HEMEN ARA WHATSAPP

İnşaat Proje Tabelaları

333 Reklamİmalatlarımızİnşaat Proje Tabelaları

İnşaat Proje Tabelaları ihtiyaçlarınız için, son teknoloji ekipmanlarımız, modern kadromuz ve kaliteli malzemelerimizle ışıklı ışıksız inşaat tabelası ihtiyaçlarınız için yanınızdayız. Firmanızın bilinirliğini arttırmak için bilinen bir tabelacı firmayla çalışmanız önemlidir. İnşaat sahaları oldukça geniş alanlar olarak bilinmektedir. Bununla beraber inşaat alanlarının farklı konulardan ötürü tehlikeli durumları içerisinde barındırmasından ötürü de ne kadar istenmiş olursa olsun gerekli olan konuların üzerinde durulmadığı takdirde ortaya oldukça farklı sorunlar kendini göstermiş olmaktadır. Bunların olmasını engellemek ise özellikle son dönemlerde üzerinde en fazla durulması gereken konular arasında kendine yer buluyor. Yapılacak olan yanlışların sonrasında ortaya çıkabilecek olan ciddi sonuçların önüne geçilmesi adına ise dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerin başında ise inşaat proje tabelaları ile alakalı gerekli olan işlemlerin yapılması gerekmektedir. Şimdilerde artık büyük ya da küçük olması fark etmez, gerçekleştirilecek olan inşaat ya da proje ile alakalı bilgilerin mutlaka dikkatli bir şekilde insanlara sunulması gerekmektedir.

İnşaat Proje Tabelaları Nedir ?

İnşaat Tabelaları genellikle inşaat önlerinde inşaatı yapan firmanın bilgileri, iletişim bilgileri ve yapılan konut veya konum bilgileri ve ruhsatının yeri tabelalardır. İnşaat yerinde kullanılan bir diğer tabelalar ise uyarı ve bilgilendirici yön tabelalarıdır. İnşaat tabela yaptırmak için işince uzman ve yaptığı çalışmaları referans kabul eden 333 Reklam müşteri memnuniyeti olarak çalışmaktadır.
Geçmiş dönemlerden günümüze inşaat proje tabelaları konusunda oldukça farklı çözümler ortaya çıkmaya başlamış durumda. Hazırlanacak olan bu tabelalar gerçekleştirilecek inşaat ile alakalı proje detayları başta olmak üzere gerekli olan bilgilerin tamamını üzerinde barındırmaktadır.

Böylece bölgede yapılmakta olan inşaat konusunda bilgiler insanlara sunulmaktadır. Ayaklı olacak şekilde hazırlanan inşaat proje tabelaları kompozit ya da sac panelleri üzerine dijital baskı folyo tekniği ile hazırlanmaktadır. İki ayaklı zemine sahip olmasından ötürü de istemiş olduğu zemine montajı oldukça kolay bir şekilde yapılmış olacaktır. İnşaat proje tabelaları ile alakalı montaj işlemleri yapılırken üzerinde durulması gereken konulardan bir tanesi, montajın gerçekleştirilmiş olacağı zemin ve tabela için kullanılacak olan ayakların sağlamlığı olmaktadır.

Metal, Vinil, Plastik zeminli çeşitleri üzerine “Dijital Baskı” veya “Folyo Kesim” ile hazırlanan İnşaat Proje Tabelaları istediğiniz ölçü ve ebatlarda hazırlanarak şantiye veya inşaatınızın istediğiniz bölümüne montajını sağlıyoruz. İnşaat Tabelası uyarı levhası ve inşaaat yönlendirme olarak yaptığımzı bazı tabelalar. İnşaat tabelaı yaptırmak için bizlere iletişim adresindeki bilgilerden ulaşabilirsiniz.

İnşaat Proje Tabelası Nasıl Yapılır?

