HEMEN ARA WHATSAPP

No menu assigned!

Etiket

Etiket, tüketicilerin bilgilenmesi amacıyla üretilen arkası yapışkanlı reklam ürünüdür. Son dönemde reklam sektöründe büyük bir rol oynayan etiketler günümüzde kişilerin firmalarının tanıtımını yapabilmesinin en kolay yoludur. Tüketiciler genel olarak gün içerisinde bir çok farklı etiket türü ile karşı karşıya kalmaktadır. Kimi zaman kişiler ürün üzerinde ki kullanım talimatları için veya kullandıkları gıda maddesinin son tüketim tarihini öğrenmek için etiketleri kullanmaktadırlar.

Etiketlerin Kullanım Yerleri Nelerdir?

Etiketleri önemine,türüne göre birçok farklı sektörde kullanabiliriz Sektör içerisinde gıda, kozmetik, sanayi,tekstil sektörlerinde sıkça kullanılmaktadır.Bunun yanı sıra etiketler günümüzde mağaza camlarında, firma tanıtımlarında veya işletmelerin logosunu belirli noktalara koyması ile karşımıza çıkmaktadır. Markalar etiketin seçimi sırasında kaliteli malzeme, iyi tasarım ve uygun fiyata dikkat etmeleri gerekmektedir. Ankara etiketçi firma kişilere uygun maliyetli, kaliteli etiket tasarımları yapmaktadır. Bir çok farklı materyal üzerinden etiketin tasarımı yapılabilmektedir, etiket tasarımlarının fonksiyonları kullanım alanına göre değişiklik göstermektedir. Etiketler firmaların rekabet gücünü artırmakla beraber bilinirliklerini de en üst seviyede sağlamaktadır. Günümüzde şantiye, kimyasal madde üreten iş yerleri veya sanayi alanlarında ise metal etiketlerin veya uyarı etiketlerinin kullanımları zorunlu hale gelmiştir. Bu tür etiketler genel olarak makine kullanımı, çevre güveliği ve işçi güvenliği adına yapılmaktadır.

Etiketler önemine,türüne göre birçok farklı sektörde kullanılabilir. Sektör içerisinde gıda, kozmetik, sanayi,tekstil sektörlerinde sıkça kullanılmaktadır. Bu sektörlerin yanı sıra taşımacılık, elektronik, otomotiv veya turizm sektöründe de sıkça etiket kullanımı yapılmaktadır. Etiketleri kullanmanın en önemli unsuru ise kullanıldığı alan ve verdiği mesajdır. Markanızın ve firmanızın amacına göre iyi bir etiket tasarımı seçmeniz oldukça önemlidir. Özellikle etiketler markanın imajını ve bilinirliğini kaliteli bir şekilde sürdürmesi açısından oldukça önemlidir.

Markanıza göre iyi bir etiketin seçimi için Ankara etiketçi firma ile iletişime geçebilir, markanızı en iyi yansıtacak etiket tasarımına karar verebilirsiniz. Markanın ürün ve hizmeti sırasında iyi bilgi aktarması, tüketici tarafından oldukça dikkat edilen konulardan biridir. Bilgi verici etiket tasarımları veya reklam amaçlı kullanılan etiketler birbirinden farklı ve özel olarak tasarlanması gerekmektedir. Firmalar yasal zorunluluk dışında tanıtım veya reklam amaçlı etiketlerin tasarımı talebinde bulunabilir. Yapılacak olan etiketlerin malzemesi ve türü oldukça önemlidir. Ankara etiketçi firma ise kişilere bilinen etiketler ve tasarımlar sunmaktadır kullanılan malzemeler son sınıf olmakla beraber markalara uzun süreli kullanım garantisi vermektedir.

333 Reklam kaliteli ve hızlı etiket üretimi konusunda uygun fiyatlı çözümler ile hayatınızı kolaylaştırmaktadır.

Asansör Etiketleri Renkleri Ne Anlama Gelir?

Asansör Etiketleri Renkleri Ne Anlama Gelir? asansör etiketleri, asansörün sağlığı hakkında bilgi veren 4 farklı renkten oluşan etiketlerdir.  Asansörler günümüzde her apartmanda olan araçlardandır. Hayatımızı kolaylaştıran bu aletlerin, güvenliği için bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekir. Asansörler yıllık ve gerektiğinde aylık bakımlarla denetlenmelidir. Asansörler ilgili bakanlık tarafından yayınlanan yönetmelik gereğince, kontrol mühendisi olan uzmanlar tarafından yıllık düzenli denemeler ve periyodik bakımlar yapılır. Bu bakımlardan başarı ile geçen asansörler uygunluk belgesi alır. Bakımlardan geçemeyen ve denemelerde başarısız olan asansörlere ise uygunsuzluk belgesi verilir. Bu belgeler asansörlere yapıştırılır. Yapıştırılan uygunluk ya da uygunsuzluk belgeleri, asansör içinde görünür olmalıdır. Asansör kabini içinde görünür olması, asansöre binecek kişinin görmesi içindir.

Asansör kullanacakların olası risklerden haberdar olup, ona göre asansörü kullanmaları gerekir. Bu yapıştırılan etiketler, asansör etiketleri olarak adlandırılır. Etiketlerde TMMOB Makine Mühendisleri Odası ve TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası’nın logoları bulunur. Alınan etiketler bir yıl boyunca geçerlidir. Her yıl yenilenmelidir. Zamanında yenilenmemiş ve kontrol edilmemiş asansörler, kullanan apartman sakinleri ya da kullanılan yerdeki herkes için risklidir. Eğer bindiğiniz herhangi bir yerdeki asansörde, uygunluk etiketi göremezseniz. İlgili kişiler ile iletişime geçip, bilgi almanız sizin için güvenli olacaktır.

Asansör Etiketleri Renkleri Ne Anlama Gelir?

