadar da mukavemeti son derece yüksek etiketlerden birisi olduğundan metal etiketler denilince dikkat çektiğinin mutlaka altını çizmek gerekir.

Metal Etiketin Avantajları Nelerdir?

En çok tercih edilmesinin sebebi yüksek sıcaklık, asit, nem, korozyon gibi dış koşullara karşı dayanıklı olmasıdır. Bu yüzden gemilerin tersanelerinde, fabrikalarda, elektrik santralleri ve panolarda, asansörlerde, elektrik motorları ve elektrik panolarında, araba motor şasilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Metal Etiket Kullanım Yerleri Nelerdir?

Alüminyum ekosal kaplama malzemeden üretilen metal etiketler pek çok sektörde kullanılmaktadır. Perakende, gıda, tekstil, elektrik & elektronik gibi sektörlerin ürün etiketlenmesinde yaygın olarak kullanılır.

Dayanıklı olması bakımından yön levhaları, uyarı levhaları için de sıkça kullanılmaya devam edilir. Kullanım alanlarının gerçekten de bu denli yaygın olması bağlamında öne çıkmayı sürdüren etiketler arasında yer aldığının muhakkak ki altını çizmede yarar vardır. Müşteri odaklı çalışma anlayışından hiçbir zaman taviz verilmeksizin metal etiketlerin kullanım alanlarının öne çıktığının da her açıdan altını çizmemiz gerekir.

Paslanmaz Etiketler

Bu etiket türünde, değişen kalitede çelik levha kullanılmaktadır. Farklı ebatlarda ve kalınlıklarda üretimi yapılabilmektedir. Kullanılacak yere göre mat veya parlak olabilmektedir. Bu etiket makinelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Paslanmaz metal etiket imalatında baskı türü olarak genellikle asit indirme, uv baskı tekniği kullanılmaktadır.

Paslanmaz metal etiketin üretiminde serigrafi baskı tekniği önermekteyiz. Paslanmaz metal etikette serigrafi baskı tercih edilmesinin nedeni uygun fiyatlı ve dayanıklı olmasıdır.

Pirinç Etiket

Pirinç etiketler, resmi kurumlar,  tv binaları, mimarlık ve inşaat firmaları gibi görsel tasarıma özen gösteren firmaların kullandığı metal etiketlerdendir. Ayrıca reklam ajansları tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir.

Pirinç etiketlerde serigrafi baskı tekniği kullanılmaktadır. Bu baskı türü birbirinden farklı renklerin bir arada kullanılmasına imkan sağlamasına rağmen kazınma veya sürtme gibi durumlarda boyanın silinmesi gibi dezavantajları da söz konusudur.

Asit İndirme Etiket

Asit indirme etiket, çeşitli metaller üzerinde belirli kimyasallar kullanılarak metalin oyunması ve işlenmesi üretimi yapılan etiket çeşididir.

Asit indirme etiket üretiminde ilk olarak metal levhanın üzerine maskeleme yapılarak görüntü oluşturulur. Daha sonra oyma işlemine geçilir. Ürünün istenilen hali alması ile imalat tamamlanmış olur.

Asit indirme etiket, maliyeti pahalı ve üretimi zahmetli bir etiket çeşididir. Az miktarda ve tek seferlik yapılacaksa fiyat yüksek olacaktır. Etiket adeti arttıkça maliyet düşecektir. Ayrıca etiketin siyah beyaz olması da maliyeti düşüren etkenler arasındadır.

333 Reklam Etiket sizlere metal etiketler üzerine baskı konusunda yardımcı olabilmek için kendi baskı makineleri  ve kendi dizaynlarıyla sizin yönergeleriniz dahilinde hizmet vermektedir.

