HEMEN ARA WHATSAPP

Baskes Etiket

Baskes Etiket

Baskes etiket, optik okuyuculu plotterda basılan etiketin sadece basılı ürün kalacak şekilde kesilip çıkarılmasıyla üretilen etiket çeşididir. Bu işlem için baskının dizgisine göre hazırlanmış şablon ile kesim yapılır ve etiket çıktıktan sonra etrafındaki fazlalıklar alınarak baskı işlemi tamamlanacaktır.

Baskes etiket istenilen bir firma logo ya da herhangi istenen bir figürün baskı makineleri ile şekillerinin kesilip yapışkan etiketlerdir. Bu etiketler her çeşit ve her sektörde karşımıza çıkabilmektedir. Bunlar gıda sektöründen tutun, hırdavat sektörüne kadar aklınıza gelen her alanda aktif olarak kendini göstermektedir. Dijital baskı makinelerinden alınan firma ya da istenilen bir figürün ince detayı ile en iyi şekilde kesimi gerçekleştirilmesine baskes etiket olarak adlandırılmaktadır. Ürünlerimiz baskı kalitesindeki renkler olsun diğer bütün unsurlarda son kalite de baskılar olmaktadır. Firmamız kalite değerine önem vermekte olup her zaman baskıların en iyi şekilde çıkmasını ve uzun süreli kullanım için uygun olmasını hedeflemektedir.  Kalite kontrol işlemlerini titizlikle yapan firmamız her zaman son kullanıcıya sorunsuz ve en iyi baskes türünde etiketleri ulaştırmaktadır. Bu baskes etiketler uzun kullanımın yanında kaliteli yapısı ile kötü şartlarda daha dayanıklı şekilde sorunsuz baskıların kalkmasını engellemektedir.

Baskes Etiket İmalatı Nasıl Yapılır?

Basket etiket imalatı için kullanılacak folyo etiket kalitesi de oldukça önemlidir. Kaliteden önce ürünün nasıl yapıldığı ürün için zaten kalite durumunu gösterecektir. Firmaların üretim süreçlerine göre zaten ürünün kaliteli olup olmadığı anlaşılacaktır.  Baskes etiketin grafik tasarımı bittikten sonra baskı yapılabilmesi için plotter baskı makinesine tasarımlar gönderilir. Bu tasarımlar yazıcının tipine göre direk baskes özelliği ile gelir ya da baskes özelliği ile gelmeden birkaç adımdan sonra bas kes özelliğine kavuşmaktadır. Eğer yazıcıda belirtiğimiz gibi yazıcının kendisinin yaptığı bas kes özelliği mevcut ise daha iyi sonuçlar elde edilebilmektedir. Eğer baskes özelliği yoksa da durum değişmez. Sadece yazıcıdan sonra birkaç işlem yapılmaktadır. Eğer özellik yoksa çıkarılan etiketler optik okuyucu denilen cihazla boru kesimi çıkardıktan sonra fazlalıklar alınarak bas kes özelliği ile son kullanıcıya sunulacak hale gelmektedir. Diğer ürünlerde olduğu gibi bas kes etiket ürün kalitesinde herhangi bir şekilde malzemenin cinsi ile bir ayırt etme söz konusu değildir.

Baskes etiketler folyodan üretilmektedir. Bunun yanında birçok üretim alanı vardır. Baskes tarzında etiket üretimi yapılırken iç mekanda dekor olarak, araçların dışarında yazı yada logo olarak, okullarda belli kural ve uyarılar için, mobilyalarda kısacası akılınıza etiketin kullanıldığı her yerde karşınıza çıkabilir ve özel olarak istediğiniz tasarımda ve çözünürlükte etiket firmamızdan sipariş edebilirsiniz. Tabi ki de günümüzde her bir maddenin de bir fiyatı olmaktadır. Folyonun üzerine baskı yapılan bu etiket türünde de belli bir ücretlendirme yapılmaktadır. Firmamız fiyat politikası olarak en iyi şekilde hizmet vermektedir. Firmamızda gün geçtikçe birçok projede baskes etiket yapılmaktadır. Bunun sebebi firmamızda işlemler gerçekleştirilirken özenle ve herhangi bir sorun teşkil etmeden üretilen baskes etiketlerin siz değerli müşterilerimize kolaylıkla ulaştırmaktayız. Sezilere de firmamızla iletişime geçerek kolaylıkla ve son kalitede istediğiniz etiketleri oluşturabilirsiniz.

Leave a comment