Asansör etiketlerinin anlamları renklerine göre değişir. Sizler için yaptığımız araştırmamızda ayrıntı olarak renklerden ve anlamlarından bahsedeceğiz. Asansördeki etiketler 4 farklı renkten oluşur. Her rengin anlamı farklıdır. Siz de güvenliğiniz için bu etiketlerin renklerini ve ne anlama geldiklerini öğrenmeli ve öğretmelisiniz. Etiketlerin anlamını bilenler olası risklerden hem kendilerini hem de ailelerini korurlar. Yaşanabilecek olası kazalara karşı, bu etiketlere bakılarak önlem alınabilir. 333 Etiket olarak leksan etiket, metal etiket, alüminyum etiket, pirinç etiket olarak metal etiket imalatı yapmaktayız.

Asansör Etiketleri Renkleri Nelerdir?

Asansör etiketleri, tehlike seviyelerine göre renklendirilirler.

Yeşil Asansör Etiketi

Asansörün güvenliği olduğunu ifade eder. Görevli uzman kontrol mühendisleri tarafından yapılan kontrol ve denemelerde başarılı olan asansörler, yeşil etiket alamaya hak kazanır. Uzman kontrol mühendislerinin verdiği etiketler, asansörden sorumlu kişilerce tüm asansör kullanıcılarının görebileceği bir şekilde asansöre yapıştırılır. Yeşil etiket alan asansöre bilmek risk teşkil etmez. Yeşil asansör etiketi, asansörün can ya da mal güvenliği için riskli bir durum yaratmayacağı anlamına gelir. Bir asansörün bir kez yeşil renkte asansör etiketi alması sürekli güvenli olacağı anlamına gelmez. Her yıl düzenli olarak bakım ve kontrollerinin tekrar tekrar yapılması gerekir.

Mavi Asansör Etiketi

Yeşil asansör etiketleri kadar güvenli olmayan, hafif kusurları olan asansörler için kullanılan etiketlerdir. Yapılan kontrollerde hafif kusurlar tespit edildiğinde asansöre mavi etiket verilir. Uzman kontrol mühendisleri tarafından yapılan bakım ve denemelerde hafif kusur saptanması, asansörün kullanımı için bir engel teşkil etmez. Bu arızalar genelde güvenliği etkilemeyen küçük sorunlardan oluşur. Asansörün bir düğmesinin çalışmaması gibi asansöre binine kişilerin canına ya da malına zarar getirebilecek bir sorun oluşturmaz. Mavi etiket alan asansörlerin kusurları apartman yöneticisine ya da asansör görevlisine bildirilir. Küçük de olsa söz konusu risklerin değerlendirilip, çözüme kavuşturulması önemlidir. Bulunduğunuz binanın ya da çalıştığınız şirketin asansöründe mavi etiket gördüğünüzde ne anlama geldiği artık biliyorsunuz.

Sarı Asansör Etiketi

Mavi asansör etiketi verilen bir asansörden daha fazla risk taşıyan asansörlere, uzman kontrol mühendisleri tarafından, sarı asansör etiketleri yapıştırılır. Asansörün kullanımında bir sorun olmaz. Risk sarı etiketli bir asansöre göre daha büyüktür. Sarı asansör etiketi yapıştırılan asansörlerin sorunlarının 2 ay içinde giderilmesi gerekir. Bu durumdan sorumlu olan asansör görevlisi ya da apartman yöneticisi, asansörün firmasını ya da yetkili servisini çağırarak, bakımlarını ve denemelerini yaptırmalıdır. Sarı etiket gördüğünüz bir asansörde, risk taşıdığınızı bilerek asansöre binmeniz gerekir. Hem kendiniz hem de sevdikleriniz için, sarı etiket alan asansörleri kullanmamız daha uygun olacaktır.

Kırmızı Asansör Etiketi

Asansör etiketleri içinde en fazla risk taşıyan etikettir. Uzman kontrol mühendisleri tarafından yapılan kontrollerden geçemeyen asansörlere kırmızı etiket yapıştırılır. Bu asansörlerin kullanımı can ve mal güvenliği açısından, kimse için uygun bulunmaz. Kullanımı kesinlikle engellenmelidir. Asansörün kullanılması yüksek risk içerir. Kesinlikle kullanılmaması gerekir. Kontrol sırasında uzman kontrol mühendislerinin tespit ettiği her arızanın ve aksaklığın, 1 ay içinde tamir ettirilmesi ve ortadan kaldırılması gerekir. Eğer kırmızı etiket alan asansör, 1 ay içinde tamir ettirilip, eksiklikleri giderilmezse asansör mühürlenecektir. Bu asansörün kullanım dışı kalması demektir. Asansörün mühürlenmesi, asansörün kullanılma riskini engeller ve potansiyel kazaları önler. Yüksek risk taşıyan asansörlerde yaşanabilecek kazalar, can ve mal kaybına neden olabilir. Asansör etiketleri bu nedenle çok önemlidir.

Ülkemizde yaşanan birçok asansör kazası ölüm ya da büyük sakatlıklarla sonuçlanmaktadır. Bir asansörün halatının kopup düşmesi, içinde olan asansöre binen kişiler için çok kötü yaralanmalara hatta ölümlere neden olabilir. Yıllardır yaşanan ölümlü kazalar nedeniyle bakanlık harekete geçmiştir. Yapılan denetimler ile halkın sağlığı ve can güvenliği denetim altına alınmıştır. Denetimin ve düzenli kontrollerin çok önemli olduğu bu durumlarda yapılan düzenleme birçok kişinin hayatını kurtarmıştır. Siz de hem apartmanınız hem de iş yeriniz gibi asansör kullandığınız yerlerde denetimleri takip edin. Denetimlerden geçemeyen ve kırmızı etiket alan asansörlere binmekten kaçının. Bu konuda çevrenizi bilinçlendirmeyi de unutmayın.

Asansör Etiketleri Nİçin Önemlidir?

