Metal Etiket

Metal etiket endüstriyel firmalar tarafından tercih edilen ve serigrafi tekniği kullanılarak üretilen ısı,korozyon dayanımlı bir etiket ürünüdür. Dayanıklı, uzun ömürlü, asit,korozyon gibi koşullara dayanıklı oldukları için tercih edilmektedirler. Başlıca asansör etiketleri, makine etiketleri, trafo etiketleri, elektrik panosu etiketlerinde kullanılmaktadır. 333 Reklam olarak  su bazlı zararsız boya mürekkeplerini kullanan kaliteli uv baskı makinelerimiz ile uygun fiyata ankara metal etiket baskı imalatı yapmaktayız.

Metal Etiket Nedir?

Metal Etiketler, alüminyum, pirinç, sac gibi sert metal plakalara uv baskı yapılması veya asit indirme, kazıma ile imal edilen bir baskı ürünüdür.

Metal etiketin kullanılmasının temel amacı üretici firmanın diğer materyallerle üretilen etiketlere oranla uzun süre boyunca dayanıklı olabilmesidir. Firmalar, profesyonel bir yapıya ulaştığı zaman rekabet ettiği firma sayısında gözle görülür bir artış yaşanmaktadır. Bu rekabet ortamında ön plana çıkabilmek adına müşterilerin ilgisini çekebilecek ve oluşturulan markayı kalıcı hale getirebilecek adımların atılması gerekmektedir.

Rekabet ortamında yaşanan gelişmeler ile birlikte profesyonel bir imaj çizmeye çalışan firmalar etiketlerini farklı şekillerde oluşturarak kullanıcıların akıllarında kalmayı planlamaktadır. Profesyonel ellerde işlenen metal etiketler, yüksek ısı gibi olumsuz birçok etkene dayanıklı olacağı için diğer tarzda hazırlanan etiketlere oranla dikkat çekici olacaktır.

Metal Etiket İmalatı Nasıl Yapılır?

Baskı yapılacak yüzey, alkol gibi metali aşındırmayacak temizleyici ile, kir ve yağdan arındırılır, kurutulduktan sonra uv baskı makinesi ile basılarak imalat tamamlanmış olur. Uv baskı kullanmamızın en önemli nedeni boyanın metale çok iyi tutunması, kokusuz olması ve kazıma veya sürtünme durumlarında boyanın silinmemesi, uzun ömürlü olmasıdır.
Serigraf baskılı alüminyum malzemeden de yapılabilen metal etiket, dijital baskı çözümleri içerisinde en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Baskı malzemesi nedeniyle yüksek kalite anlayışında bir o kadar da mukavemeti son derece yüksek etiketlerden birisi olduğundan metal etiketler denilince dikkat çektiğinin mutlaka altını çizmek gerekir.

Metal Etiketin Avantajları Nelerdir?

En çok tercih edilmesinin sebebi yüksek sıcaklık, asit, nem, korozyon gibi dış koşullara karşı dayanıklı olmasıdır. Bu yüzden gemilerin tersanelerinde, fabrikalarda, elektrik santralleri ve panolarda, asansörlerde, elektrik motorları ve elektrik panolarında, araba motor şasilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Metal Etiket Kullanım Yerleri Nelerdir?

Alüminyum ekosal kaplama malzemeden üretilen metal etiketler pek çok sektörde kullanılmaktadır. Perakende, gıda, tekstil, elektrik & elektronik gibi sektörlerin ürün etiketlenmesinde yaygın olarak kullanılır.

Dayanıklı olması bakımından yön levhaları, uyarı levhaları için de sıkça kullanılmaya devam edilir. Kullanım alanlarının gerçekten de bu denli yaygın olması bağlamında öne çıkmayı sürdüren etiketler arasında yer aldığının muhakkak ki altını çizmede yarar vardır. Müşteri odaklı çalışma anlayışından hiçbir zaman taviz verilmeksizin metal etiketlerin kullanım alanlarının öne çıktığının da her açıdan altını çizmemiz gerekir.

Paslanmaz Etiketler

Bu etiket türünde, değişen kalitede çelik levha kullanılmaktadır. Farklı ebatlarda ve kalınlıklarda üretimi yapılabilmektedir. Kullanılacak yere göre mat veya parlak olabilmektedir. Bu etiket makinelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Paslanmaz metal etiket imalatında baskı türü olarak genellikle asit indirme, uv baskı tekniği kullanılmaktadır.

Paslanmaz metal etiketin üretiminde serigrafi baskı tekniği önermekteyiz. Paslanmaz metal etikette serigrafi baskı tercih edilmesinin nedeni uygun fiyatlı ve dayanıklı olmasıdır.

Pirinç Etiket

Pirinç etiketler, resmi kurumlar,  tv binaları, mimarlık ve inşaat firmaları gibi görsel tasarıma özen gösteren firmaların kullandığı metal etiketlerdendir. Ayrıca reklam ajansları tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir.

Pirinç etiketlerde serigrafi baskı tekniği kullanılmaktadır. Bu baskı türü birbirinden farklı renklerin bir arada kullanılmasına imkan sağlamasına rağmen kazınma veya sürtme gibi durumlarda boyanın silinmesi gibi dezavantajları da söz konusudur.

Asit İndirme Etiket

Asit indirme etiket, çeşitli metaller üzerinde belirli kimyasallar kullanılarak metalin oyunması ve işlenmesi üretimi yapılan etiket çeşididir.

Asit indirme etiket üretiminde ilk olarak metal levhanın üzerine maskeleme yapılarak görüntü oluşturulur. Daha sonra oyma işlemine geçilir. Ürünün istenilen hali alması ile imalat tamamlanmış olur.

Asit indirme etiket, maliyeti pahalı ve üretimi zahmetli bir etiket çeşididir. Az miktarda ve tek seferlik yapılacaksa fiyat yüksek olacaktır. Etiket adeti arttıkça maliyet düşecektir. Ayrıca etiketin siyah beyaz olması da maliyeti düşüren etkenler arasındadır.

333 Reklam Etiket sizlere metal etiketler üzerine baskı konusunda yardımcı olabilmek için kendi baskı makineleri  ve kendi dizaynlarıyla sizin yönergeleriniz dahilinde hizmet vermektedir.

Metal Etiket İmalatlarımız

[featuredbox type=”left-small” style=”no-border” title=”Keşif ve Ölçülendirme ” button_style=”” dp_animation=”fadeInUp” icon=”Default-expand”]Projeleriniz için ücretsiz keşif ve ölçülendirme hizmeti almak için hemen şimdi bizi arayın.[/featuredbox]

[featuredbox type=”left-small” style=”no-border” title=”Tasarım ve Projelendirme” button_style=”” dp_animation=”fadeInUp” icon=”Default-sitemap”]Firmanızın kurumsal kimliğine en uygun tasarım ile projelendirmeyi yapıp en kısa sürede almak istediğiniz hizmete kavuşturuyoruz.[/featuredbox]

[featuredbox type=”left-small” style=”no-border” title=”Hızlı Teslimat ” button_style=”” dp_animation=”fadeInUp” icon=”industry-cargo-ship”]Alanında uzman montaj ekibimiz ile güvenilir ve hızlı montaj ile işinizi sağlama alın.[/featuredbox]

Yakın Zamanda Çalıştığımız Kurumlar

[slick_carousel slideshow=”client-logos” autoplay=”yes” navigation=”yes” pagination=”yes” item_margin=”10″ infinite_loop=”yes” variable_width=”yes” adaptive_height=”no” use_center=”yes” center_padding=”40″ items_to_view=”7″ items_mobile=”3″]

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.