İnşaat ülkemizde en öneli sektör olarak öne çıkmaktadır. İnşaat, istihdam yaratması bakımından önemli olduğu gibi, tedarik ağı bakımından müthiş bir alana yayılan lokomotif sektörlerdendir. İnşaat sektörünün çok çeşitli paydaşlarından biri de tabela sektörüdür. İnşaat yapısı gereği kullanılan tabelalar da farklı olmaktadır. İnşaatın önünde inşaatı yapan firma, yapılan inşaatın faaliyet alanı, ruhsat ve konum bilgileri inşaatın önünde yer alan tabela yazılıdır.

İnşaat Proje Tabelaları İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

İnşaat alanında hassas ve dayanıklı olmayan malzeme pek tercih edilmez. Dolayısıyla oldukça mukavemetli malzemeden yapılan, istenen ölçülere göre hazırlanabilen, demir bir iskelet üzerine baskı yöntemiyle yapılan tabela çeşitleri oldukça yaygındır. Bunun yanı sıra kompozit panele folyo kaplamak suretiyle de imal edilen tabelalar mevcuttur. Bu tabelalar, inşaatın ön tarafında görünen bir yerde bulunmalıdır. İnşaat hakkında, müteahhit firma, inşaatın hangi amaçla yapıldığı, konum bilgileri, ve bununla beraber ruhsat bilgileri yer almaktadır. Ayrıca, inşaatın ne zaman başladığı ve ne zaman biteceğine ilişkin bilgiler de yine burada yazılıdır.

İnşaat Tabelası Nasıl yapılır?

İnşaat önlerinde o inşaata ait tüm bilgilerin yazılı olduğu tabelalar bulunmaktadır. Bu noktada, hemen her alanda olduğu gibi, isteğe uygun çözümler geliştirmek mümkün. Örneğin, büyük şantiyelerin önünde bulunan tabelaların aşırı sağlam yapısı gözlerden kaçmamaktadır. Büyük metal karkas üzerine vinil germe yöntemiyle yapılan uygulamalar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, plastik zemin üzerine folyo kesim usulüyle uygulama yapılmaktadır. Ayrıca, metal, plastik veya vinil zemine, müşteri isteğine uygun olarak folyo ya da dijital baskı yoluyla da müşteri memnuniyetine uyumlu olacak şekilde tabela tasarlanmaktadır. Burada önemli olan inşaat firmasının kendi markasını ne şekilde yansıtmak istediğidir. Buna bağlı olarak uygulama farklılık arz etmektedir. Değişik model, değişik ebatlarda uygulamalar yapılmakta olup, en doğru olan uygulamayı, işin ehli kişilerle istişare yoluyla bulmak son derece mantıklıdır. Bu sayede şantiye için künye bilgilerinin yazılı olacağı levhalar en uygun maliyetle ve en doğru şeklide yapılmış olacaktır.

Bununla beraber inşaat tabelalarıyla uyarı veya yön gösteren tabelalar arasında bir uyumun ve bütünlüğün olması da son derece önemlidir. Bunlar birbirini tamamlayan uygulamalardır.

İnşaat Uyarı Levhaları İmalatı Nasıl Yapılır?

Bir inşaat alanında mevzuatta belirtilen uyarı levhalarının olmaması nedeniyle bir bireyin yaralanması durumunda, ihlal eden inşaat şirketi ihmal ile suçlanabilir. Bir ihmal yasal olarak, “zorunlu standartlara ve uygulamalara uyulmamasının bir sonucu olarak yaralanma veya hasar olarak” tanımlanır. İhmal iddiası tipik olarak kötü niyetli ya da kasıtlı olarak zarar verici bir niyetten yoksun olmasına rağmen, bir inşaatta uyarıların bulunmaması sonucunda meydana gelen yaralanmalar bir sorumluluk olarak kabul edilir. Bu tür sorunlarla karşı karşıya kalmamak için uygun fiyatlarla ve en kısa sürede imal ederek gerekli tüm inşaat tabelası siparişlerinizi ankara tabelacı olarak size ulaştırmaktayız.