Asansörlerde yaşanan kazalar çok tehlikeli olabilir. Bu nedenle asansörlerin ilgili bakanlık tarafından alınan kararla her yıl kontrol edilmesi ve bakımlarının yapılması zorunludur. Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği, 18 Kasım 2008 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak, yürürlüğe girmiştir. Asansör etiketleri birçok kişinin gözünden kaçar ya da bu konu ile bilgisi hiç yoktur. Varlığından ya da yokluğundan haberi olmaz. Ailenizin ve sevdiklerinizin hayatını riske atmamak için küçük gibi görülen bu ayrıntıyı mutlaka kontrol edin. Çevrenize de bu konu ile bilgi verip, uyarmayı unutmayın.

Metal Etiket Nedir?

Metal etiket nedir, metal etiket eloksal kaplamalı alüminyum levha üzerine kazıma, serigrafi, lazer, uv baskı ile üretilen endüstri ürünüdür.  Ürünlerinizde kullanacağınız etiketlerimizin sizlerin ürünlerine daha da fazla kalite ve farkındalık kazandıracağından hiç şüpheniz olmasın. Son dönemlerde rövanşta olan metal etiket baskı sizlerin ürünlerine de değer ve kalite katmaya devam ediyor. İstenilen boyutlarda ve istenilen ölçülerde arzu ettiğiniz renklerde renklendirmeler yapılarak siz değerli müşterilerimizin memnuniyetine sunuluyor. Önceden belirlediğimiz şablonları sizlerin tercihine sunarak sizlerin ürettiği ürüne uygun etiket seçimini tecrübeli ekibimiz ile beraber karar veriyoruz. Karar verdiğiniz etiket boyutlarına ve tasarımlarına dikkat ederek hiç zaman kaybetmeden baskıya başlıyoruz. En kısa sürede etiketlerimizi sizlere teslim edebilmek için çalışıyoruz. Ürününüze kalite katacak parlak metal etiketleri sizler için üretiyoruz.

Metal Etiket Nedir ve Nasıl Yapılır?

Metal etiketler genellikle eloksalli alüminyum levhalardan hazırlansa da pirinç levhalardan asit indirme etiket olarak üretilen metal etiketler de mevcuttur. Eloksalli levha demek,  alüminyum malzemeye elektroliz (çözeltili elektrik akımı / tekniği volta piline benzer) ile kazandırılan çok özel bir kaplama türüdür. Günümüzde çoğu firma tarafından kullanılan metal etiketler markanızı ve ürününüzü en güzel şekilde ifade eder. Birçok şirket tarafından kullanılan metal etiketler ürününüzün kimliğini, seri numarasını ve üretim tarihini içerisinde barındırır. Sadece ürününüz için değil markanız için de sizlere güzel bir sunum sağlayacaktır. Kabartmalı ve üstüne yazma seçenekleri bulunan etiketlerimiz sizlerin markasına ve ürününe saygınlık kazandırmaya her geçen gün devam ediyor. İstenilen ölçülerde ve istenilen kalınlıkta üretilebilen metal etiket baskı tanıtımlarınız ve reklamlarınız için sizlerin ve ürünlerinizin daima yanında oluyor. Ürün üzerinde şık durmaları ve uzun süreli kullanıma uygun olan etiketlerimiz sektör fark etmeksizin birçok firma tarafından kullanılmaktadır.

Sizlerin beğenisine sunduğumuz önceden hazırlanmış taslaklarımızı markanıza uygun şekilde renklendiriyoruz. Sizlerin tercihi bizler için önemli olup, önceden tasarlanmış şablonlarımızı beğenmez iseniz kendi oluşturmuş olduğunuz etiketlerinizi de bizlere iletebilirsiniz. Kendi oluşturduğunuz etiketinizi bizler sizler için en doğru şekilde değerlendirip, ürününüze uygun renklendirme, harf tipi ve harf kalınlığı gibi görsel güzelliklerini düzenleyerek etiketinizi sizlere tekrardan sunuyoruz. Son hali ile beğendiğinizi ve istediğinizi sizlerden duyduğumuz anda hızla metal etiket baskı işlerine başlıyoruz. Etiketlerimizi sizlere en kısa şekilde ulaştırarak zaman kaybetmiyor ve sizleri mağdur etmiyoruz. Etiketlerimizin görünen yüzü parlak, darbeye dirençli şekilde üretiliyor. Sizlerin arzularını fazlasıyla karşılayan etiketlerimiz ürünlerinize değer katıyor.

Metal Etiket Modelleri Nelerdir?

Ürünlerinizin logosunu ve özelliklerini temsil eden metal etiket baskı siz değerli üreticilerimizin her aşamada yanında oluyor. Ürününüze uygun gördüğünüz metal etiketlerimizi üretmiş olduğunuz ürününüzün kullanım yerine göre kalınlığı ve ebatları belirlenir. Önemli olan başka bir etken ise ürününüzü hangi hava koşullarında kullanacağınızdır. Etiketlerimizin üzerinde özel kaplama koruyucu tabaka bulunmaktadır. Hava koşullarında sizlere problem çıkartmaz. Fakat makine sektöründe bazı durumlarda kullanılacak etiketlerimizin ürününüze yerleştirme seçenekleri arasında tercih yapabilirsiniz. Dilerseniz arka yüzü yapışkan madde ile kaplanarak temiz ve alkol ile temizlenmiş bölgeye yerleştirebilir, dilerseniz de iki tarafından vida yardımı ile ürününüze yerleştirebilirsiniz. Sizlerin tercihleri biz, bizim ise kalitedir.

Pleksi Etiket

Pleksi etiket, pleksi lazer kesimi ile üretilmektedir. Aynalı isimlik,anahtarlık,pleksi ayna etiket,süsleme nesneleri gibi hediyelik eşyalar, asansör yük kapasitesi, sayaç etiketi gibi pleksi özel imalat üretimimiz mevcuttur. Pleksi etiketler, pleksi lazer kazıma, pleksi malzeme üzerine uv baskı makinesinde tersten dijital baskı ile üretilmektedirler.

Pleksi Etiket İmalatı Nasıl Yapılır?

