HEMEN ARA WHATSAPP

Tabela Bakımı Nasıl Yapılır?
333 ReklamTabelaTabela Bakımı Nasıl Yapılır?
4 Haziran 2018 Posted by 333reklam Tabela

Tabela Bakımı Nasıl Yapılır?

Tabela Bakımı ihtiyaçlarınız için 333 Reklam Ankara Tabelacı olarak profesyonel kadromuz ve yeni nesil ekipmanlarımızla hizmetinizdeyiz.

Tabelalar, dükkan ve iş yerlerinin müşterileri ile iletişiminin ilk adımıdır. Tabelalar, istek ve ihtiyaçlara göre seçilir. İmalat müşteri memnuniyeti odaklı olarak yapılır. Tabela itina ile takılır. Zaman içinde tabelanın belirli bakımdan geçirilmesi gerekir. Firmaların tanıtımı açısında tabela bakımı gereklidir. Belirli zaman içinde tabela bakımı yapılmazsa görüntü kirliliği ortaya çıkar.

Takıldığı günden itibaren tabela çeşitli faktörlerden etkilenir. Kara, yağmura ve rüzgara maruz kaldığı için tabela, kirlenir. Zaman içinde de tabelada pis görüntüler oluşmaya başlar. Bu görüntülerden kurtulmak için tabelanın genel temizliği yapılmalıdır. Tabela temizliği tabela bakımı işlemlerinin ilk aşamasıdır. Elbette, tabela temizliği işlemi normal temizlik işlemi gibi değildir. Tabela üzerindeki harfler temizlenir. Kırılan, için kirlenmiş harflerinde temizliği yapılır. Tabelanın özel paslanmaz kısımları özel solüsyonlar yardımı ile parlatma işlemi yapılır.

Tabela Bakımı Nasıl Yapılır?

Mevcut tabelaların malzemeleri birbirinden farklı özelliklerde olup özel profillerden yapılmıştır. Zaman içinde bu profiller yeniliklerini kaybederler. Özellikle hava şartlarından olumsuz etkilenirler. Yağmur ve kar bu özel profillerin çürümesine neden olur. Çürümeyle birlikte ürün mukavmetini kaybeder. Sağlamlığı azalır. Sağlamlığın arttırılması için yeni konstrüksiyon yapılarak tabelanın sağlamlığının arttırılması gerekir. Böylece tabela, ilk günkü sağlamlığına kavuşturulmuş olur.

İş yeri ve dükkanların yeri değiştiğinde tabelanın da yerinin değiştirilmesi gerekir. Elbette, tabelanın söküldüğü yer ile yeni takılacağı yer aynı olamaz. Tabelanın yeni takılacağı yere uygun hale getirilmesi gerekir. Tabelanın malzemesi ve yapısına uygun olarak tabelada bir takım değişiklikler yapılır ve yeni yerine göre tasarlanıp takma işlemi gerçekleştirilir.

Tabelanın Bakımı Ne Zaman Yapılmalıdır?

Vinil germe tabela zaman içerisinde solar. Aynı zamanda bu tabelalar hava şartları nedeni ile kirlenir. Böyle durumlarda var olan viniller yerlerinden sökülür. Daha sonra revizyonu yapılır.

Mevcut folyolar, tabelalar için son derece önemli olmakla beraber zaman içinde görüntü kirliliğine sebep olurlar. Böyle durumlarda da firmanın en önemli tanıtım aracı olan tabela müşterilere yansıtılamaz. Zarar görmüş, yıpranmış ve eskimiş folyolar özel bir solüsyon kullanılarak yerlerinden sökülür. Bu işlem itina ile yapılır. Zira, zemine zarar verilmemelidir. Müşterinin isteğine göre yeni görsel basılarak yeniden uygulanabilir.