Bir çalışanın maruz kaldığı inşaat yaralanmaları veya kazalar, makine ve teçhizatın uygunsuz kullanımı nedeniyle meydana gelmiş olabilir. Bu tür makinelerin kullanıldığı çevrede bir uyarı işareti gerekli olacaktır. Çalışanları korumak ve yasal sorumluluk altına girmemek için; onları tehlikelerden, risklerden veya önlemlerden haberdar etmek için her türlü uyarı ve dikkat levhaları kullanarak önlemler alınmalıdır.

Aksi bir durumda hazırlanacak inşaat proje tabelalarının ayak kısımları zemine karşı sağlam bir şekilde sabitlemezse, sallanma ve düşme gibi sorunlar kendini göstermiş olacaktır. Bunun olmasının engellemesi adına ayaklar zemine çakılmalı, çukurların eşilip beton ile desteklenmesi gerekmektedir. Böylece ortaya oldukça sağlam bir zemin çıkartılmış olacaktır. Bu tarz tabelalarda ölçüler büyük bir öneme sahiptir. Üzerinde inşaat ve proje ile alakalı bilgilerin yer alacağı bu tabelaların uzak mesafelerden de rahatlıkla anlaşılabilmesi gerekmektedir. Tercih edilecek olan ölçüler ise tamamen müşterilerin istekleri doğrultusunda belirlenmektedir. Bu aşamada konusunda uzman olan kişiler uzaklık mesafesi ile alakalı gerekli olan bilgilendirmeleri yapmakta ve buna göre de boyutlar konusunda gerekli olan bilgiler karşı tarafa verilecektir.

İnşaat şantiyelerinde, yol çalışmalarında, tadilat yapılan binalarda veya peyzaj yapılan alanlarda sık sık uyarı levhaları görürüz. Hatta aracımızla yol çalışmalarının olduğu bölgele yaklaşırken birkaç kilometre önceden sürücüler uyarılmaya başlar. Bütün bu uyarı levhaları tabii bir amaca hizmet etmek için konulmaktadır. Bu amaç tabii ki insanların can ve güvenliğini tehlikeye atmamaktır. Okullarda, hastanelerde, kurumlarda ve işyerlerinde de bazı işaretler görmekteyiz. Örneğin, yangın ekipman işaretleri gibi. Bunlar beyaz renkli sembollerdir, yazı ile de belirtilmiş dolu bir kırmızı dikdörtgen içinde gösterilmektedir.

İnşaat Tabelası Standartları Nelerdir?

Şantiye giriş noktalarından inşaat alanının çeşitli yerlerine kadar her yerde sağlık ve güvenlik işaretleri yer almaktadır. Bu işaret ve uyarılar belirli bir amaca hizmet etmektedir ve çoğu kanuni yükümlülüklerden kaynaklanır. Esasen herhangi bir kanuni yükümlülük olmasa bile inşaat tabelası uyarıları can ve mal güvenliği için olması gereken işaretlerdir.

Şantiyelerde çalışıyorsanız ya da sadece birinin önünden geçtiğinizde, bu sağlık ve güvenlik işaretlerinden bazılarını fark etmişsinizdir. Kırmızı, yeşil, mavi ve sarı gibi parlak renklerde gelirler. Bu renkler belirli bir standardı işaret etmektedir ve rastgele seçilmiş şekil ve renkler asla değildir. Hizmetlerimiz arasında yer alan güvenlik ve uyarı tabelalarının neler olduğu ve ne anlama geldikleri ile ilgili bazı açıklayıcı bilgileri belirtelim.

İşaretler Nelerdir Ve Ne Anlama Geliyor?

