HEMEN ARA WHATSAPP

Kabartma Harf Tabela
333 ReklamTabelaKabartma Harf Tabela
12 Şubat 2020 Posted by 333reklam Tabela

Kabartma Harf Tabela

Kabartma harf tabela, pleksi, krom, alüminyum, dekota  ve köpük gibi malzemelerden imal edilen ışıklı veya ışıksız kabartma reklam ürünleridir.

Reklam ve tanıtım çalışmaları konusunda araştırma yapan firmaların tercihi olan tabelalar gelişen teknolojisi ile birlikte farklı çeşitlerde hazırlanmaktadırlar. Firmalar da bu yüzden standart tabelalar yerine kendi istedikleri modellerde kabartma harf tabelaları yaptırmak istiyorlar.

Kabartma Harf Tabela İmalatı Nasıl Yapılır?

Kabartma harf tabelalar da bu alanda firmaların en fazla tercih ettikleri tabelalar içerisinde yer almaktadır. Kabartma harf tabela hazırlanırken firmalara ait logolar veya isimler, cnc router veya lazer kesim makinesi gibi özel cihazlar kullanılarak dikkatli bir şekilde kesilir. Böylelikle de istenilen tarzda harfler imal edilir. Geniş kullanım alanlarına sahip bu tabelalar, farklı sektörlerdeki firmaların tanıtımlarını yapmak için hem iç hem de dış mekanlarda kullanılmaktadırlar

İmalatı yapılacak tabelalar seçime bağlı olarak ışıklı tabela veya ışıksız tabela olarak üretilebilmektedirler. Bu tabelalar alışveriş merkezleri, plazalar ve büyük iş hanlarında iç ve dış mekanlarda sık olarak tercih edilmektedirler. Bu tabelalar tamamen el işçiliği ile yapılırlar. Harfler önce kesilerek hazırlanır, istenilen kalınlığa göre şerit kesilerek harflerin etrafına kaynak yapılarak çevrilir. Kabartma harf tabelalar sık kullanıldıkları için artık bu alandaki çalışmalar da değişim göstermeye başlamıştır. Firmalar da bundan dolayı harf tabela seçimi yaparken bilinen tabelacı firmasıyla çalışmalıdırlar.

Kabartma Harf Tabela İmalatı Firması İle Nasıl Çalışılır?

Kabartma harf tabelaların özellikleri ile alakalı yapılacak olan incelemelerde firmaların tabela modellerini iyice benimsemeleri, tabela imalatından sonra birtakım problemlerin ortaya çıkmasını engelleyecektir. Daha önce bu konuda herhangi bir çalışma yaptırmamış olan firmalar ise sektörde uzman isimler ile görüşerek gerekli olan bilgileri elde edebileceklerdir.

Kabartma Harfler Nerelerde Kullanılır?

Tecrübeli kişiler ile kabartma harf yapılması ile alakalı hangi süreçlerden geçileceği, materyal seçimi gibi bilgilerin elde edilmesi sonrasında firmalar diledikleri tarzda modellere sahip olcaklardır. Firmalar genellikle harf tabelaların diğer tabela çeşitlerine benzer şekilde hazırlandığını düşünüyorlar. Gerçekte ise bu tabelalar tamamen özel el işçiliği ile hazırlanmaktadır.  Kabartma harfler dış mekanda kullanılmak isteniyorsa, bunun için iç mekanda kullanılan tabelalardan çok daha farklı ve dayanıklı malzemeler kullanılmalıdır. Aksi durumda tabela coğrafi koşullardan etkilenerek yıpranarak zarar görecek ve bilinebilirlik görevini yerine getiremeyecektir.