Pleksi, renkli veya renksiz çeşitlerde üretilen pvc bileşiğinden üretilen plastik bir malzemedir. Rahatlıkla kesilip,delinebilen bu malzeme hafif olduğu için de taşınması kolaydır. Piyasadan levhalar halinde temin edilebilir. Fason kesime ve lazer kesime elverişli olan bu malzemeler kalınlklarına göre 70-110 derece arası sıcaklıklarda yumuşama özelliğine sahiptir. Cam gibi kırılgan olmayıp, camdan kat ve kat dayanıklıdır. Ayrıca ışık geçirgenliği mükemmeldir. Isı gerçirgenliği de cama kıyasla daha azdır. Pleksi ısı ile bükülerek istenen forma getirilebilir  soğuduğunda ise verilen form sabit kalır.  Pleksi malzemelerin uygulama alanı geniş olmasına rağmen en çok reklam sektöründe kullanılmaktadır.

Pleksi malzemenin kullanılacağı yere göre baskı ve imalat teknikleri değişebilmektedir. Asansör etiketi veya asansör levhası üretimi, lazer ile kesilen pleksi malzeme üzerine tersten baskı tekniğiyle uv baskı makinesinde dijital baskı yapılarak gerçekleştirilmektedir. İstenirse arkasına çift taraflı bant da yapıştırılabilir.

Pleksi isimlik imalatında ise lazer kazıma kullanılmaktadır. Pleksi malzeme için kesim bilgileri lazer kesim cihazına yüklenir. Lazer kesim cihazı istenilen ölçüde adım adım kazıma işlemini gerçekleştirir. Sonraki aşamada pleksiyi dekube eder (pleksi malzemeyi kesip çıkarır). Burda pleksi lazer kazıma ile elde edilen baskı rengi pleksi levhanın rengine göre çıkmaktadır.

Pleksi Etiketler Nerelerde Kullanılır?

Reklam sektöründe pleksi etiket, pleksi kutu harf, pleksi yönlendirme tabelası, pleksi kapı isimliği, pleksi masa isimliği, pleksi ayna,asansör etiketi gibi pleksi özel imalatları da yapılmaktadır. Pleksi etiketlerle ayrıca kişiye özel imalatlar; doğum günü kutlamaları, mevlit, nikah şekeri, pleksi aynalı isimlik, kapı süsü, kitap ayıracı yapılabilmektedir.

Gelişen teknoloji ve reklamın bir araya gelmesiyle hayatımıza giren dijital reklam kanalları son yılların en büyük trendleri arasında. İnternet ile beraber reklam dünyası kendini dijital dünyaya taşımak üzere diyebiliriz. Hal böyle olunca Ankara reklam trendlerin peşinden giderek alanında uzman çalışma ekibiyle dijital reklam trendlerini yanında yer almaktadır. Hedef kitleye ulaşma konusunda etkili bir yöntem olan sosyal medya, arama motoru reklamları, internet reklamları, YouTube reklamları gibi yeni reklam trendleriyle çalışma ortaklarına yeniliklere davet etmektedir.

Yeni reklam trendleri ile artık daha özgür ve yaratıcı reklamlar ile karşılaşmak mümkün. Yaratıcı reklamlar ile hedef kitleye ulaşmak ise Ankara reklam sayesinde daha kolay. Trendlere uyum sağlayarak yaratıcı reklam seçenekleri sunarak daha fazla potansiyel müşteriye erişerek marka bilinirliliğinizi arttırmayı amaçlayan reklam çözümleri sunmaktadır. Bu reklam seçenekleriyle her an her yerde hedef kitlenize ulaşabileceğiniz gibi rakiplerinizin bir adım önüne geçerek gelecek stratejilerinizi de oluşturabilirsiniz. Doğru bir ekip tarafından yapılan reklam çalışmaları kurum ya da markaya başarı sonuçlar kazandıracağı gibi etkileyici içerikler oluşturarak rakiplerinin önüne geçerek bulundukları sektörde etkileyici başarılar kazanmalarına da yardımcı olacaktır.

Reklam iyisi yapıldığında başarı kötüsü yapıldığındaysa çöküş getiren bir etki yaratmaktadır. Bundan dolayı reklam oluşturmak istediğinizde işinde deneyimli ekibiyle çalışan Ankara reklam geniş hizmet ağıyla yardımınıza koşmaktadır. Her zaman kurum ya da firmanızın hedeflerini göz önünde bulundurarak hareket ederek doğru hedef kitleye doğru kanallara seslenmenizi sağlayacak reklam hizmetleri vermektedir.

Kağıt Etiketler

Kağıt Etiketler, her yerde kullanılan dijital baskı ile yapılan etiketlerdir. Okul etiketi,ürün etiketi,fiyat etiketi üretimimiz mevcuttur. Kağıt etiketler sudan kolaylıkla etkilenebilirler ve üzerindeki baskının silinme riski vardır. Kağıt etiketler üzerine dijital baskı uygulaması yapılabilmektedir.

Kâğıt etiketleri için dijital baskı teknolojisinin en son ileri düzey teknik gelişmelerini yakından takip etmek gerçekten de çok önemli bir noktadır. Yüksek kalite anlayışından kesinlikle taviz verilmeden ürün etiketleme konusunda beklentileri fazlasıyla karşılayan yaklaşımda etiketleme gerçekleştirilir.

Ribon baskı sayesinde ürün etiketlerinin 6 aydan uzun süre raf ömrünün olduğunu kesinlikle söylemek gerekir. Yapışkanlık özelliğini kaybetmeden ankara etiketçi firma anlayışından ödün verilmeden çözüm üretilir.

Kağıt Etiketlerin İmalatı Nasıl Yapılır?

Kağıt etiketler a4 veya ribon etiketler üzerine dijital baskı yapılarak üretilmektedir.

Uzman ekip anlayışıyla gerçekleştirilen ankara etiketçi firma her zaman müşteri memnuniyeti ilkesine dayanarak hizmet geliştirmektedir. Beklentileri tümüyle karşılamaya devam eden yaklaşımıyla güçlü alt yapısına dayanarak öne çıkan nitelikte çalışmalara yer verilmektedir.

