Ankara Dijital Display Ürünleri - Ankara 333 Reklam
Dijital Ürünler

Teknolojinin hızla geliştiği bir dönemde insanlar birçok kolaylıklara erişme imkanına sahip olmaktadır. Artık şirketler müşterilerle daha fazla etkileşimde bulunabilmek için onlar da teknolojinin nimetlerinden yararlanmaya başlamıştır. Hal böyle olunca pazarlamada en etkin yöntemlerden biri olan reklamlar ve bu hizmeti sunan şirketlerle daima etkileşim halindedirler.
Dijital pazarlamanın beraberinde getirdiği dijital ürünler şirketlerin ihtiyaçlarına çözüm olabilecek projeleri karşılamaktadırlar.

Şirketlerin bu kadar önem verdiği dijital ürünler birçok çeşitlilikle ihtiyaçlara karşılık vermiştir. Reklam ajanslarının sıkça kullandığı dijital ürünler hemen her yerde karşımıza çıkmaktadır. Son teknolojilerle kalite her geçen gün artmaktadır. Dijital ürünler üretilirken birkaç yöntemlerle son haline getirilmeye çalışılmaktadır. Bunlar baskı makineler aracılığıyla birçok çeşitlilikte ürünler ortaya çıkarılmasında öncülük etmiştir. Bu tür dijital baskılar; Latex baskı ve uv baskı olmak üzere iki çeşitlilikte faaliyetlerine devam etmektedir.

Latex Baskı Kullanımı

İç ve dış baskı yapabilme imkânı sağlayan, hiçbir şekilde doğaya ve insan sağlığına zararı olmayan malzemelerden yapılan aynı zamanda dış mekânlarda 3 ile 5 yıl arasında dayanıklılığıyla ucuz maliyetlerle müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayan dijital ürünler ortaya koyan baskı çeşididir. Bu baskı türü maliyeti az olduğundan işletmeler tarafından önemli hale gelmiştir.
Latex baskılarda broşür, poster, kartpostal, baranda baskı, afiş gibi birçok alanda ihtiyaçları karşılamaktadır. Geleneksel baskıdan ayıran tarafı baskı adedi çok olan bir ürünün küçük hacimli baskı yapımında daha tercih edilebilir olmasıdır. Ne kadar çok baskı yapılırsa yapılsın bu baskıyla şirketler için maliyetleri düşürmesine imkân tanımaktadır.

Bazı firmalar latex baskı kullanarak kapı ya da canlar üzerine şeffaf baskılar yaparak farklı reklam çeşitliği kazandırmış olmaktadır. Çoğu teknoloji şirketleri ofislerinde bu tür tasarımlar uygulamaktadır. Ömürleri de uzun olduklarından çokça tercih edilmesine sebep olmuştur.

Latex Baskıların Ne Gibi Avantajları Vardır?

Afiş, kişisel kartlar, broşür ve birçok kullanım alanlarında her türlü baskıyı en az maliyetle yapılabildiğinden şirketlerin reklam bütçelerinde önemli tasarruflar sağlamaktadır. Bu sebeple ucuz ve geniş alanda ihtiyaçları karşılamıştır.

Bir diğer sebep; Bilgisayarla tasarım programlarında elde edilen projeler çok kolay şekilde reklama ve baskıya dönüştüğünden dolayı, reklam veren şirketlerde tasarımlarını kolayca elde edebilmektedir.

Son olarak; kolay elde edildiğinden dolayı hareketli tempo gerektiren dijital pazarlar olduğundan hızlıca yenilenebilir hıza erişebildiği ve bu hızdaki temponun ekonomik maliyetlerle yapılabilmesi gösterilmektedir.

UV Baskı Kullanımı

Dayanıklılık konusunda tercih edilen baskı yöntemidir. Bu baskıyla ortaya çıkan ürünler güney ışığından dolayı solmalara karşı dayanıklı ve su ve benzeri maddelerden etkilenmemesi gibi özelliği bulunmaktadır. Daha çok metal, tahta, fayans gibi zorlu yüzeylerdeki alanlara yapılan baskılardandır. Örneğin banyo fayanslarına denizin içindeymiş hissi katacak tasarım baskıları uygulayarak hiçbir şekilde dışsal etkenlerden etkilenmeden uzun süre dayanaklıkla kullanım sağlamaktadır. Bu baskıyla elde edilen ürünler maliyetlidir. Şirketler daha çok kendi içlerinde kullanmak üzere tercih etmektedirler.

UV Baskı Kullanım Alanları

Genellikle zorlu ve baskının dayanıklılık gerektiren alanlarda uygulanmaktadır. Bunlar; Ahşap üzerine baskı, cam üzerine baskı, PVC üzerine baskı, seramik üzerine baskı, mutfak tezgâh arası baskı, foreks baskı, pleksi baskı gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Gıda imalatı yapan şirketler ürünlerin muhafaza edildiği ambalajların üzerine gerekli resimlerin yapılmasında da kullanılmaktadır. Bir diğer kullanım alanlardan biri de stickerları oluşturmaktadır. Daha çok iç ya da dış cephede kullanılan vitrin camlara dışardan yapıştırılan ürünlerdir. UV baskıda kurutma süresi 1 saniyeden daha az yapıldığından boyanın daha canlı ve baskı kalitesinin yüksek olmasına sebep olmuştur.

Gösterilen sonuç sayısı: 6

ERROR 500 : API KEY INVALID