Mesh Baskısı Arşivleri - 333 Reklam Ankara Dijital Baskı

Mesh Baskısı

Mesh Baskısı,  delikli dökme veya lamine brandalar üzerine yapılan, vinil baskı ve one way vision baskıdaki yöntemle basılan baskı türü olup solvent baskı ile üretimi yapılmaktadır.

Mesh baskı makinelerinde Raster Image Processor yani görüntü işleme birimi bulunmaktadır. Bilgisayar ortamında hazırlanan tasarımları baskı makinesinin sistemine uygulayan birim sayesinde baskı işlemleri gerçekleştirilmektedir. Geleneksel baskı yöntemlerinden biri ofset baskıda bir ön hazırlık aşaması bulunurken mesh baskı sürecinde böyle bir hazırlık bulunmaz. Çevrimiçi ortamda hazırlanan tasarım baskı makinesine gönderilecek baskı süreci gerçekleştirilir. Bundan dolayı düşük kapasiteli işlerde bile zamandan, iş gücünden ve maliyetten tasarruf etmenizi sağlar.

Günümüzde dijital baskı birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Bunun en büyük nedeni ise çeşitli reklam materyallerinin dijital baskı ile gerçekleştirilmesidir. Birçok farklı sektörde işletme ve müşteri arasındaki iletişimi sağlamak ya da duyuru yapmak için dijital baskı ile hazırlanan afişler, el ilanları ve duyuru metinleri gibi öğeler hazırlanır. Kısaca dijital baskı reklamcılık alanında yoğun olarak kullanılmaktadır.

Herhangi bir kalıba ihtiyaç duymadan uzun süreli kullanım imkanı sunması ve yaratıcı çalışmalar gerçekleştirmenizi sağlayan dijital baskı sayesinde saatler içerisinde istediğiniz baskıyı alabilirsiniz. Hem işletmelere hem de kişilere zamandan ve maliyetten tasarruf ettirmesiyle oldukça sık tercih edilmektedir. Teknolojinin her gün bir yenilikle karşımıza çıkması da dijital baskı dünyasında ileride daha büyük yeniler ile karşımıza çıkacağının bir işaretidir.

Mesh Baskısı İmalatı Nasıl Yapılır?

Mesh baskılar, delikli şekilde üretilen brandalar üzerien yapılan baskı ürünleridir. Bu baskı ürünleri dökme ve lamine olmak üzere 2 şekilde yapılmaktadırlar.

Mesh baskının kullanılacağı yere göre ölçü alınır. Bu ölçülere göre grafik tasarım yapılır. Dökme veya lamine malzemeye grafik tasarım baskı makinesine aktarılır. İmalatı tamamlanan folyo baskı özel bir yapıştırıcıyla uygulama yapılması istenen yere özel yapıştırıcıyla yapıştırılır.

Mesh Baskısının Özellikleri Nelerdir?

Mesh brandalar, yağmur,kar,rüzgar gibi olumsuz hava koşullarına karşı oldukça dayanıklıdırlar. Bu yüzden uzun vadeli duyurularda ve reklam çalışmalarında sıklıkla kullanılmaktadırlar. Mesh brandalar cam üzerine kaplanabildikleri için cam folyo uygulamalarında sıklıkla kullanılmaktadırlar. Kaliteli ve baskıyı iyi tutan malzemelerden üretilmişlerdir.

31 Mayıs 2020
Mesh,baskı,branda,vinil,lamine,dökme,delikli,folyo

Mesh Baskısı

Mesh baskısı cephe kaplama,cam folyo uygulamalarında kullanılan dökme,lamine delikli branda malzemesi üzerine yapılan folyo baskı ürünüdür. Mesh branda malzemesi delikli bir yapıda olduğu için delikli branda […]