Izgara Tel Tabela Arşivleri - Ankara Tabela, Baskı, 333 Reklam Ankara Tabelacı

Izgara Tel Tabela

Izgara tel tabela, alüminyum tel ızgara üzerine alüminyum kompozit malzemenin 3d kutuharf şeklinde üretilip ızgaraya montajı ile yapılan reklam tabelasıdır.

Markasını sağlamlaştırmak isteyen firmalar, dış mekan ve açık hava reklamları için en uygun tercihlerden biri olan ızgara tel tabela tercihinde bulunmaktadır. Her 2 şekildede kullanılabilir olan tabelalar, markanın insanlar üzerinde iyi bir etki bırakması, tanınması ve dikkatleri çekebilmek için uygun bir yöntemdir. Firma büyümelerinde ve duyurularda oldukça fazla tercih edildiği gibi reklam araçları için de önemli bir değere sahiptir. Firmalar, ızgara tel tabelaları kullanarak daha çok insana ulaşabilmeyi hedeflemektedir. Marka tanıtımları ve duyurulardaki uygun bir reklam fırsatı olan tabela, firmaların iyi bir seviyeye yükselebilmesi için iyi bir fırsattır. İlerlemek ve prestij sahibi olmak isteyen birçok firma, bu tabelaları kullanarak tanıtımlarını sağlamaktadır.

Izgara tel tabelalarının birçok özelliği bulunmaktadır. İstenen boyutta hazırlanabilmesinin yanı sıra genellikle büyük boyutlarda hazırlanmaktadır. Ancak, firmaların tercihlerine göre, bu tabela çatıda kullanılacaksa, bu boyutlarda değişkenlik görülebilmektedir.

Izgara tel tabelalarının insanlar üzerindeki etkisi oldukça yüksek ve farklılık yaratabilen biçimdedir. Ölçülerin belli boyutlar dahilinde yapılması halinde devlet tarafından tabela için vergi de alınmamaktadır. Vergi alınmadığı durumlarda, tabelanızın ne derecede insanlar üzerinde etki yarattığını anlayabilmeniz mümkündür. Izgara tel tabelaların kutu harfleri çoğunlukla elips, kare, yuvarlak ya da dikdörtgen gibi şekillerde yapılmaktadır. Tel Izgara ile dilediğiniz tasarımlarda çeşitli tabelalar ürettirebilirsiniz. Firma profilinizi en iyi şekilde yansıtacak olan modeller için seçeneklerimize göz atabilirsiniz.

Izgara tel tabelaları, fast food restoranları, pastane, cafeler, fitness ve spor merkezleri, eğitim kurumlarında çatı tabelası ve dış mekan tabelaları olarak kullanılmaktadırlar.

Izgara Tel Tabela İmalatı Nasıl Yapılır?

Cephe ölçülerinin alınması sonrasında tabela tasarımı bilgisayar ortamında yapılır ve kutu harflerin hesabı yapılır.

Alüminyum veya çelik malzemeler cnc router da veya demir testere makinesinde profil şeklinde kesilir. Bu profiller zımparalanıp düzeltilerek ızgara şeklinde birleştirilip kaynatılır. Daha sonra istenilen renkte elektrostatik boya uygulanır. Tabelanın tel ızgara iskeleti hazırlanmış olur. Sonraki aşamada alüminyum kompozit malzeme tasarıma göre cnc routerda kesilir ve zımparalanır. Önceden hazırlanan kutu harf yüksekliğine göre alüminyum kompozit levhaya bant dönülerek tabela 2d veya 3d haline getirilerek derz açılır ve açılan yerler punto kaynak makinesi ile sıkıca kaynatılır. Işıklı tabela yapılması isteniyorsa ön tarafına pleksi malzeme cnc routerda kesilip yapıştırılır. Arkadan ışıklandırma için dekota harf kesilip üzerine led döşenerek kompozit kutu harf üzerine yerleştirilir ve arka kısmına dekota veya pleksi koyulup tabela kapatılır. Sonraki aşamada hazırlanan kutu harfler ızgaraya vida veya diğer bağlantı aparatı yardımıyla sıkıca sabitlenir. Yapılan testler sonucunda tabela montaja hazır hale getirilir.

2 Nisan 2019
Çatı,Tabelası

Çatı Tabelası

Çatı tabelası, genellikle alüminyum kompozit gibi hafif malzemelerden üretilen, ışıklı veya ışıksız olarak hazırlanabilen tanıtım ürünleridir. Çatı tabelaları, büyük işletmeler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Büyük işletmeler tarafından […]