Ankara Display Baskı Ürünleri , Display Ürünler , Reklam Ürünleri
Baskı Çözümleri

Matbaa işleminin yanı sıra dijital baskılar da günümüzde oldukça işlevsellik kazanmıştır. Tasarım ve editleri hazırlanan broşürler, kataloglar, kartvizit gibi amaçları araç haline getirip müşteriye sunmaktadır. Baskı çözümleri kendi arasında birçok kategoriye ayrılmaktadır. Birçok dijital baskı örnekleri vardır. Bunlardan bazıları; Vinil dijital baskısı, folyo dijital baskısı, mesh dijital baskılı vinil, one way vision dijital baskısı, dijital canvas baskı.

Vinil dijital baskı sayesinde Işıklı ve ışıksız olarak kullanım sağlanmaktadır. Işıklı vinil, floresan tabanlı arşivlerde ve tabelalarda; ışıksız vinil ise bina dış cephe, tabela cepheleri, dış mekan afişleri v.s. de kullanımı sağlanır. Folyo dijital baskı sayesinde: normal. cast ve şeffaf folyo gibi çeşitleri vardır. Folyo yapısı itibari ile yapışkanlı bir malzemedir. Bu tarz folyolar, özellikle girintili çıkıntılı, düz zemini olmayan yerlerde (araç üstü kaplama gibi) yüksek dereceli sıcak hava ile uygulanır ve oldukça uzun ömürlüdür bozulma yapmaz. Normal folyolar ise cam vitrinlerinde, tabelalarda bu tarz cephelerde kullanımı sağlanır.

Şeffaf folyo kullanımı ise; dijital baskılar zemine ters olarak uygulanıp genellikle stikerlar da kullanılır. Mesh dijital baskılı vinil kullanımın da ise Mesh vinil boşluklu ve delikli bir malzemedir. Bu yapısı ile bina dış cephelerinde ve tadilat ya da hasar görebilecek binalar da binayı koruma özelliği ile birlikte üstüne dış mekan için dijital baskı uygulanarak reklam amaçlı da kullanımı sağlanmaktadır. Ayrıca içeriden bakıldığın da ise dışarısı görülebilmektedir. Dijital baskılar, duvar kağıtları baskıları, evrak baskıları vb. Baskılar yapılırken dikkat edilmesi gereken unsurlar da ortaya çıkmaktadır.

Bunlardan bir kaçı; güvenilir ve kaliteli olması, malzemenin özelliklerinin müşteriye en iyi şekilde aktarılması, reklam düzenlemesinin doğru şekilde yapılması, renk ve görüntü efektlerinin içeriği uygun kullanılması, kağıdın büyüklüğü ve genişliği, kullanılacak kağıdın işlevsel olup olmaması gibi sorunlar dikkate alınarak baskı işlemi uygulanmalıdır. Örneğin, Mesh malzeme şiddetli rüzgarlara dayanabilmesi için boşluklu ve delikli bir özelliğe sahiptir, bu yüzden koyu renkli tasarımlar işlenmelidir. Ya da Canvas ürünlerin renkleri içine çekme gibi bir özelliği bilinmektedir. Bu yüzden de baskı renklerinin ayarlaması da bu özelliğini göz önünde bulundurarak yapılmalıdır.

Dijital Baskı

Dijital baskının matbaa işleminden farkı çeşitli büyüklüklerde ve ölçülerde kağıt üstünde çıktı alınmasıdır. Daha çok hızlı baskı diye bilinir ve matbaa kalitesinde çıktılar ve baskılar çıkartılmasına olanak gösterir. Açık hava reklamları için; küçük veya büyük arşivler ya da afişler, araç üzerine reklam v.b. malzemelerin oluşturulmasında kullanılır. Doğa koşullarına karşı güçlü ve dayanıklıdır bu sayede görsel görünümü istediğiniz büyüklükte müşteriye aktarmanıza olanak sağlar. İç mekan dijital baskılar da ise doğa koşulları sorunu dikkate alınmayacak şekilde düzenlenmektedir. Dış mekan da gerçekleştirilen dijital baskılara göre daha fazla kalitelidir. Genellikle iç mekanlar da dekoratif amaçlı kullanılmaktadır. Bu sayede iç mekan baskıları görsellik açısından müşteriye daha çok hitap etmekte ve kaliteli bir görünüm sağlamaktadır.

Matbaa

Yüksek adetli çıktılarda ve baskılarda; kartvizit, katalog, broşür, anketli kağıt, dosya vb. yöntemler ve amaçlar için kullanılan baskı çeşididir. Matbaa da ters orantı özelliği vardır adet yükseldikçe bu bağlı olarak birim maliyet düşüş göstermektedir. Çünkü kullanılacak olan kalıbı hazırlamak yapılacak olan işin en maliyetli kısmıdır. Geriye kalan işlemlerde yalnızca kağıt ve baskı fiyatları eklenir.

Serigrafi

Geçmişi çok eskilere dayanan hızlı ve seri bir baskı çeşididir. Baskı makinelerinden daha çok el işçiliği ön plana çıkmaktadır. Metal, ahşap ya da kumaşa baskı işlenebilmesi için ve adetli işlerde fiyatları düşürmesi nedeniyle günümüzde bile sık kullanılan bir yöntemdir. Yukarı da bahsedilen baskı sorunlarının hepsi için çözüm sunulabilir. İyi ve kaliteli markalarla birlikte projenizin en iyi şekilde müşteriye aktarılması sağlanır.

Tek bir sonuç gösteriliyor