HEMEN ARA WHATSAPP

Dokuma Etiket

Dokuma Etiket

Dokuma etiket, belli bir kumaşın üzerine saten, atkı saten ve tafta dokuma metoduyla iplikle dikilerek üretilen kalıcı bir etiket ürünüdür. Etiketler, imalatına başlanıldıkları ilk günden beri üzerlerinde bulunan bilgiler sayesinde ürünleri, hizmetleri satın alacak olan firma veya şahısları bilgilendirilmesini sağlamaktadır. Geçmiş dönemlerdeki zamanlarda günümüzde etiket konusunda ortaya çıkan yenilikler sonucunda firmalar istedikleri tasarıma sahip etiketleri yaptırma olanağına erişmişlerdir. Ne yazık ki bazı firmalar dokuma etiketler konusunda ilk buldukları ucuza hizmet veren firmalarla çalışmayı tercih ediyorlar. Beklenilen sonuç da ne yazık ki istenildiği gibi olmamaktadır. Dokuma etiketin tasarımı ya sıradan ve etkileyici olmamakta yada kullanılan malzemeden dolayı dokuma etiketin ömrü uzun olmuyor. Dokuma etiketin türleri ise genellikle deri ve tekstil ürünleri markalandırma ve bilgi vermek için kullanılan bir etiket türüdür.

Dokuma Etiketler Nerelerde Kullanılır?

Nasıl ki tekstil ürünlerine ihtiyaç olması durumunda insanların karşılarına pek çok farklı tarzda ürünler çıkıyorsa aynı durum dokuma etiket çeşitleri için de söz konusu olmaktadır. Üretici firmalar da ürünlerin logosu, beden yıkama bilgileri gibi gerekli olan tüm bilgilerin içerisinde bulunduğu dokuma etiketler arasından istedikleri tarzda tasarım ve imalat yaptırabiliyorlardır. Günümüz teknolojisiyle köklü yenilikler ışığında müşteriler kendi isteklerini en adil şekilde ortaya koyan tarzda dokuma etiket modellerini seçmelerinin ardından çok rahat bir şekilde üretimlerini yaptırıp o ürüne sahip olabiliyorlar. Jakarlı, saten, atkı saten, pamuklu, tafta, düz modellerin yanı sıra kelebek katlama, ortadan katlama, kenar katlama, soğuk kesim, sıcak kesim, lazer kesim gibi pek çok farklı modeldeki etiket türleri de yine firmaların isteklerini yerine getirmesi için üretilmeye devam edilmektedir.

Dokuma Etiket Seçimi Ve Tasarımı Nasıl Yapılmalı?

Birçok insan dokuma etiketler ile tekstil etiketlerini birbirine benzetebilmektedir. Aslında olan dokuma etiketinin reklam ve tanıtım çalışmaları adına kullanılmasıdır. Bunun farkında olan işletmeler de onların beklentilerini yerine getirecek ankara etiket imalatı  firmasını seçerek güvenebildiklerini düşündükleri firmalardan biri ile çalışma yoluna girmiş oluyorlar. Dokuma etiket firması ile çalışırken ne tarzda bir model istendiğine karar verilmesi gerekmektedir. Karar verildikten sonra ise artık sıra grafik tasarım çalışmalarına gelecek. Bu aşamada grafik tasarım son derece önemli noktalardan biridir. Profesyonel firmalarca yapılan grafik tasarım çalışmaları sonucunda etiketler beklenen performansı gösterecektir.

Leave a comment