HEMEN ARA WHATSAPP

Asansör Etiketleri

333 ReklamEtiketAsansör Etiketleri
11 Ocak 2020 Posted by 333reklam Etiket

Asansör Etiketleri

Bu makalemizin konusu asansör etiketlerinin önemi. Şehirlerde yaşam oranının bir hayli yüksek olmasından dolayı artık her yerde ve neredeyse her insanın kullandığı bir makine haline geldi asansörler. Bundan yirmi yıl önce birçok insanın gerek duymadığı bu alet artık hayatımıza her yerden karışmaya başladı. İş yerlerimize gittiğimizde kullanıyoruz, evlerimizde kullanıyoruz, alışveriş merkezlerinde ve gittiğimiz birçok lokal alanlarda asansöre ihtiyaç duyuyoruz. Peki bu makinenin güvenliği hakkında ne kadar eminiz?

Asansör Etiketi

Asansörler için yapılan yıllık ve altı ayda bir olan bakım periyotları vardır. Bu bakımlar oldukça önem taşımaktadır çünkü bakımlardan sonra asansör etiketleri dediğimiz güvenlik önlemleri ve bilgilendirme pulları yapıştırılmaktadır. Bu etiketler bizim, ailemizin ve mal güvenliği için hayati önem taşımaktadır. Asansör etiketleri silinmiş, tahrik olmuş veya zarar görmüşse bunu yetkili kişilere bildirmemiz gerekmektedir. Yıllık kontrolü yapılan bütün asansörlere uzman kişiler ve alanında uzman mühendisler tarafından kırmızı, yeşil, sarı ve mavi etiketler yapıştırılmaktadır. Bu etiketler bizlere can ve mal güvenliği olup olmadığını söylemektedirler. Etiket bulunmayan asansörleri yetkili kişilere bildirmeniz rica olunur.

Asansör Etiketi Ankara

Şimdi bu asansör etiketlerinin ne anlama geldiğini inceleyelim.

Kırmızı Etiket: Asansörünüz uzman tarafından kontrol edildikten sonra can ve mal güvenliğiniz için yüksek risk teşkil eden asansörlerdir. Kırmızı etiket yapıştırılan asansöre 30 günlük bir izin verilir ve bu sürenin sonunda yetkili kişi bu sorunu gidermezse bağlı bulunduğu belediye yetkilileri tarafından asansör mühürlenip kapatılır.

Sarı Etiket: Asansörünüz uzman tarafından kontrol edildikten sonra can ve mal güvenliğiniz için risk teşkil eden asansörlerdir. 60 günlük bir sorun giderme süresi verilir ve aksi takdirde yetkililer tarafından cezai işlem uygulanır.

Mavi Etiketler: Uzmanlar tarafından tespit edilen hafif kusurdur. 12 aylık onarma izni verilir.

Yeşil Etiket: Yapılan incelemeler sonucu hiçbir sorun teşkil etmeyen etiket türüdür.

Bu etiket türlerinin hepsini 333 reklam ajansı olarak sizlere sunmaktayız.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

Son Yazılar

Sorularınız
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by