Ürün etiketlemede daima yenilikçi anlayış çizgisinden ayrılmadan ürün etiketleri üretimi sürdürülür. Profesyonel ekip tarafından ileri düzey teknoloji kullanılarak gerçekleştirildiğinden herhangi bir problem yaşanmaz. Müşteri odaklı çalışma anlayışından hiçbir şekilde ödün verilmeden gerçekleştirildiği için kesinlikle etkin sonuçlarla karşılaşıldığının üzerinde durmamız gerekmektedir.

Ürün etiketlemede son derece profesyonel yaklaşıma bağlı kalınarak ankara etiketçi firma olarak müşteri memnuniyeti had safhada tutulan a kalite üretimlere yer verildiğini kesinlikle dikkate almamız gerekir.

Ürün etiketleme sürecinde daima yeni nesil teknolojik gelişmeler tercih edilmektedir. Her zaman müşterilerin beklentilerini karşılayan anlayış doğrultusunda ankara etiketçi firma olarak ürün etiketlemeye yönelik çözümlere yer verildiğinin mutlaka altını çizmek gerekir.

Ürün etiketleri yapışkanlık özelliğini eğer kalitesiz bir baskı makinesinde yapıldıysa birkaç ayda yitirir. Bu da ürünlerin sergilendiği raflarda ürün etiketlerinin düşmesine neden olur.

Kaliteli birinci sınıf baskıda ürün etiketleme hizmeti sayesinde son derece profesyonel etiketleme işleminin sağlanacağını kesinlikle dikkate almak gerekiyor.

Yeni nesil teknolojiyle desteklenen ürün etiketleme işlemi sayesinde her yerden sipariş vererek siz de etkin çözümlerden anında yararlanma imkanını elde edebilirsiniz. Yüksek kalite standardında ve de müşteri memnuniyeti odaklı çalışma anlayışında gerçekleştirdiğimiz ürün etiketleme hizmetiyle her açıdan beklentinizi karşılayacak ürün etiketlemeye yer verildiğinin altını çizmek gerekiyor.

Kağıt Etiketler Nerelerde Kullanılır?

Kağıt etiketler hemen hemen her sektörde resmi veya özel kurumlar tarafından kullanılmaktadır. Başlıca etiket ürünleri okul etiketi,fiyat etiketi,barkod etiket,metalize etiket,demirbaş etiketidir.

Dokuma Etiket

Dokuma etiket, belli bir kumaşın üzerine saten, atkı saten ve tafta dokuma metoduyla iplikle dikilerek üretilen kalıcı bir etiket ürünüdür. Etiketler, imalatına başlanıldıkları ilk günden beri üzerlerinde bulunan bilgiler sayesinde ürünleri, hizmetleri satın alacak olan firma veya şahısları bilgilendirilmesini sağlamaktadır. Geçmiş dönemlerdeki zamanlarda günümüzde etiket konusunda ortaya çıkan yenilikler sonucunda firmalar istedikleri tasarıma sahip etiketleri yaptırma olanağına erişmişlerdir. Ne yazık ki bazı firmalar dokuma etiketler konusunda ilk buldukları ucuza hizmet veren firmalarla çalışmayı tercih ediyorlar. Beklenilen sonuç da ne yazık ki istenildiği gibi olmamaktadır. Dokuma etiketin tasarımı ya sıradan ve etkileyici olmamakta yada kullanılan malzemeden dolayı dokuma etiketin ömrü uzun olmuyor. Dokuma etiketin türleri ise genellikle deri ve tekstil ürünleri markalandırma ve bilgi vermek için kullanılan bir etiket türüdür.

Dokuma Etiketler Nerelerde Kullanılır?

Nasıl ki tekstil ürünlerine ihtiyaç olması durumunda insanların karşılarına pek çok farklı tarzda ürünler çıkıyorsa aynı durum dokuma etiket çeşitleri için de söz konusu olmaktadır. Üretici firmalar da ürünlerin logosu, beden yıkama bilgileri gibi gerekli olan tüm bilgilerin içerisinde bulunduğu dokuma etiketler arasından istedikleri tarzda tasarım ve imalat yaptırabiliyorlardır. Günümüz teknolojisiyle köklü yenilikler ışığında müşteriler kendi isteklerini en adil şekilde ortaya koyan tarzda dokuma etiket modellerini seçmelerinin ardından çok rahat bir şekilde üretimlerini yaptırıp o ürüne sahip olabiliyorlar. Jakarlı, saten, atkı saten, pamuklu, tafta, düz modellerin yanı sıra kelebek katlama, ortadan katlama, kenar katlama, soğuk kesim, sıcak kesim, lazer kesim gibi pek çok farklı modeldeki etiket türleri de yine firmaların isteklerini yerine getirmesi için üretilmeye devam edilmektedir.

Dokuma Etiket Seçimi Ve Tasarımı Nasıl Yapılmalı?

Birçok insan dokuma etiketler ile tekstil etiketlerini birbirine benzetebilmektedir. Aslında olan dokuma etiketinin reklam ve tanıtım çalışmaları adına kullanılmasıdır. Bunun farkında olan işletmeler de onların beklentilerini yerine getirecek ankara etiket imalatı  firmasını seçerek güvenebildiklerini düşündükleri firmalardan biri ile çalışma yoluna girmiş oluyorlar. Dokuma etiket firması ile çalışırken ne tarzda bir model istendiğine karar verilmesi gerekmektedir. Karar verildikten sonra ise artık sıra grafik tasarım çalışmalarına gelecek. Bu aşamada grafik tasarım son derece önemli noktalardan biridir. Profesyonel firmalarca yapılan grafik tasarım çalışmaları sonucunda etiketler beklenen performansı gösterecektir.

Metalize Etiket

Metalize Etiket, üst tarafı yaldızlı boya veya metalik gri renk ile boyalı folyo etiketlerdir. Parlak veya mat olmak üzere 2 çeşittir, nem almaz ve yırtılmaya karşı dayanıklıdır. Baskı tutucu özelliği sayesinde son derece kaliteli baskılar alınmaktadır. Pvc bazlı folyo etiket olduğu için yapışkanlı kısmı da gri renktedir. Bu etikete demirbaş etiketi de denmektedir.

