HEMEN ARA WHATSAPP

UV Baskı Etiket

333 Reklam333 ReklamUV Baskı Etiket

Geçmiş dönemlerde etiket kavramı oldukça farklıydı. Öyle ki pek çok farklı materyalden hazırlanmakta olan etiketler ürünlerin üzerindeki yerini almaya başladı. Firmaların büyük bir kısmı da artık en iyi sonuçları almak adına bu konu üzerinde ciddi anlamda araştırmalar yapmaya başlıyorlar. Böyle olunca da eskiden firmalara sunulmuş olan bilindik tarzdaki etiketlerin kullanılmasından ziyade en yeni teknolojinin kullanılmakta olduğu etiketleri inceleyerek bunlar arasından seçimlerini yapmaya özen gösteriyorlar. UV baskı etiket ise ortaya çıkmış olduğu günden bu yana sıklıkla tercih edilmekte olan etiket çeşitleri arasında kendine yer buluyor. Ancak firmaların bu konuda dikkat etmemesi durumunda ortaya farklı sorunlar çıkabileceği için dikkatli olmakta fayda var.

Genel olarak UV baskı etiket için kullanılmakta olan kurutma tekniği; özel bir şekilde üretilmiş olan ve gelecek olan güneş ışıklarına karşı dayanıklılık süreleri ciddi anlamda uzayan ve boyaların kurutma süresini 1 saniyenin altındaki süreye indirmiş olan ve gerçekleştirilecek olan işlemlerin özel taşıyıcılara sahip olan kurutma makineleri ile yapılmış olduğu teknik olarak gerçekleştirilmektedir. Bu işlem için özel olarak hazırlanmış olan UV boyalar, sahip oldukları özel teknikler sayesinde etiketlerin zarar görebileceği pek çok farklı durumun da önüne oldukça başarı bir şekilde geçilmiş olacaktır. Ağırlıklı olarak UV baskı etiketlerde tercih edilmektedir.

Yapılmakta olan UV baskı etiket çeşitleri başta dış ortamlarda kullanılması esnasında renklerde solma, etiketin ürünün üzerinden soyulması, kalkması, sudan kötü anlamda etkilenmesi gibi durumlar söz konusu olmayacaktır. Öyle ki doğru materyallerden hazırlanmakta olan UV baskı etiketler son kullanıcılara ulaşıncaya kadar geçecek olan süre içerisinde etiketlerde hiçbir şekilde bir deformasyon oluşmayacaktır. Bununla beraber eğer ki müşteriler eğer ki ürünlerin üzerinde yer almakta olan etiketleri sökmek isterlerse bunu da oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyorlar. Bununla beraber kağıt etiketlerin ambalajların üzerinden sökülmesi işlemi esnasında etiketin ürünün üzerinde kötü bir görüntüye neden olması gibi bir durum da söz konusu olmayacaktır. Dolayısıyla gerek firmalar gerekse kullanıcılar etiketlerin onlara sunmuş olduğu avantajları diledikleri gibi kullanma olanağına erişmiş oluyorlar.

Ambalajların üzerinde kullanılacak olan UV baskı etiket için ürünün içerisine koyulmuş olacağı şeffaf PVC üzerine yapılacak baskı ile beraber yalnızca ürünün insanlar tarafından tercih edilme oranı ciddi şekilde artmayacak, bununla birlikte oldukça yıpratıcı olan dış etkenlere karşı da oldukça etkili şekilde koruma sağlanarak ürün ambalajının dayanıklılık süresi de artmış olacaktır. Firmalar, kendi istekleri doğrultusunda diledikleri boyutlarda UV baskı etiketleri tasarlatarak bunları bastırabilirler. Birçok farklı renk ve desende hazırlanmakta olan etiketler sayesinde artık hangi sektörde olursa olsun fark etmez, markalar kendilerini en iyi şekilde tanıtabilecek olan etiketleri rahatlıkla seçerek bunları bastırabilecekler. Böylece tanıtım işlemleri oldukça kolay bir şekilde yapmış olacaklardır

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.