Metal Etiket İmalatlarımız

Yakın Zamanda Çalıştığımız Kurumlar

Işıklı Tabela İmalatı

Işıklı Tabela İmalatı ihtiyaçlarınız için 333 Reklam olarak son teknoloji ekipmanlarımız ve deneyimli kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Tanıtım işlemleri firmaların en fazla üzerinde durduğu konular arasında kendine yer buluyor. Çünkü bu işlemler doğru şekilde yapılmazsa ortaya oldukça farklı sorunlar çıkmaya başlayacaktır. Firmalar bu aşamada ne kadar kaliteli çalışmalar yapmış olurlarsa olsunlar fark etmez eğer ki yeterli oranlarda tanıtı işlemleri yapılmazsa ortaya oldukça farklı sorunlar çıkmış olacaktır. Böylesi durumlar ile karşı karşıya kalınmasının önüne geçilmesi adına ise birbirinden farklı tabela çeşitleri incelendikten sonra bunlar arasından seçimlerini yapmaya özen gösteriyorlar. Geçmiş dönemlerden itibaren ışıklı tabela imalatı konusunda oldukça etkili çalışmalar yapılmaya başlanmış durumda. Böylece firmalar kendi isteklerini en iyi şekilde karşılayabileceklerine inandıkları modelleri inceleyerek bunlar arasından tercihlerini kolaylıkla yapmış olabilirler.

Işıklı Tabela İmalatı Nerelerde Kullanılmaktadır?

Genel olarak ışıklı tabela imalatı seçmiş olduğu tabelaların tüm dikkatleri üzerine çekmesi istenilen firmalarda kullanılmaktadır. İsminden de anlaşılabileceği üzere ışıklı tabelalar üzerinde farklı ışık çeşitlerinin kullanılmış olduğu tabela çeşitleridir. Bu tabelalar kendi içlerinde LED ya da florasan, neon gibi aydınlatma ekipmanlarını kullanmaktadır. Bundan dolayı ankara tebelacı firmaların ilk aşamada yapmaları gereken en önemli şeylerin başında ise bu konuda deneyimli olan kişiler ile iletişime geçilmesi geliyor. Aksi durumda ortaya çıkabilecek olan sorunlar ile beraber tabelalar istenildiği gibi hazırlanmamış olacaktır. Özellikle de son dönemlerde bu alanda meydana gelmekte olan gelişmeler ışığında doğru tarzdaki ışıklı tabelanın seçilmesi hiç olmadığı kadar büyük bir öneme sahip olmaya başladı.

Işıklı tabelalar akşamları da hizmet veren fast food, restoran veya cafe, bar, gece kulübü, otel, market veya süpermarket, eczane tabelası, veterinerlik, hastane,kuaför-berber  gibi yerlerde sıklıkla kullanılmaktadır.

Işıklı Tabelalar Nasıl Yapılır?

Yapılacak olan ışıklı tabela imalatı sonrasında iç kısımda bulunan ışık, ön bölümde yer alan reklam yazılarını aydınlatacaktır. Bunun sonucunda ise tabela pek çok yerden çok rahat bir şekilde görülmüş olacaktır. Işıklı tabelaların arka ve ön yüzeylerinde ışığın istenildiği gibi yansımasına olanak tanımakta olan pleksi, vinil ya da folyo materyal tercih edilmektedir. Tabelanın imal edilmesi esnasında ise demir veya alüminyumdan yapılmış olan bir iskelet kullanılırken iskeletin etrafında ise alüminyum profil kullanılmaktadır. Işıklı tabelanın arka bölmesinde ışığın yüzeyde eşit bir şekilde yansıması adına alüminyum gofrajlı levha tercih edilmektedir.

Ön bölmede ise ışıklı tabela imalatı esnasında ışığın geçmesine olanak tanıyacak tarzda pleksi ya da polikarbon levhalar kullanılmaktadır. Standart tarzda hazırlanmakta olan ışıklı tabelaların derinliği 7 ila 15 cm arasında değişkenlik göstermektedir. Firmaların ışıklı tabela imalatı ile alakalı öne göstermeleri gereken şeylerin başında, bu konuda tecrübeli olan kişiler ile iletişime geçilmesi gelmekte. Yapılacak olan görüşmeler esnasında ne tarz bir tabela istendiğinin net olarak belirlenmesi ile beraber çalışmalar çok daha etkileyici bir şekilde yapılmış olacaktır. İstenilen ışıklı tabelanın net olarak belirlenmesi ile alakalı yapılacak olan bu görüşmelerin sayesinde ortaya çıkacak olan sonuçlar tam anlamıyla istenildiği gibi olacaktır. Dolayısıyla her bir adım ile alakalı yapılacak dikkatli görüşmeler sonrasında ortaya istenilen tarzdaki ışıklı tabelalar çıkartılmış olacaktır.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.