HEMEN ARA WHATSAPP

UV Baskı Ankara
333 ReklamDijital BaskıUV Baskı Ankara
2 Temmuz 2018 Posted by 333reklam Dijital Baskı Uv Baskı

UV Baskı Ankara

UV Baskı Ankara 333 Reklam firmamız, su bazlı kokusuz çevre dostu mürekkep kullanan son teknoloji uv baskı makineleriyle uv baskı imalatı için yanınızdadır.

Gelişmekte olan teknoloji ile beraber firmalar geçmiş dönemlerde zor yaptıkları çalışmaları şimdilerde öncekinden farklı tarzda yapmaya başladılar. Çünkü teknolojinin beraberinde getirmiş olduğu yeniliklerle beraber işlemlerin büyük bir kısmı etkili tarzda yapılıyor. Bunu bilen firmalar da bu yenilikleri en etkili kullanmak adına araştırmalarını etkili bir şekilde yapıyorlar. UV baskı teknikleri de ortaya çıkmış olduğu ilk günden bu yana büyük bir beğeni ile tercih edilen modeller arasında kendine yer buluyor. Fakat bu kadar fazla tercih edilmesine rağmen birçok firma, UV baskı teknikleri konusunda net olarak fikir sahibi olmadıkları için UV baskı tekniklerini tam olarak kullanamıyorlar.

Günümüzde artık firmalar kendilerini hedef kitlelerine en iyi şekilde tanıtmak adına ciddi oranlarda araştırmalar yapıyorlar. Geçmiş dönemlerde baskı konusunda firmaların karşılarına çıkmakta olan seçenekler son derece azdı. Bundan dolayı da ne kadar istenmiş olursa olsun fark etmez, yalnızca bunlar arasından seçimler yapılmak zorunda kalıyordu. Ancak daha sonrasında bu konuda oldukça etkili çalışmalar yapılmaya başlamış durumda. Dolayısıyla firmaların müşterilerine ve hedef kitlelerine en iyi şekilde ulaşması adına dikkat etmeleri gereken pek çok farklı detay bulunmaktadır. Bunlara gerekli olan özenin gösterilmemesi sonrasında ortaya ciddi sorunlar çıkacağını bildiği için araştırmalarını çok daha dikkatli bir şekilde yapmaya özen gösteriyorlar. UV baskı Ankara da yine bu araştırmalar arasında kendine yer buluyor.

UV Baskı Ankara Firması Size Nasıl Yardımcı Olur?

Dijital dünyanın her geçen gün gelişmeye başlaması ile beraber artık firmaların isteklerini en iyi şekilde yerine getirmek adına birçok farklı çalışma yapmaya başlamış durumda. UV baskı Ankara ile beraber de artık hangi sektörde olursa olsun fark etmez, kendilerini ve ürünlerini en iyi şekilde tanıtmak adına ne yapmaları gerektiğini net olarak bilgi sahibi olabiliyorlar. UV baskı teknikleri ilk ortaya çıkmış olduğu günden bu yana büyük bir ilgi ile tercih edilmekte. UV baskı tekniği ile beraber istenilen her türlü yüzey üzerine başarılı şekilde baskı yapmak da mümkün olacaktır.

Firmaların faaliyete geçtiği ilk günden bu yana UV baskı konularında en etkili sonuçları da beraberinde getirmiş oluyor. Ultraviyole baskı tekniği ile özel olarak üretilmekte olan ve güneş ışığı ile karşı karşıya kaldığı zaman var olan dayanıklılık süresini oldukça yüksek oranlarda arttıran boyalar hızlıca kuruyor. Üstelik bütün bu işlemler özel kurutma makineleri ile son derece başarılı bir şekilde yapılıyor. Baskı için kullanılan UV boyaların içerisinde bulunan özellikler sayesinde güneşte solma gibi olumsuz faktörlerin ortadan kaldırılması sağlanmış oluyor.

UV Baskı İmalatı Nasıl Yapılır?

