HEMEN ARA WHATSAPP

Pleksi Tabela Örnekleri
333 ReklamKutu Harf TabelaPleksi Tabela Örnekleri

Pleksi Tabela Örnekleri

Pleksi Tabela Örnekleri ihtiyaçlarınız için 333 Reklam olarak son teknoloji ekipmanlarımız ve tecrübeli ekibimizle hizmetinizdeyiz.

Pleksi Tabela Örnekleri sektörü, teknolojinin de giderek ilerlemesi ile gün geçtikçe daha çok gelişme gösteren bir sektör haline gelmiştir. Bu gelişmelerde tabela sektörünün giderek büyümesini sağlamıştır. Sektördeki bu gelişmeler ile çok çeşitli tabela türleri ortaya çıkmıştır. Bunlardan bir tanesi de saydam-plastik bir yapıya sahip olan akrilik cam olarak bilinen pleksiden üretilen diğer bir adı ile pleksiglass olarak bilinen tabelalardır.

Daha çok dış mekanlarda kullanılan tabela, kötü hava koşullarına bile dayanabilen bir malzemeden üretildiği için uzun ömürlü olması ve üretiminin de kolay olması bakımından çokça tercih edilen bir tabeladır. Ayrıca ışık geçirme özelliğine sahip olması ile led aydınlatmalar içerisinde kullanılmaktadır.

Pleksi Tabela Örnekleri ve Kullanım Yerleri Nelerdir?

Pleksi malzeme olarak hem hafif hem de dayanıklıdır. Bir yerin dekorasyonunda çok rahat kullanılabilmektedir. Ev veya iş yerlerinde yapılan asma tavanlarda aydınlatma olarak kullanılan led lambaların kapaklarında kullanılan bir malzemedir. Pleksinin renkli veya renksiz saydam şekilde olan çeşitleri de bulunmaktadır. Renk yelpazesi de çok geniştir. Bu nedenle bir iş yerinin dekorasyonuna uygun bir renkte tabela yapılabilmektedir. Plastik yapısı nedeni ile hem hafiftir hemde kullanım amacına göre rahat bir şekilde üzerinde delme gibi işlemler yapılabilmektedir. Genellikle farklı ölçülerde düz levha halinde bulunurlar.

En önemli özelliklerinden biri de döküm levha olmasıdır. Bu levhalara kullanım amacına göre 90°c ile 115 °c aralığında ısı uygulanarak şekil verilir. Hafiftir fakat camdan daha dayanıklı bir yapıya sahiptir. Plastik olması nedeni ile piyasa fiyatları da oldukça makuldür. Bu nedenle de birçok alanda kullanılmaktadır. Dekorasyonda, aydınlatma alanlarında, reklamcılıkta, merdivenlere yapılacak olan korkulukların yapımında, ölçü aletlerinde, ilaç sektöründe, laboratuvarlarda, masa veya sehpaların ayaklarında, hediyelik eşya veya aksesuarlarda kullanılmaktadır.

Pleksi tabela örnekleri, daha çok led aydınlatmalar ile ışıklı olarak kullanılıyor olsa da ışıksız tabela olarak da tercih edilen modelleri de bulunmaktadır. Işıklı olarak kullanılan tabelalar hareket halindeyken bile çok rahatlıkla farkedilebilmektedir. Bu nedenle ışıksız olanlara göre daha çok tercih edilmektedir. Parlak pleksi tabela üretilebildiği gibi mat olanları da üretilebilmektedir. Genellikle iş yerlerinde kullanılan bu tabelalar ile zevk ve tercihlere göre istenilen türde seçimler yapılabilmektedir.