Piktogramlı Yönlendirme Arşivleri - 333 Reklam Ankara Tabela

Piktogramlı Yönlendirme

Piktogramlı yönlendirme ürünleri görsel olarak herkesçe bilinen evrensel dille oluşturulan asansör, wc, mescit, bebek bakım odası gibi mimari yönlendirme levhalarıdır. Piktogram yönlendirmeler bir iç mekan yönlendirme tabelalarıdır. Bu yönlendirme levhasında herkes tarafından kolaylıkla anlaşılabilen evrensel olarak oluşturulan simge ve görseller  kullanılmaktadır.

Piktogram Yönlendirme Panosu Nerelerde Kullanılır?

Piktogram yönlendirmeyle en çok karşılaştığımız yer terminaller, hava alanları ve alışveriş mağazalarıdır. Bunun yanı sıra otellerde,spor merkezlerinde,turistik yerlerde,dinlenme tesislerinde, sinema ve tiyatro merkezlerinde,hastanelerde, belediyeler, valilikler,bakanlıklar gibi resmi daireler ve özel işletmelerde wc, mescit, asansör, bebek bakım odası, kafeterya,duş,şadırvan gibi en çok kullanılan yerlerin rahat bulunmasını sağlamak için  yaygın olarak kullanılmaktadır.

Piktogram yönlendirme levhaları sayesinde özellikle hava alanları,otobüs terminalleri gibi çok katlı ve insan trafiğinin yoğun olduğu binalarda, rutin ihtiyaçlarınızı karşıladığınız wc,asansör gibi yerleri bina içinde kaybolmadan çok rahat ve pratik bir şekilde bulabileceksiniz. Bu yönlendirme tabelaları sayesinde zamandan da tasarruf etmiş olacaksınız.

Piktogramlı yönlendirme panoları oteller, tatil köyleri gibi turizm  işletmeleri için de olmazsa olmaz mimari yönlendirme ürünlerindendir.

Piktogramlı yönlendirmelerle yurtdışından gelen yabancıların eğitim ve barınma ihtiyaçlarını karşıladığı özel okullar, üniversite kampüsleri ve yurtlarda da sıklıkla karşılaşmaktayız.

Piktogramlı Yönlendirme Levhası Ne İçin Kullanılır?

Piktogramlı yönlendirmelerde amaçlanan, yönlendirme tabelasında kafeterya,wc,duş gibi mekan isimleri türkçe yazıldığı için, tasarıma piktogram grafiği işlenerek sadece türklerin değil yabancıların da bu yerleri rahatlıkla  bulabilmeleridir.

Piktogramlı Yönlendirme Tabelası İmalatı Nasıl Yapılır?

Kapı isimliği gibi bu levhalar da piktogram grafiğinin evrensel olması şartıyla çeşitli modellerde tasarlanıp,  metal, pleksi, krom gibi malzemelerden üretilebilir.

Bombeli, braille kabartmalı da olarak üretilebilen bu ürünler folyo baskı, uv baskı,lazer kazıma yöntemleri ile malzeme üzerine piktogram tasarım işlenebilmektedir. Piktogram yönlendirme levhaları modüler olarak üretildikleri ve vida ile monte edildikleri için değiştirilmeleri de kolaydır. Düz veya mıknatıslı olarak da üretilebilirler. Firma taşındığında veya mevcut mekan başka bir amaç için kullanılmak istendiğinde, bu levhalar üzerindeki amblem kolayca değiştirilebilmekte ve levhalar kolayca  monte edildikleri yerden sökülüp, başka bir yere kolaylıkla takılabilmektedir.

6 Haziran 2020
piktogramlı,yönlendirme,wc,tabelası,panoları

Piktogramlı Yönlendirme

Piktogramlı yönlendirme panoları ile resmi veya özel işletmelerdeki yabancılar da türkçe bilmelerine gerek kalmadan wc, kantin v.b. en çok ihtiyaç duydukları yerleri kolayca bulabileceklerdir. Piktogramlar günlük […]
ERROR 500 : SITE AUTHENTICATE ERROR ! : www.333reklam.com