Firmamız işine özen göstermesi ile çalışmalarımızı beğenmekte ve tekrar tekrar tercih etmektedir. Etiketin tasarım işlemlerini gerçekleştirirken dikkat etmekle birlikte özen de göstermekteyiz. Özenli metalize etiket işlemlerini gerçekleştirmek içinde belli bir deneyime ihtiyaç duyulmaktadır. Firmamız deneyim sahibi oluşu ile gerek tasarım aşamalarında gerekse basım aşamalarında sorunsuz bir şekilde en iyi hizmeti son kullanıcılara sunmaktadır. Özenli baskes etiketten kastımız firma olarak yüksek çözünürlüklü herhangi bir durumda dayanıklı, baskı ve tasarım olarak da göze güzel gelen şekilde baskılar oluşturmaktadır. Bu baskılar ile gerek siyah beyaz gerekse yüksek çözünürlükte renkli baskes etiketler üretebilmekteyiz. Bizimle iletişime geçmeniz halinde firmamız sizin için istediğiniz baskes etiketi en iyi kalitede sizlere sunacaktır.

Metalize Etiket İmalatı Nasıl Yapılır?

Metalize folyo malzeme rulosu baskes özellikli plottera yerleştirilir. Yapılan grafik tasarım ve dizgi şeması plottera gönderilir. Folyo malzeme üzerine optik okuyuculu plotterda baskı yapılarak, baskılı kısım kesilip çıkarılmaktadır. Biraz dinlendirildikten sonra metalize etiket kullanıma hazırdır.

Başka bir özen gösterilmesi gereken durumda grafik tasarımdır. Eğer grafik tasarım çalışmalarında herhangi bir aksaklık veya gözden kaçan bir hata olursa bu sizin istediğiniz baskes etiket için bir felaketle sonuçlanabilir. Firmamız her zaman bunun gibi aksilikleri minimuma çekerek böyle olayların gerçekleşmemesi için elinden geleni yaparak çalışmalarını sürdürmektedir.

Her iş için makineler olduğu gibi basket etiket üretimi içinde makineler olmaktadır. Bu makinelerde genel olarak ayrılan özellik baskes özelliği olup olmadığıdır. Eğer bir baskes tarzında etiket üreten bir cihazsa daha hızlı bir şekilde sizlere ulaşım sağlanmaktadır. Baskes etiket üretimi yapabilen makinelerde yazıcıya verilen tasarımın baskısının yapılmasının ardından hızlı bir şekilde makine tarafından baskes işlemi gerçekleştirilerek istediğiniz etiketler kullanıma uygun hale gelecektir. Fakat bu üstede belirtiğimiz özellikte bir makine değilse yazıcıya giden tasarımın baskısı yapılacaktır. Sonrasında diğer makineden ayrılan durum ise şudur. Tasarım makineye gittikten ve baskıdan çıktıktan sonra çıkan baskılar etiket optik okuyucu denilen folyo etiket kesim cihazlarında kesim işlemi gerçekleştirilerek sizlere baskes etiket olarak sunulacaktır. Baskı makinesinin özelliklerinin yanında folyo baskı makinesine entegre edilecek birkaç maddede önemlidir. Mürekkep ve doğru seçilecek folyo ile baskılarınız daha iyi gözükecektir. Sizlerde eğer etiket çıkartılması için kararsız kalıyorsanız, firmamızla iletişime geçerek kolaylıkla istediğiniz etiket hakkında en iyi hizmeti alabilirsiniz.

Metalize Etiketin Kullanım Yerleri Nelerdir?

Metalize etiketler, üretim ve sanayi sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. Elektrikli ve elektronik eşyaların arka kısmında, trafolarda veya adaptörlerde, tekstil ürün etiketleri, kozmetik ürün etiketleri, cam ve plastik şişe etiketleri, demirbaş etiketleri vb. olarak birçok sektörde kullanılmaktadır.

Kumlama Etiket

Kumlama Etiket, buzlu folyonun üzerine optik okuyuculu plotterda dijital baskı yapılıp,folyonun kesilip çıkarılmasıyla üretilen etikettir. Bu tür etiket imalatında mürekkep kullanılmadan baskı yapılmaktadır.

Kumlama Etiketler Nerede Kullanılır?

Metal, ahşap ya da kumaş üzerinde uygulanabilen bu teknik hemen hemen her yüzeyde uygulanabilmektedir. Üretiminde herhangi bir boya kullanılmadığı için belli kullanım sonunda baskının silinmesi gibi bir sorun yaşanılmaz. Üretiminde kullanılan asıl malzeme yıpranmadığı sürece uzun süre işlevini sürdürecektir. Uzun süre yıpranmadan kullanılabildiği için birçok sektörde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kumlama tekniği ile üretilen etiketler estetik ve şık görünüme sahip olurlar. Son derece modern ve lüks bir etiket olduğu için bilinen tüm elit markalar bu etiketleri kullanmaktadırlar.

Kumlama Etiket İmalatı Nasıl Yapılır?

Kumlama ile yapılacak etiketlerde uygulanmak istenen tasarım diğer kısımlardan daha alçak bir düzeyde bırakılır. Bunun sonucunda uygulanan kumlama uygulaması sonrasında alçak düzeyde bırakılan kısım ile yüksekte kalan kısımlar arasında bir renk farkı oluşmaktadır. Bu da alçak düzeyde bırakılan kısımlardaki logonun veya yazıların görünmesini gerçekleştirmektedir.  Bu prosesle üretilen etiketlere kumlama etiket denilmektedir.

