HEMEN ARA WHATSAPP

UV Baskı Nedir ?

Baskı teknikleri gelişmeye başladıkça artık firmaların büyük bir kısmı bu konuda ciddi anlamda araştırmalar yapıyorlar. Yapmakta oldukları araştırmalarda temel hedefleri ise onlara fiyat performans anlamında en iyisini sunacak olan baskı tekniklerini kullanmak oluyor. UV baskı da ortaya çıkmış olduğu ilk günden bu yana firmaların tüm isteklerini en iyi şekilde yerine getirmeyi hedefliyor ve çalışmalarını da buna göre yapmaya devam ediyor. Ultraviyole baskı tekniği genel olarak özel bir şekilde üretimi gerçekleştirilen ve güneş ışığına karşı olan dayanıklılık süresi ciddi anlamda yüksek olan boyaların kuruması için gereken süreyi 1 saniyenin altına indirmeyi başaran, tüm bu işlemleri özel taşıyıcılara sahip olan kurutma makineleri ile yapan bir tekniktir.

Bu işlem için kullanılmakta olan UV boyaların içerisinde yer almakta olan özelliklerden ötürü başta güneşte solma olmak üzere basılı materyallere zarar verebilecek olan bütün faktörler başarılı bir şekilde ortadan kaldırılmış olmaktadır. UV baskı tekniği gerek fotoğraf ve çizim gerekse metin baskısı adına ciddi anlamda uygun olan çözümler arasında kendine yer bulmaktadır. İstenilen her türlü malzemeye UV kurutma sistemi kullanılarak arzu edilen sayıda ve oranda renkler ile sorunsuz bir şekilde baskı işlemi yapılabilecektir. Bu baskı sistemi ile beraber gravür baskı işlemlerinde elde edilmiş olan sonuçlar bire bir oranda elde edilebilmektedir.

Genel olarak bakıldığı zaman UV baskının kullanım alanı son derece geniştir. Fakat müşterilerin büyük bir kısmı çoğunlukla bu baskı işlemini etiket ve ambalajlarda kullanmayı tercih etmektedir. Açık alanlarda kullanılacak olan bilindik etiketler belirli bir zaman geçtikten sonra renk solması, ürün üzerinden etiketin soyulması, sudan etkilenme gibi sorunlar ile karşılaşabilmektedir. Fakat UV baskı ile beraber bu durum oldukça başarılı bir şekilde ortadan kaldırılmış olacaktır. Kaliteli bir şekilde yapılacak olan baskı işlemi ile beraber baskının kullanıldığı ürünler son kullanıcılarına ulaşana kadar etiket bakımından hiçbir deformasyon ile karşılaşmamış olacaktır. Bununla beraber eğer ki müşteri ürünün üzerinde yer almakta olan etiketi sökmek isterlerse bunu oldukça kolay bir şekilde yaparken aynı zamanda ürün üzerinde soyulma ya da iz kalma gibi durumlar da ortaya çıkmamış olacaktır.

Birçok firmanın tercihi olan UV baskı ile beraber firmalar tahmin ettiklerinden fazla avantaja sahip olabileceklerdir. Bu baskı işlemi için 100 ile 600 mikron arasındaki kalınlığı bulunan tüm ürünler için işlemler oldukça kolay bir şekilde yapılabilir. Şeffaf PVC ve opak PVC başta olmak üzere pek çok farklı materyal üzerine yapılmakta olan baskı işlemleri sayesinde artık insanlar gerek ürün gerekse hizmetlerin tanıtımlarını etkili bir şekilde yapmak adına bu baskı sistemini kullanabilirler. Yapılacak olan baskı işlemi öncesinde her bir detayın üzerinde dikkatli bir şekilde durulması ile beraber kısa bir süre içerisinde arzu edilen başarılı sonuçlara ulaşmak mümkün olacaktır.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.