HEMEN ARA WHATSAPP

No menu assigned!

İş Güvenliği Etiketleri

333 Reklamİş Güvenliği Levhalarıİş Güvenliği Etiketleri
31 Mayıs 2018 Posted by 333reklam İş Güvenliği Levhaları

İş Güvenliği Etiketleri ihtiyaçlarınız için son teknoloji folyo baskı, uv baskı makinelerimiz ve deneyimli kadromuz ile hizmetinizdeyiz. İş güvenliği etiketleri, iş kazalarını engellemek ve bu konuda personeli uyarmak, iş sağlığı ve güvenliği mevzuatlarına uygun kaliteli dekota,pvc veya alüminyum sac levhadan etiket üretimi gerçekleştirmekteyiz.

İş Güvenliği Etiketleri Nedir?

İş güvenliği etiketleri özellikle de son dönemlerde ülkemizde en fazla üzerinde durulmaya başlamış olan konulardan bir tanesi. Çünkü çalışanların çalışma ortamlarında herhangi bir sorun yaşamaması için çalışma önlemi getirilmesi gerekmektedir. Yapılacak olan en ufak bir yanlışlık sonrasında çalışanlar iş sahasında gerekli olan uyarıların yapılmış olmamasından ötürü birbirinden farklı sorunlar ile karşı karşıya kalmış olabileceklerdir. Bu tarz sorunların önüne geçilmesi adına ise iş güvenliği etiketleri konusunda gerekli olan araştırmaların tamamının eksiksiz bir şekilde yapılması gerekmektedir. Geçmiş dönemlerde bu konuda firmaların karşılarına çıkmakta olan seçenekler son derece azdı.

İş Güvenliği Etiketleri İmalatı Nasıl Yapılır?

Firmaların ilk zamanlarda iş güvenliği etiketi ile alakalı yapmakta oldukları çalışmalar son derece sınırlı oluyordu. Şimdilerde ise yapılacak olan incelemelerin sonrasında da görülebileceği üzere artık konu iş güvenliği olduğu zaman işletmelerin karşılarına çıkartılmakta olan etiket çeşitlerinin sayısında gözle görülür bir artış ortaya çıkmaya başladı. Genel olarak bakıldığı zaman da görülebileceği üzere iş güvenliği adına kullanılmakta olan etiketler çalışma sahasının istenilen her noktasına rahatlıkla uygulanabilmektedir. Bu aşamada önemli olan şeylerin başında ise etiketlerin boyutları ve kullanılacak olan materyallerin dikkatli bir şekilde seçilmesi olmaktadır. Çok küçük boyutlardaki etiketler ne yazık ki okunamayacağı için istenilen etkileri ortaya koyamazken gereksiz derecedeki büyüklükteki etiketler ise fazla yer kaplayabilecektir.

Bunun olmasının engellenmesi adına ise iş güvenliği etiketi ile alakalı akıllarda yer edebilecek olan tüm sorular dikkatli bir şekilde cevaplanmalıdır. Boyutlar ve materyal konusunda yapılacak olan seçimden sonra ise artık sıra ne tarzda bir etiket istendiğinin karar verilmesi gelmektedir. Başta elektrik, kimyasal madde konusunda yapılmakta olan uyarılar olmak üzere pek çok farklı alanda bu etiketlerin kullanıldığını görmek de mümkündür. Bu esnada firmalar kendilerinin içerisinde yer almakta olduğu alana bağlı olarak ne tarzda uyarıların çalışanlara yapılması gerektiği ile alakalı çalışmaların yapılması gerektiğine karar vermesi yeterli olacaktır.

İş Güvenliği Etiketleri Ne İşe Yarar?

Genel itibari ile iş güvenliği etiketi  söz konusu olduğu zaman mümkün olduğu kadar dikkat çekici şekilde renklerin seçilmesi gerekmektedir. Aşırı sade olan renklerde hazırlanacak etiketler görüş alanı içerisinde olmuş olsalar dahi asla istenilen etkinin ortaya koyulmasını sağlamış olmayacaktır. Dolayısıyla mümkün olduğu kadar kırmızı gibi canlı ve uzaktan bakıldığı zaman net bir şekilde görülebilecek tarzdaki renkler arasından seçimlerini yapmalıdır. Bununla beraber etiketlerin üzerinde uyarılar rahat bir şekilde okunabilecek boyutlarda yazılar yazılmalıdır. Uzun süreler boyunca kullanıma uygun olmakta olan materyallerden seçilecek etiketler ile beraber insanlar çalışma sahaları içerisinde nelere dikkat etmeleri ile alakalı her türlü detayı bu uyarı ikaz levhaları sayesinde rahatlıkla görecek; bu durum da iş güvenliğinin başarılı bir şekilde sağlanmış olacaktır.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.