Dijital baskı üzerinde tasarlanan folyo etiketler son derece şık ve kaliteli bir görünüm sunmaktadır. Folyo etiketler kendi içerisinde bir çok alternatif alt türlere sahiptir. Firmalar doğru folyo etiket seçimi için folyo Ankara üzerinden bizimle iletişime geçerek, kendilerini en iyi yansıtacak etiket türüne karar verebilirler. Folyo etiketler bir çok sektörde farklı amaçlarla kullanılabilmektedir. Firmalar diledikleri gibi etiket kullanımında bulunabilirler fakat burada ki en büyük unsur doğru etiket türünü ve tasarımını seçmektedir. Kumlama etiket türünden, etiket seçiminde bulunacak olan kişiler kıvrımlı yüzeylere veya direklere etiketlerini yapıştırma işleminde bulunabilirler. Bir çok etiket türü kendinden yapışkanlı olarak üretilebilmektedir. Folyo etiketler 110 dereceye kadar ısı dayanıklı olarak üretilmektedir. İyi bir dizayna sahip olan bir folyo etiket için Ankara etiket üzerinden bizimle iletişime geçebilir, markanızı sektörde bir adım daha ön plana çıkarabilirsiniz. Dizaynı ve tasarımı yapılacak olan folyo etiketlerin kaliteli malzemeden yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde folyo kısa vadede yıpranıp kullanılamaz hale gelebilir.

Şık ve göz alıcı tasarıma sahip olan folyo etiket reklam açısından son derece önemli olan etiket türleri arasındadır. Folyo etiket türleri genel olarak iç mekan tasarımlarında kullanılmaktadır, bu tarz maddeden üretilen etiketler büyük firmalar tarafından oldukça talep görmektedir. Özellikle yapışkanlı yüzeyi sayesinde uzun vadede yıpranmadan firmaların mesajlarını, tüketiciye rahatlıkla yansıtmaktadır. Folyo etiketler, kullanım süreleri uzun olan etiket türleri arasındadır.  Bu sayede firmalar bu etiketlere sahip oldukları zaman uzun vadede uygun fiyata reklam yapma şansı elde etmektedir. Etiketlerin etrafta sık olması, firmanın bilinirliğini ve güvenirliğini tüketici bakış açısı tarafından arttırmaktadır. Folyo Ankara firmamız üzerinden kendinize en uygun ve şık etiket türünü rahatlıkla seçebilirsiniz.

Gümüş Yaldız Etiket

Gümüş yaldız etiket, pvc malzemeden üretilen gümüş renginde metal görünümlü suya dayanıklı,uv dayanımlı parlak folyo etiket baskı ürünüdür.  Gümüş yaldız etiket pvc ana maddesinden elde edilmektedir. Folyo etiketler genelde dekoratif amaçlı kullanılmaktadır bunun yanı sıra reklam veya tanıtım amaçlı da kullanımları mevcuttur. Ankara etiket sizin istediğiniz tasarım üzerinden etiket baskıları yapabilmektedir, bununla beraber etiket tasarımı isteyecek olan firmaların bilinçli olması gerekmektedir. Gümüş yaldız etiketler firmaların uluslararası ve sektörde tanıtımını sağlamak adına büyük bir fayda sağlamaktadır. Folyo etiketler kişilerin piyasada bir adım öne çıkmasını sağlayabilecek kadar etkili ve ucuz yollu bir reklam türüdür.

Gümüş Yaldız Etiket İmalatı Nasıl Yapılır?

Gümüş yaldız etiket, gümüş yaldızlı folyo üzerine plotterda baskı yapılıp, aynı anda ürün kısmının kesilmesi ve kalan kısımların çıkarılmasıyla üretilmektedir. Bu tür folyo etiket tarzında üretilen etiketler oldukça kullanılan ve firmaların tercih ettiği bir etiket türüdür. Hem kolaylıkla kullanılması hem de üretimi hızlı olan bu etiketler ile istediğiniz tasarımı yapabilirsiniz. Hem firma olarak hem de özel olarak üretebilir ve bunu ister ürünleriniz de isterseniz de özel olarak kullanmak istediğiniz yerlerde kullanabilirsiniz. Grafiksel olarak hem göze hoş gelmekte hem de üretim maliyeti ve süresi olarak son kullanıcının hoşuna giden sonuçlar vermektedir. Artık gelişen teknoloji ile istenilen her türlü ürüne istenilen baskıyı yapabilmekteyiz. Firmamızla iletişime geçmeniz halinde istediğiniz ürünü istediğiniz tasarımla rahat ve güvenli bir şekilde gümüş yaldız etiket baskısını gerçekleştirebileceğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz.

Olası müşteri portföyüne oldukça katkı sağlayan folyo etiketlerin tasarımı ve materyale son derece önelidir. Bir marka logosunu ne kadar sergilerse o kadar bilinirliği artmaktadır. Tüketiciler bildikleri markalardan daha çok alışveriş yapmaktadır veya tüketim sergilemektedir. Folyo etiket türleri reklam ve tanıtım sektöründe oldukça tercih edilen, uygun fiyatlı bir etiket türüdür. Folyo etiketler plotter makinelerinde hazırlanması ve kesimi yapılmaktadır, bu makineler üzerinden firmaların talep ettiği şekillendirme işlemleri uygulanmaktadır. Folyo Ankara etiket üzerinden istediğiniz dizaynda veya tasarımda etiket siparişinde bulunabilirsiniz. Plotter makinesi ile işlem uygulanan folyo etiket türlerinde ise firmanın istediği ölçüde, yazı tipinde ve desenler rahatlıkla basılabilir.

Gümüş Yaldız Etiketin Kullanım Yerleri Nelerdir?

Gümüş yaldız etiketler, elektrikli ve elektronik ev aletlerinin ürün etiketleri, makine ve motor etiketleri, parfümeri etiketleri, otomobil yedek parça etiketleri, bardak gibi hediyelik eşya ve süs etiketleri olarak geniş kullanım yeri bulmuştur.

Firmamız plotter makinesi ile birilikte etiket üzerine istenilen renk ve ton çalışmasını yapabilmektedir. Firma dizaynına ve tasarımına uygun alternatifler üretilebilir bu alternatifler ile birlikte sizin için en doğru etiket tasarımı sunulabilmektedir.

