HEMEN ARA WHATSAPP

No menu assigned!

Ticari Araç Giydirme

333 ReklamAraç GiydirmeTicari Araç Giydirme

Ticari Araç Giydirme, işleriniz için 333 Reklam olarak denetimli ekibimiz ve son teknoloji folyo baskı makinelerimizle hizmetinizdeyiz. Araç giydirme, aracınızın gezen reklamıdır.

Ticari Araç Giydirme Şartları Nelerdir?

Ticari araçlarda reklam bulundurulması hakkında yönetmelik resmi gazetenin 6 Ağustos 2011 tarih ve 28017 sayısında yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu yönetmelik ile belediye ve mücavir alan sınırları içinde yük ve yolcu taşıyan ticari araçların iç ve dış kısımlarında reklam bulundurulmasına ilişkin usul ve esaslar belirlenmiştir. Araçlara reklam uygulanması ve uygulanan reklamların çıkartılarak araçların eski haline getirilmesi sırasında meydana gelebilecek zararların karşılanması amacıyla, ticari araç reklam izin belgesinin düzenlenmesi esnasında reklam kampanyasında kullanılacak her araç başına; taksi, taksi dolmuş, kiralık otomobil ve hafif römorklar için 1.500 Türk Lirası, minibüs ve kamyonetler için 3.000 Türk Lirası, otobüsler için ise 6.000 Türk Lirası tutarında banka teminat mektubunun ilgili belediyeye ibraz edilmesi gerektiğine 6.maddenin 4.fıkrası Danıştay Sekizinci Dairesinin 09.12.2011  tarihli ve E:2011/6964 sayılı kararı ile yürütmenin durdurulmasına karar verilmiştir.

Bu karar İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nün 16.02.2012 tarih ve B.05.0.MAH.0.02.01.00-349-4773 sayılı Genelgesi ile tüm belediyelere duyurulmuştur. Buna göre belediyeler başvuran kişilerden teminat isteyemeyecektir. Başvuru taleplerini teminat yatırılmadığı gerekçesiyle red edemeyecektir.

Araç Giydirme Nasıl Yapılır?

Araçlarında, ticari araç reklam izin belgesi almaksızın reklam bulunduran, izin belgesinin süresi geçmiş olan veya izin belgesinde belirtilen şartları taşımayan reklamları bulunduran araç sahip ve sürücüleri hakkında Karayolları Trafik Kanununun 26 ncı maddesi hükümleri uygulanır.(m.9) Bu maddede öngörülen idari para cezaları verilecektir. Sonuç olarak Açık hava reklamlarını en çok kullananlar, dağıtım zinciri olan ve doğrudan tüketiciye ulaşmak isteyen firmalardır.

Açık hava reklamcılığının en önemli özelliği ise, insan topluluklarının yoğun olarak bulunduğu bölgelerde birçok insana aynı anda, kısa zamanda ve daha düşük bir maliyetle istenilen bilgiyi ulaştırmasıdır. Otobüs, taksi, dolmuşlar ulaştıkları her alanda amaçlanan iletinin en etkili zamanlarda hedef kitlenin gözünün önünde olan araçlardır. Ayrıca hareket eden nesneler her zaman insanların dikkat ve ilgisini çekmektedir. “Araştırmalara göre insanlar, araç üzeri reklamlardan %92 oranında etkileniyor bu tür reklamı beğeniyor ve reklamı yapılan ürünlerin tüketimi için harekete geçiyorlar.” Özellikle araçların dış yüzey kaplamaları ya da araç içlerinde kullanılan görseller bireylerin ilgisini çekmekte ve gün içerisinde birçok birey bu reklamlarla karşı karşıya gelmektedir.

İnsanlar duraklarda taşıtları beklerken, araç içinde seyahat ederken ya da sokakta, caddelerde çevresine bakarken bu reklamlara rastlanmaktadır. Bu durumda bu reklamlar çok fazla hedef kitleye ulaşabilmektedir. İster yaya, ister taşıt sürücüsü, ister taşıt içerisinde yer alan bireyleri yapılan marka reklamına ilgilerini arttırmada etkili bir yöntemdir. Çünkü kimse işe, eve, alışverişe, okula veya herhangi bir yere gitmek için sokağa çıktığında toplu taşıma araçlarının üzerindeki reklamlardan kaçamaz.

Araç giydirme reklamlarınızı son teknoloji folyo baskı makinelerimiz ile 1.sınıf vinil folyo malzemeye yapıyoruz. Elde edilen folyo baskı kolay kolay çizilmez, yıpranmaz ve dış şartlara karşı dayanıklıdır.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.