HEMEN ARA WHATSAPP

Latex Baskı

333 ReklamLatex Baskı

Latex Baskı Nedir?

Latex baskı, yani Türkçe ismiyle lateks baskılar, dış ve iç mekân baskı yapabilme özelliği ile, çevreye duyarlı ve zarar vermeyen malzemeden yapılmasıyla, bununla birlikte insanlara sağlık açısından zarar vermemesiyle, dış mekanlarda 3 ile 5 yıl arasında dayanıklılığıyla son zamanlarda sıkça tercih edilen baskı türlerindendir.

Latex baskı nedir sorusunu şu şekilde cevaplayabiliriz; Çevreye zarar vermeyen ve su bazlı boyaların kullandığı bir baskı türüdür. Diğer boya türleriyle karşılaştırıldığında doğaya verdiği zarar oldukça azdır. Bu yüzden son yıllarda oldukça fazla tercih edilmektedir.

Latex baskılar, diğer boya türleri gibi doğaya zarar vermedikleri gibi çıktılar oldukça kalitelidir ve canlılardır. Yani gerçekçi bir görünüm elde edilir. Bunun yanı sıra normal baskı türlerinde elde edilen boyutların ve türlerin tamamı latex baskı ile elde edilebilir. Uzun ömrü ve doğa dostu oluşuyla poster, branda baskı, afiş demeden her türlü baskı elde edilebilir. Yani ‘Latex baskı kalitelidir!’ desek, doğru demiş oluruz.

Latex Baskı Kullanımı

Son yıllarda reklam için internet kullanımı artsada,dijital baskı hala reklam için en önemli role sahiptir. Birçok şirket reklam için dijital baskı yaptırmaktadır ve zorundadır. Dijital daha geleneksel baskı yöntemlerine (Ofset, Serigrafi) kıyasla sayfa başına daha fazla mal olabilir eğer baskı adedi çok ise, küçük hacimli baskı için en doğru seçenek dijital baskıdır. Ve baskısı yapılacak ürünün çeşitli liğide dijital baskıyı daha ekonomik yapmaktadır.

Dijital Baskı nedir?

Dijital baskı tasarımı bilgisayarda oluşturulan dataların, fotoğrafların,dizaynların dijital baskı makinası kullanılarak çıktısı alınan yöntemdir. Bu bir el ilanı, broşür veya bir şirket için oluşturulmuş reklam çalışması olabilir.

Neden Dijital Baskı seçilmeli?

Dijital baskı faydaları ;
Işinizde Dijital Baskı yı Kullamanızın 3 Sebebi
1) Dijital baskı işletmeler için ucuz baskı sağlamaya yardımcı olur. Promosyon malzemesi ve kişiselleştirilmiş mektup / broşür tabela ve afiş , dijital baskı ana kullanım alanlarından bazılarıdır. Günümüz koşullarında şirketleri reklam yapması için en ekonomik yoldur. Az para harcayarak en faydalı reklam yapma yoludur.

2) Dizaynı bilgisayarda hazırlamak, reklamı oluşturmak ve dijital çıktısını almak günümüzde çok kolaydır.
Dijital baskı günümüzün hızlı tempolu pazarında, hızla reklam yenilenebildiğinden en ideal ve ekonomik yoldur.

3)Hızla ve kolayca basılacak bir tasarım oluşturmak, kullanılan Photoshop , Corel gibi yazılım programları ve dijital baskı makineleri sayesinde her zamankinden daha kolay. Dijital baskı bugün tüm işletmeler için büyük önem taşımaktadır.

LATEX BASKI MATBAA ÇÖZÜMLERİ

Son yılların en çok tercih edilen baskı türlerinden olan Latex Baskı, su bazlı boyaların kullandığı bir baskı türüdür. Diğer baskı türleri ile karşılaştırıldığında, daha az bir şekilde doğaya zarar vermesi nedeniyle oldukça fazla tercih edilmektedir.