Folyo etiket ürünlerinde diğer bir kullanılan baskı türü ise dijital baskıdır. Dijital baskının gelişmesi ile birlikte folyo etiketler yeni bir tür kazanmıştır, özellikle yazı tiplerinin geliştirilmesi ve kesim işlemlerinin çoğaltılması ile birilikte dijital baskı folyo etiketler özel tasarım ürünleri haline gelmiştir. Firmaların öne çıkma ve uzun vadede uygun fiyatlı reklam talebini karşılayan en iyi etiket türü folyo etiket türüdür. Bir folyo etiket ile birilikte uzun yıllar reklamınızı yapabilir, akılda kalıcı bir marka imajına sahip olabilirsiniz. Folyo Ankara olarak istediğiniz tasarımı ve tasarım kombin türlerini sizin için folyo baskı üzerinde dizayn edebilir ve tasarlayabiliriz.

Folyo etiketlerin diğer bir bilinen türü ise yapışkanlı folyo etiket türüdür. Yapışkanlı folyo etiket türleri bir çok farklı yüzey üzerine kolayca uyum sağlamaktadır. Mağaza camlarında, işletme önlerinde, masa üzerinde veya dilerseniz iç mekan tasarımda rahatlıkla yapışkanlı folyo etiket kullanımında bulunabilirsiniz. Yapışkanlı folyo etiketler yüksek ısıya ve yüksek dereceli soğuklara dayanıklı olarak üretilmektedir, PVC’nin alt maddesinden tasarlanan bu ürünler araç, elektronik eşya veya dekoratif ev süsü olarak kullanılabilmektedir.

Baskes Etiket

Baskes etiket, optik okuyuculu plotterda basılan etiketin sadece basılı ürün kalacak şekilde kesilip çıkarılmasıyla üretilen etiket çeşididir. Bu işlem için baskının dizgisine göre hazırlanmış şablon ile kesim yapılır ve etiket çıktıktan sonra etrafındaki fazlalıklar alınarak baskı işlemi tamamlanacaktır.

Baskes etiket istenilen bir firma logo ya da herhangi istenen bir figürün baskı makineleri ile şekillerinin kesilip yapışkan etiketlerdir. Bu etiketler her çeşit ve her sektörde karşımıza çıkabilmektedir. Bunlar gıda sektöründen tutun, hırdavat sektörüne kadar aklınıza gelen her alanda aktif olarak kendini göstermektedir. Dijital baskı makinelerinden alınan firma ya da istenilen bir figürün ince detayı ile en iyi şekilde kesimi gerçekleştirilmesine baskes etiket olarak adlandırılmaktadır. Ürünlerimiz baskı kalitesindeki renkler olsun diğer bütün unsurlarda son kalite de baskılar olmaktadır. Firmamız kalite değerine önem vermekte olup her zaman baskıların en iyi şekilde çıkmasını ve uzun süreli kullanım için uygun olmasını hedeflemektedir.  Kalite kontrol işlemlerini titizlikle yapan firmamız her zaman son kullanıcıya sorunsuz ve en iyi baskes türünde etiketleri ulaştırmaktadır. Bu baskes etiketler uzun kullanımın yanında kaliteli yapısı ile kötü şartlarda daha dayanıklı şekilde sorunsuz baskıların kalkmasını engellemektedir.

Baskes Etiket İmalatı Nasıl Yapılır?

Basket etiket imalatı için kullanılacak folyo etiket kalitesi de oldukça önemlidir. Kaliteden önce ürünün nasıl yapıldığı ürün için zaten kalite durumunu gösterecektir. Firmaların üretim süreçlerine göre zaten ürünün kaliteli olup olmadığı anlaşılacaktır.  Baskes etiketin grafik tasarımı bittikten sonra baskı yapılabilmesi için plotter baskı makinesine tasarımlar gönderilir. Bu tasarımlar yazıcının tipine göre direk baskes özelliği ile gelir ya da baskes özelliği ile gelmeden birkaç adımdan sonra bas kes özelliğine kavuşmaktadır. Eğer yazıcıda belirtiğimiz gibi yazıcının kendisinin yaptığı bas kes özelliği mevcut ise daha iyi sonuçlar elde edilebilmektedir. Eğer baskes özelliği yoksa da durum değişmez. Sadece yazıcıdan sonra birkaç işlem yapılmaktadır. Eğer özellik yoksa çıkarılan etiketler optik okuyucu denilen cihazla boru kesimi çıkardıktan sonra fazlalıklar alınarak bas kes özelliği ile son kullanıcıya sunulacak hale gelmektedir. Diğer ürünlerde olduğu gibi bas kes etiket ürün kalitesinde herhangi bir şekilde malzemenin cinsi ile bir ayırt etme söz konusu değildir.

Baskes etiketler folyodan üretilmektedir. Bunun yanında birçok üretim alanı vardır. Baskes tarzında etiket üretimi yapılırken iç mekanda dekor olarak, araçların dışarında yazı yada logo olarak, okullarda belli kural ve uyarılar için, mobilyalarda kısacası akılınıza etiketin kullanıldığı her yerde karşınıza çıkabilir ve özel olarak istediğiniz tasarımda ve çözünürlükte etiket firmamızdan sipariş edebilirsiniz. Tabi ki de günümüzde her bir maddenin de bir fiyatı olmaktadır. Folyonun üzerine baskı yapılan bu etiket türünde de belli bir ücretlendirme yapılmaktadır. Firmamız fiyat politikası olarak en iyi şekilde hizmet vermektedir. Firmamızda gün geçtikçe birçok projede baskes etiket yapılmaktadır. Bunun sebebi firmamızda işlemler gerçekleştirilirken özenle ve herhangi bir sorun teşkil etmeden üretilen baskes etiketlerin siz değerli müşterilerimize kolaylıkla ulaştırmaktayız. Sezilere de firmamızla iletişime geçerek kolaylıkla ve son kalitede istediğiniz etiketleri oluşturabilirsiniz.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.