HEMEN ARA WHATSAPP

Tabelacı
25 Mart 2019 Posted by 333reklam Tabela

Tabelacı

Tabelacı, kendi bünyesinde ışıklı veya ışıksız tabela imalatını gerçekleştiren kişi veya kurumlardır.  Tabelacının tanımını yaptığımıza göre tabela kavramını da açıklayalım. İşletmelerin, kurumların tanıtımını veya reklamını gerçekleştirmek,  firmaların bilinirliğini arttırmak amaçlı imalatı yapılan reklam ürünlerine tabela denir. Bir işletme nasıl vergi levhasız olmuyorsa, tabelasız bir işletme de düşünülemez.  Tabelalar genel olarak ışıklı tabela veya ışıksız tabela olarak sınıflandırılırlar.

Tabelacı Nedir?

Tabelacı, işletmenin tanıtım, bilgilendirme ve yönlendirme ürünü olan tabelaların imalatını gerçekleştiren  firma veya kişiler olarak tanımlayabiliriz.  Tabelacı firmalar ile çalışmadan önce iyice araştırma yapılmalı. Müşteri puanlamasına ve referanslarına bakılarak fikir sahibi olunmalıdır.  Tabelacı firmaların misyonu, tabela üretip satmak değil, müşterinin ihtiyaçlarını belirleyip, onlara en doğru ürünü şeffaf fiyatlandırma politikasıyla sunmak olmalıdır.

Tabelacı Ne Yapar?

Profesyonel ve deneyimli ekip işletmenizi ziyaret ederek ihtiyaçlarınızı belirler.  Tabela imalatı için gerekli keşif ve ölçüm işlemini gerçekleştiririr.  Sonrasında sizin fikirlerinizi önemseyerek bilgisayar ortamında  ihtiyaç duyduğunuz tabelanın tasarımını  yapar.  Sizin onayınız sonrası aldığımız ölçülere göre tabelanın alüminyum örülü demir çerçeve ile sabitlenmiş iskeleti oluşturulur. Proje ihtiyacına ve sizin arzu ettiğiniz modele göre pleksi, dekota, alüminyum, ahşap veya krom kutu harf  malzemenin kesim işlemine geçeriz. Işıklı Tabelaya ihtiyaç duyuluyorsa, istediğiniz modeldeki kutu harf malzeme üzerine led döşeme aşamasına geçeriz. Gerekli testler yapıldıktan sonra malzeme tabela iskeletine sabitlenerek, ekiplerimiz tabelanın monte işlemini gerçekleştirir.

Tabelacı İle Çalışırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Her reklamcı firma tabelacı değildir. Tabela imalatı ekstra özen ve dikkat gerektiren bir iştir. Bu yüzden bu konuda deneyimli mühendislerden oluşan profesyonel firmalardan yardım istemeniz sizin yararınıza olacaktır.

Hangi sektör içerisinde olursa olsun işletmeler reklam çalışmalarını doğru yapamazlarsa, istedikleri hedef kitleye doğru ulaşamama sorunuyla karşı karşıya kalacaklar, reklamlarını yaparak müşteri bulma  konusunda zorluk yaşayacaklardır. Bunun yanı sıra kurumların doğru yerde şık ve modern tabelaları kullanmaması firmaların kurumsal kimliklerini müşteriye sunamama gibi farklı sorunları da beraberinde getirmektedir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için tabelacı firmaları iyi araştırmalı ve tabela fiyatları konusunda yeterince bilgi sahibi olunmalıdır.

Birçok işletme tabelacı firma konusunda aceleci davranıyor ve ilk bulduğu tabela firmasıyla ucuza hizmet verdikleri gerekçesiyle çalışmaktadırlar. Bu gibi firmalar, tabela imalatını düzgün yapmadıkları gibi ucuz ve kalitesiz malzeme kullanmakta ve iyi işçilik göstermedikleri için üretilen tabela amaca hizmet vermemekte, coğrafi şartlara karşı dayanıksız olmakta ve görüntü kirliliği oluşmaktadırlar.  Ne yazık ki para ve zamanınız boşa gitmiş olmaktadır. Üstelik tabelanızın sökülüp, revize edilmesi bile tabelanın yeniden yapılması kadar maliyetli olmaktadır. 333 Reklam olarak müşterilerimizin tabelacılar ile çalışmadan önce en az 10 firmayı ve müşteri yorumlarını inceleyerek fiyat teklifi almalarını, firmalarla faturasız çalışmamalarını öneriyoruz. Faturalı hizmet aldığınızda tabela işçiliğinden veya kullanılan led kaynaklı mağduriyet yaşadığınızda o firma ile bu sorunu çözememeniz durumunda, tüketici mahkemesine başvurarak yasal olarak hakkınızı arayabilirsiniz.

Ankara Tabelacı Firma 333 Reklam İle Çalışmanın Avantajı Nedir?

Ankarada 1000 den fazla tabelacı firmalar olmasına rağmen, ne yazık ki bazı tabelacılar müşterilerine karşı şeffaf olmamaktadırlar.  Yapılacak hatalı seçim ; hem sizin için vakit kaybına yol açacak, hem de maddi zarar etmenizle sonuçlanacaktır. Bu tür olumsuz durumlarla karşılaşmamak için,  tabelacı firmaları iyice araştırmanız, referanslarını  ve müşteri şikayetlerini göz önünde bulundurmanız çok önemlidir.   333 Reklam Ankara Tabelacı firması olarak, 200 den fazla firmaya tabela ihtiyaçları konusunda çözüm sağladık ve onlara profesyonel destek verdik. Ankara Tabelacı Firma 333 Reklam %100 müşteri memnuniyeti  ilkesini benimsemiş, çözüm odaklı firma olmayı başarmış kurumsal bir firmadır.