ANKARA BASKI HİZMETİ

Latex Baskılar, diğer boya türlerine göre çevreye daha az zarar vermesi nedeniyle, çıktılar oldukça kaliteli ve canlıdır. Lateks Baskı, canlılığı, kaliteyi, gerçekçiliği kattığı gibi aynı zamanda uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Branda, etkinlik afişleri, dış mekan afişleri, duvar kaplamaları, poster ve afiş baskı gibi alanlarda kullanılan Latex Baskıda, her türlü boyda ve türde baskı yapılabilir.

ANKARA BASKI HİZMETİ

Latex Baskı, dış mekanlardaki tüm hava şartlarına dayanıklıdır. Çocuk odaları, hastaneler gibi sağlığın ön planla olduğu alanlarda korkmadan ve hiçbir kaygıya kapılmadan kullanılabilir.

LATEX MATBAA SİSTEMİ

Latex Baskıların maliyeti, diğer ankara baskı türlerine göre daha fazladır. Bunun nedeni ise Latex Baskının diğer türlere göre daha hızlı, kaliteli ve dayanıklı olmasıdır. Aynı zamanda Latex Baskının diğer türlere göre daha fazla enerji tüketiyor olması ve daha canlılığı için daha fazla boya harcıyor olmasıdır.

 

Latex Baskı Ankara

Kullanılmaya başlandığı ilk günden itibaren pek çok firma tarafından tercih ediliyor olsa da pek çok firma lateks baskı tekniği ile alakalı net olarak bilgi sahibi olamıyorlar. Böyle olunca da aslında rahatlıkla kullanabilecek olmalarına rağmen farklı baskı tekniklerini kullanmak zorunda kalabiliyorlar. Hem iç hem de dış mekanlarda kullanılmakta olan latex baskıda su bazlı boyaların kullanılması ve doğa ile barışık ürünlerin elde edilebilmesinden ötürü son derece popüler bir hale gelmiş oldu. Bu baskı işlemi için kullanılmakta olan boyalar çevreci boyalar sınıfında yer aldığı için doğaya karışmaları durumunda doğayı diğer türdeki boyalara oranla çok daha az kirletmektedir. Bundan dolayı da latex baskı tekniği diğer baskı türlerine oranla geleceğin baskı teknikleri içerisinde bulunmaktadır.

Latex Baskı Firması

Kullanılacak lateks baskı  tekniği ile ortaya çıkacak olan sonuçlar oldukça kaliteli ve canlı olacaktır. Firmalar bu baskı tekniğini kullanarak diledikleri ölçülerde baskıları elde etme imkanına sahip olurlar. Afiş, branda, poster gibi baskı teknikleri nasıl ki normal baskı türleri ile yapılabiliyorsa aynı şekilde latex baskı ile de herhangi bir sorun olmadan yapılabilmektedir. Firmaların bu baskı tekniğini kullanmalarındaki en büyük etkenlerden bir tanesi, elde edilecek sonuçların son derece kaliteli olmasıdır. Bundan dolayı da iç mekanlarda herhangi bir sorun olmadan rahatlıkla kullanılabilmektedir. Özel yazıcılar ile gerçekleştirilecek olan baskı işlemi öncesinde ise dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor.

Latex Baskı Firmaları

Bunların başında ise lateks baskı tekniği konusunda tecrübeli olan kişiler ile iletişime geçmek geliyor. Her ne kadar şimdilerde bu alanda çalışmalar yapan isimlerin sayısı artık gösteriyor olsa da her bir isim istekleri yerine getirme anlamında ne yazık ki arzu edilen sonuçları firmalara vermeyecektir. Dolayısıyla firmaların bu aşamada mutlaka doğru isimler ile çalışmaları önemlidir. Öncelikli olarak yapılacak tasarım çalışmaları sırasında firmaların isteklerinin net olarak belirlenmesi, tasarım işlemlerinin net bir şekilde yapılmasına olanak tanımaktadır. Hangi konuda yapılıyor olursa olsun fark etmez latex baskı ile arzu edilen sonuçlar için firmalar mutlaka kendi tarzlarına en uygun olacak tasarımları ortaya koymaya özen göstermelidir. Böylece farklı ve özel bir tasarım ile latex baskı tekniği kullanılarak ortaya etkili bir sonuç çıkmış olacaktır.

 

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

Son Yazılar

Sorularınız
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by