HEMEN ARA WHATSAPP

No menu assigned!

Renk Değişim

Renk Değişim

Renk değişim işleminde folyo ve cast folyo kullanılmaktadır. Cast folyo daha uzun ömürlü olup,araç kıvrımlarına tam oturmaktadır. Araç renk değişimi  süreci sonrasında aracın muayeneye gitmesi gerekmektedir. Araç renk değişimi için vinil denilen renkli bir tarafı yapışkanlı folyo malzeme kullanılmaktadır. Cast folyo adı verilen ürün güneşte solmaz ve yıpranmaz özelliktedir. Renk değişim işlemi geçici bir uygulamadır. İstenildiğinde uzman ekibimiz folyoyu ısıtarak sökebilmekte ve mevcut folyo dışında farklı renklerde folyo kaplama uygulamaları yapılabilmektedir.

Reklam sektöründe uzun ömürlü seçenekler arasında başarılı sonuçlar alınabilecek çok fazla yöntem bulunmaz. Araç giydirme uzun ömürlü reklam ömrü sunan nadir yöntemlerden biridir. Daha fazla kitleye ulaşma imkanı sunması ve ilgi çekici olmasıyla birçok firma tarafından sıklıkla tercih edildiği görülmektedir. Asıl amacı marka bilinirliliğine katkı sağlamak olan Ankara araç giydirme trafikte, herhangi bir yerde park halindeyken ya da yoldan geçen kişiler tarafından dikkati üzerine toplayan ilgi çekici bir yöntemdir.

Her araca uygulanabilir olmasıyla toplu taşımalarda sıklıkla karşımıza çıkan araç giydirme böylelikle aynı anda onlarca kişiye ulaşan bir marka olmanız konusunda yardımcı olmaktadır. Gezici reklam tabelası göre görev araç giydirme televizyon, radyo, dergi gibi diğer reklam kanallarına göre daha uzun süreli sonuçlar almanız konusunda fayda sağlamaktadır. Bununla beraber bir defa ödeyeceğiniz bir ücretle 2 ila 7 yıl arasında kullanım imkanı sunarak ekonomik bir reklam seçeneği oluşturmaktadır. İster şahsi aracınız isterseniz firmanıza ait aracınıza yapacağınız giydirme sayesinde potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Araç giydirme konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta güvenilir ve profesyonel bir firmadan yardım almak olacaktır. Ankara araç giydirme işinde deneyimli ekipleri ile sizin için titizlikle çalışarak araç giydirme işlemini gerçekleştireceklerdir. Böylelikle uzun süreli reklam sürecine başlayarak her an her yerde potansiyel müşterilerinize kendinizi hatırlatma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Araç Renk Değişimi

Araç Renk Değişim işlemlerinizi kaliteli ve garantili olarak yapmaktayız. Bu uygulamada normal ve  cast folyo kullanmaktayız. İstediğiniz renkte araç renk değişimi hizmetimiz mevcuttur. Araç renk değişimi  sonrasında aracınızı muayeneye götürmeniz gerekmektedir. Bazı durumlarda ruhsat değişimi de gerekebilmektedir. Araç renk değişim için vinil denilen farklı renkllerde arkası yapışkanlı folyolar kullanılmaktadır.

Araç Renk Değişim Uygulaması Nasıl Yapılır?

Renk Değişim için öncelikle araç giydirme kaplanacak aracın ölçülerini alarak işe başlarız. Kaplama yapılacak aracın birebir oranda ölçüleri alınarak işlem gerçekleştirilir. Ardından aracın fotoğrafları da çekilerek dijital ortamda boyutlandırma işlemleri gerçekleştirilir. Aracın ölçüleri alındıktan sonra dijital ortama taşınan işlemde gerçekleştirilir. Bu ölçüm işleminden sonra istenen tasarım bilgisayar ortamında hazırlanır. Dijital ortamda araç giydirme görseli hazırlanarak firmaya iletilir. Burada önemli nokta firmanın araç giydirme işlemini uygun görerek onay vermesidir. Onay verilmeyen işlemler revize edilerek en uygun haline getirilir. Firma tarafından onaylanan işlemin ardından uygulama adımına geçilir.

Ankara araç giydirme firma tarafından onay aldıktan sonra özel alanında giydirme işlemini gerçekleştirir. Araç için uygun cast folyo belirlenerek baskı hazırlanır ve profesyonel bir ekip tarafından titizlikle kaplama işlemi gerçekleştirilerek araç hazırlanır.

Araç Renk Değişimi İşleminde Hangi Folyolar Kullanılır?

Cast Folyo

Araç giydirme denildiği zaman akla ilk gelen kaplama cast folyodur. İnce ve esnek bir yapıya sahip olmasıyla Ankara araç giydirme tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Giydirme yapılacak araç girintili bir yapıya sahipse cast folyo kullanılarak giydirmeler yapılarak ince bir işçilik ile uygulama gerçekleştirilmelidir. Aksi durumlarda sıcaklık, rüzgar, tazyikli su gibi etkenlerde kaplama atma yaparak kullanım ömrü kısalabilir.

Yarı Cast Folyo

Yarı cast folyo uzun ömürlü olmasıyla bilinmektedir. Doğru yapıldığı zaman kullanım ömrü 5-7 yıl arasında değişmektedir. Giydirme yapılacak araçta kanal bulunmadığı zamanlarda kullanılan bir malzemedir. Ara uygulanmadan önce temizlenerek uygulamaya elverişli hale getirilmelidir.

Düz Yüzey Folyosu

İsminden de anlaşılacağı gibi düz alanlarda kullanıma uygun bir folyodur. Yapışkan yüzey etkisi diğer folyolara göre daha düşüktür. Bundan dolayı uygulama yapılmadan önce aracın temizlenmesi önemlidir. Ankara araç giydirme düz yüzey folyoyu genellikle kamyonet kasaları ve tırların dorseleri gibi düz alanlarda kullanmaktadır. Modern folyo baskı makinelerimizle canlı ve kalıcı renk değişimi hizmeti sunmaktayız.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.