HEMEN ARA WHATSAPP

Ankara Yaka İsimliği

333 Reklam333Ankara Yaka İsimliği

Ankara Yaka İsimliği Hakkında

Kurumlara gittiğimde bazı durumlara dikkat ederim, örneğin ankara yaka isimliğine. Kurum, kuruluşun, işletmenin büyüklüğü küçüklüğü önemli değil. Ben yaka isimlikli, firmanın kendine özgü kıyafetini giymiş personel gördüm mü kendi kendime bir not veririm. Müşteriyim değil mi, benim bir değerlendirmem olmalı elbette. Çünkü personeline, kurumsal kimliğine önem veren müşterisine de önem verir. Hijyeni iyidir, kazıklamaz, taze ürün satar. Bendeki intibah böyle. Bu dediğim işler pahalı işlerde değil artık. Yaka isimliği dediğiniz, kurumsal kıyafet dediğiniz şeyler uygun fiyata yaptıracağınız argümanlar artık.

Ankara Yaka İsimliği Nerede Kullanılır?

Çünkü  yaka isimliği takan personel işletmesinin boyutu ne olursa olsun ciddi bir müessesenin personeli imajı verir.
Şunu demek istiyorum bir mahallede 3-5 kişilik bir market işletmeniz var. Ama personele ankara yaka isimliği taktınız, önlük giydirdiniz, kıyafetleri bir takım. Siz çok para kazanmasanız da büyük itibar kazanmışsınız demektir. Bu itibarda size ileride çok para kazandıracaktır eminim. Mahallemizde iki marketten biri dediğim usullerde çalışıyor, diğeri ise geleneksel.

Ankara Yaka İsimliği Kullanmanın Önemi

Ama gözlemliyorum küçük bir işletme de olsa kurumsallaşmasını tamamlayan marketin müşterisi daha çok. Güven ticaretin kardeşidir, güven veremezseniz bir süre sonra cezanızı vatandaş verir. Nasıl verir, sizden alışveriş etmez, ağzıyla reklamınızı yapmaz bir süre sonra hop bir bakmışssınız kapıya kilit vurmuşsunuz.

Ankara Yaka İsimliği Firmaları

Çünkü bir iş yerinde disiplin varsa o iş yerinden size zarar gelmez, sizi kazıklamaz, size bozuk mal, ayıplı mal satmaz. Diyeceksiniz ki bu ankara yaka isimliğimi sağladı yani? Evet yaka isimliği deyip basite indirgenemezsiniz işi çünkü büyük fotoğraftaki küçük ayrıntı size o güzelliği yakalatır.
Ben böyle düşünüyorum.

Disiplini oldum olası severim, kurallı işletmeler hep hoşuma gider.
O yüzden işletmeler, küçük büyük ölçekli olması mühim değil, herkesin disiplinli, kuralları olan ve müşterisine saygını her haliyle gösterir olmalıdır. Bunun en güzel göstergesi de kurumsal kimliğin anahtarı yaka isimlikleridir.
Yaka isimliği o personeli hatırlamanıza yardımcı olur. Onun da aslında bir kimliği olduğunu anımsatır. Bu yüzden şık bir yaka isimliği her işletmenin aslında uğur böceğidir.
Gelin yaka isimlikleriyle ilgili neler yapabileceğimizi birlikte konuşalım. Bin bir çeşit, bir bir renk yaka isimliğinden birisi sizin işletmenizin uğur böceği olmak için sırada bekliyor.

Yaka isimliğini nasıl yapalım peki?
Bence personelin sadece ismi olsun soy ismini ya kodlayın ya da hiç yazmayın. Çünkü artık sosyal medya hesaplarından ad soyad yazılarak kişiler bulunabiliyor. Oldu ki art niyetli kişiler yaka isimliğine açıkça yazdığınız ad soyaddan personeli bulup rahatsız edebilir. Bu kapsamda isim yeterli diye düşünüyorum. Personelin de özel hayatı korunmalı. Ama isim yazılması ve müşterinin isimle hitap etmesi bir anlamda samimiyet kurmanın ilk yoludur. Bu da müşteri personel ilişkilerindeki sıcaklığın artmasına neden olacaktır.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

Son Yazılar

Sorularınız
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by