Şantiye güvenlik işaretleri dekorasyon değildir. Her işaretin bir anlamı vardır ve her bir renk farklı bir mesajı temsil eder. Bu işaret ve renk tanımlanmış belirli standartlara göre yapılmaktadır. Şantiye güvenliği için inşaat tabelası işaretleri tarafından size verilen talimatların anlaşılması önemlidir. Bunlar açık bir sağlık ve güvenlik mesajı vermek için görüntülenir. Bir işaretin verdiği talimatları anlama ve takip etme, işinizi veya hayatınızı koruma anlamına gelir. İş güvenliği için vazgeçilmezdir ve tehlikelere karşı çalışanları ve kontrolörlere güvenli alan yaratmaktadır. Şantiyedeki inşaat tabelası işaretleri bir sebepten dolayı vardır. Size önemli bilgiler verir, dikkat etmeniz gereken tehlikeleri veya uymanız gereken kuralları bildirir.

Tüm güvenlik işaretleri, yönetmeliklerdeki standartlara uymak zorundadır.

  •  Yasak işaretleri
  •  Zorunlu işaretler
  •  Uyarı işaretleri
  •  Güvenli Durum İşaretleri
  •  Yangın Söndürme Ekipmanı İşaretleri
 Farklı Tipte İşaretler Nedir, Ne Anlama Geliyor?

Yasaklama güvenlik işaretleri, yani yasak işaretler; Dur, Giriş Yasak, Sigara İçilmez gibi işaretlerdir. Bunlar beyaz zemin üzerinde bir çapraz çubuk ile kırmızı bir dairede basılır. Üzerindeki bir yazı siyahtır ve bu işaretlerin büyüklükleri ve şekilleri standart olarak belirlenmiştir.

Uyarı güvenlik işaretleri; Tehlike, Yüksek Gerilim, Asbest, İş Başlığı. Bunlar siyah bir sınır ile sağlam bir sarı üçgen (nokta) olarak belirtilir. Herhangi bir sembol ya da yazı aynı zamanda sarı renklidir. Güvenli durum güvenlik işaretleri; Yangın Çıkışı, İlk Yardım. Bu işaretler yeşil kareye veya dikdörtgen tabelalara sahiptir. Beyaz sembol veya beyaz yazılı metinden oluşurlar.

İnşaat Tabelası Nasıl Sipariş Veriliyor?

Genel olarak bakıldığı zaman inşaat proje tabelaları diğer tabela çeşitlerine göre oldukça uygun fiyatlarda yapılmaktadır. Dolayısıyla hazırlanması sırasında herhangi bir sorunun kendini göstermesi de engellenmiş olacaktır. Pek çok kişi bu tarz tabelaların yalnızca ışıksız olabileceğini düşünüyorlar. Gerçekte ise isteğe bağlı olarak ışıklı ya da ışıksız şekilde bu tabelalar hazırlanabiliyor. Böylece artık gerçekleştirilecek olan inşaat ve projeler ile alakalı tüm bilgiler insanlara oldukça etkili bir şekilde sunuluyor. Bu aşamada yapılacak olan tek şey ne tarz bir tabela istendiğine karar vermek olmalıdır.

Sivillerin ve özel vatandaşların, izinli veya izinsiz inşaat bölgelerine girmelerini yasaklayan veya onları belirli tehlikelerden korumak amacını taşıyan tabelalar artık şantiye alanlarında zorunlu ekipmanlar arasında yer almaktadır. İnşaat alanlarına izinsiz giren bireylerin maruz kaldıkları yaralanmalar ve hasarlar az değildir.

Comments (1)

  1. Şantiye Uyarı Levhaları Ankara – Ankara Reklam , Ankara Etiket , Ankara Tabela

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

Prestij Totem
25 Tem 2020
Atatürk Köşeleri
25 Tem 2020
Metal Etiket Nedir?
15 Tem 2020
Uv Baskı Nedir?
14 Tem 2020
Tabela Nedir?
13 Tem 2020
Şehit Köşeleri
13 Haz 2020
Engelli Erişim Kiosk
13 Haz 2020