Bilgisayar ortamından aktarılacak olan data ile alakalı baskıda kullanılacak pigmentlerin ultraviyole ışınları aracılığı ile kurutularak yüzeye tutunması işlemine verilen isim olan UV baskı Ankara çalışmaları sırasında her bir detayın üzerinde dikkatli bir şekilde durulması gerekmektedir. Bilindiği üzere ultraviyole baskı tekniği; yapılacak olan baskının karşı karşıya kalacağı güneş ışığına karşı dayanıklılığı sayesinde baskı çalışmalarını kurumasının kısıtlanması amacı ile kurutma süresinin 1 saniyenin altına inmesi ve bununla beraber de sahip olunan boya özelliklerinden ötürü güneşte solma tarzında baskıya zarar verebilecek olan sebeplerin ortadan kaldırılması sağlanmış olacaktır. Kullanılacak olan UV baskı sistemi ile beraber gerçekleştirilecek olan baskı malzemesi başta su gibi maddelerden etkilenmeyecek, ofset baskı ile basılacak malzemelere oranla çok daha dayanıklı hale gelmektedir.

Kullanılmakta olan UV baskı tekniği çizim, fotoğraf ve metin baskısı konusunda oldukça etkili çözümleri de beraberinde getiriyor. Kullanılmak istenilen tüm malzemeler ile UV kurutma sisteminin kullanılması ile beraber istenilmiş olan sayılardaki baskılar gösterişçi renkler ile kolay bir şekilde yapılmış oluyor. Bununla beraber gravür baskı çalışmalarında ortaya koyulmakta olan sonuçlar da yine aynı oranlarda ortaya çıkartılıyor. Yapılmakta olan araştırmaların sonrasında da görülebileceği üzere UV baskının kullanım alanı oldukça geniş. Ancak firmaların çok büyük bir kısmı bu baskıyı ağırlıklı olarak ambalaj ve etiketlerde kullanmayı tercih ediyor.

UV Baskının Avantajları Nelerdir?

Gerçekleştirilecek olan UV baskı Ankara işlemlerinin pek çok farklı avantajı bulunmaktadır. Bu avantajları dikkatli bir şekilde inceledikten sonra da ne tarzda bir baskı yaptırmak istediklerine net olarak karar vermiş olacaklar. Tüm detayların üzerinde dikkatli bir şekilde durulması ile beraber ise oldukça kısa süreler içerisinde baskı işlemlerine başlanmış olacaktır. UV baskı sistemlerinin kullanılması sonrasında etiketler çok daha uzun süreler boyunca ilk günkü canlılığını korumayı başarmış olacaktır. Bununla birlikte eğer sökülmek istenirse herhangi bir sorun ile karşılaşılmadan bulunduğu yerden sökülecek, arkasında da bir iz bırakmayacaktır. Böylece firmalar başta etiket olmak üzere her türlü baskı için bu tekniği rahatlıkla kullanabileceklerdir.

Bilindiği üzere normalde açık alanlarda kullanılmakta olan etiketler, bir sürenin geçmesinden sonra başta renk solması olmak üzere pek çok farklı sorun ile karşı karşıya kalıyor. Böyle olunca da işletmeler aynı ürünlere tekrardan etiket hazırlatmak zorunda olabiliyordu. Fakat UV baskı ile beraber ise artık bu konuda yaşanmakta olan sorunlar geride kalıyor. Mümkün olan en kaliteli şekilde yapılmakta olan baskılar sonrasında ürünler son kullanıcıya ulaşıncaya kadar herhangi bir deformasyon sorunu kendini göstermiyor. Ayrıca eğer ki son kullanıcı olan kişiler etiketleri bulundukları yerden sökmek istiyorlarsa bu işlem de son derece kolay bir şekilde gerçekleştiriliyor. Böylece istenilen sektörlerde etiketlerin kullanımları düşünülenden çok daha etkili tarzda yapılmış oluyor.

Uv baskı tekniği,  iş güvenliği levhaları, metal etiket imalatı, leksan etiket gibi ürünlerin imalatında kullanılmaktadır.