HEMEN ARA WHATSAPP

No menu assigned!

UV Baskı Etiket Firması

333 ReklamDijital BaskıUV Baskı Etiket Firması
9 Mayıs 2018 Posted by 333reklam Dijital Baskı Uv Baskı

UV Baskı Etiket Firması 333 Reklam olarak son teknoloji baskı makinelerimiz ve deneyimli kadromuzla kaliteli etiket imalatı yapmaktayız.

Geçmiş dönemlerde uv baskı etiket firması kavramı oldukça farklıydı. Öyle ki pek çok farklı materyalden hazırlanmakta olan etiketler ürünlerin üzerindeki yerini almaya başladı. Firmaların büyük bir kısmı da artık en iyi sonuçları almak adına bu konu üzerinde ciddi anlamda araştırmalar yapmaya başlıyorlar. Böyle olunca da eskiden firmalara sunulmuş olan bilindik tarzdaki etiketlerin kullanılmasından ziyade en yeni teknolojinin kullanılmakta olduğu etiketleri inceleyerek bunlar arasından seçimlerini yapmaya özen gösteriyorlar. UV baskı etiket ise ortaya çıkmış olduğu günden bu yana sıklıkla tercih edilmekte olan etiket çeşitleri arasında kendine yer buluyor. Ancak firmaların bu konuda dikkat etmemesi durumunda ortaya farklı sorunlar çıkabileceği için dikkatli olmakta fayda var.

UV Baskı Etiket Firması Size Nasıl Yardımcı Olur?

Genel olarak UV baskı etiket için kullanılmakta olan kurutma tekniği; özel bir şekilde üretilmiş olan ve gelecek olan güneş ışıklarına karşı dayanıklılık süreleri ciddi anlamda uzayan ve boyaların kurutma süresini 1 saniyenin altındaki süreye indirmiş olan ve gerçekleştirilecek olan işlemlerin özel taşıyıcılara sahip olan kurutma makineleri ile yapılmış olduğu teknik olarak gerçekleştirilmektedir. Bu işlem için özel olarak hazırlanmış olan UV boyalar, sahip oldukları özel teknikler sayesinde etiketlerin zarar görebileceği pek çok farklı durumun da önüne oldukça başarı bir şekilde geçilmiş olacaktır. Ağırlıklı olarak UV baskı etiketlerde tercih edilmektedir.

Yapılmakta olan UV baskı etiket çeşitleri başta dış ortamlarda kullanılması esnasında renklerde solma, etiketin ürünün üzerinden soyulması, kalkması, sudan kötü anlamda etkilenmesi gibi durumlar söz konusu olmayacaktır. Öyle ki doğru materyallerden hazırlanmakta olan UV baskı etiketler son kullanıcılara ulaşıncaya kadar geçecek olan süre içerisinde etiketlerde hiçbir şekilde bir deformasyon oluşmayacaktır. Bununla beraber eğer ki müşteriler eğer ki ürünlerin üzerinde yer almakta olan etiketleri sökmek isterlerse bunu da oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyorlar. Bununla beraber kağıt etiketlerin ambalajların üzerinden sökülmesi işlemi esnasında etiketin ürünün üzerinde kötü bir görüntüye neden olması gibi bir durum da söz konusu olmayacaktır. Dolayısıyla gerek firmalar gerekse kullanıcılar etiketlerin onlara sunmuş olduğu avantajları diledikleri gibi kullanma olanağına erişmiş oluyorlar.

UV Baskı Etiket Kullanım Yerleri Nelerdir?

Ambalajların üzerinde kullanılacak olan UV baskı etiket için ürünün içerisine koyulmuş olacağı şeffaf PVC üzerine yapılacak baskı ile beraber yalnızca ürünün insanlar tarafından tercih edilme oranı ciddi şekilde artmayacak, bununla birlikte oldukça yıpratıcı olan dış etkenlere karşı da oldukça etkili şekilde koruma sağlanarak ürün ambalajının dayanıklılık süresi de artmış olacaktır. Firmalar, kendi istekleri doğrultusunda diledikleri boyutlarda UV baskı etiketleri tasarlatarak bunları bastırabilirler. Birçok farklı renk ve desende hazırlanmakta olan etiketler sayesinde artık hangi sektörde olursa olsun fark etmez, markalar kendilerini en iyi şekilde tanıtabilecek olan etiketleri rahatlıkla seçerek bunları bastırabilecekler. Böylece tanıtım işlemleri oldukça kolay bir şekilde yapmış olacaklardır

Etiketler herhangi bir ürün ya da hizmetin hedef kitleye çok daha etkili şekilde ulaşmasına imkan tanıması ile bilinmektedir. Geçmiş dönemlerde bu konuda ortaya çıkmış olan çalışmaların büyük bir kısmı birbiri ile benzerlikler göstermektedir. Dolayısıyla insanların firmalara ait etiketleri birbirinden başarılı bir şekilde ayırabilmesi adına dikkat etmeleri gereken pek çok farklı şey bulunmakta. Özelikle de son dönemlerde firmalar etiketlerini hazırlatmak istiyorlarsa bu konuda çok dikkatli bir şekilde araştırmalarını yapmaları, onların gerek müşterileri ile ilişkilerinde gerekse kurumsal kimliklerini etkili şekilde kurmaları adına oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Metal etiket UV baskı yöntemi ise son dönemlerde firmaların metal etiketleri için sıklıkla tercih ettikleri baskı yöntemleri içerisinde kendine yer bulması ile biliniyor.

UV Baskı Etiket Avantajları Nelerdir?

Genel itibari ile UV baskı kuruma süresi az olmasının yanı sıra güneş ışığına dayanıklı olması ile de bilinmektedir. Baskıda kullanılacak olan boyanın 1 saniyeden çok daha kısa süre içinde inmesi ile beraber kuruma süresi azalacaktır. Aynı zamanda güneşin altında solma gibi sorunlar ortadan kaldırılmış olacaktır. Aynı zamanda UV baskı sudan etkilenmediği için ofset baskı çeşitlerine oranla çok daha kaliteli bir yapıya sahiptir. Böylece metal etiket UV baskı işlemleri sonrasında ortaya oldukça etkili çalışmalar çıkmış olacaktır. Pek çok kişi, baskıların metal gibi sert yüzeylere yapılamayacağını düşünse de UV baskı sert ve yumuşak yüzeylere rahatlıkla yapılabilmektedir.

Bilindiği üzere metal etiket UV baskı pek çok farklı sektör içerisinde kullanılmaktadır. Fakat genel itibari ile endüstriyel sektör içerisinde bu baskı sistemi ile hazırlanmış olan etiketlerin sıklıkla kullanıldığını görmek de mümkündür. Etiket seçimi esnasında firmaların karşılaşmakta oldukları en büyük avantajların başında ise istenilen şekilde ve modelde hazırlanabilmesi gelmekte. Dolayısıyla firmalar artık kendi bünyelerinde yapacakları tanıtım ya da yönlendirme işlemleri için ağırlıklı olarak bu tarz baskıları tercih etmeye başladılar. Böyle olunca da metal etiket UV baskı ile çalışmalar yapmakta olan firmaların sayısında oldukça ciddi bir artış kendini göstermeye başladı.

Hazırlanacak olan metal etiket  öncesinde dikkat edilmesi gereken en önemli detayların başında, ne tarz çalışmaların istendiğine karar verilmesi geliyor. Bilindik tarzdaki etiketlerin aksine metal etiketler aşırı sıcak ve soğuk havalara dayanıklıdırlar. Bu sayede gerek cihazların üzerinde gerekse yönlendirme işlemleri esnasında metal etiket UV baskı tekniğini kullanmak mümkündür. İstenilen renk ve desenlerde hazırlanmakta olan bu etiketler ile beraber firmalar klasik tarzdaki etiket türlerinin aksine artık yapacakları seçimlerde mümkün olduğu kadar metal etiketleri tercih ediyorlar. Oldukça kısa bir süre içerisinde profesyonel bir şekilde hazırlanacak olan metal etiketler ile beraber artık firmalar kendi bilgilendirme işlemlerini ve kurumsal kimliklerini en etkili tarzda ortaya koymuş olacaklardır.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.