HEMEN ARA WHATSAPP

No menu assigned!

Opak Etiket

Opak etiket beyaz renklerde üretilen dış koşullara dayanıklı folyo etiket türüdür. Güneş ışığında solmaz ve ısıya dayanıklıdır. Bas-kes makinesiyle ve plotter yazıcıyla kesilebilir.

Opak etiketler plotter adı verilen makineler üzerinden üretilmektedir, etiketin kesimi ve şekillendirmesi bu makine üzerinde yapılmaktadır. Firmaların istediği boyutlarda, ende ve tasarımda ki desenler bu makine üzerinden yapılabilmektedir. Opak etiketler bu makineler üzerinden firmaların istediği gibi şekillendirilebilir, renk tonları ayarlanabilir veya firmaların istediği fonlar uygulanabilir. Şirket içi dekorasyon için, restoran veya kafe dekorasyonu için opak etiketlerin kullanımında bulunabilirsiniz. Bunun dışında firma türüne göre özel tasarım opak etikette tasarlanabilir. Opak etiketin diğer adı ise folyo dijital baskı etikettir. Bu teknikle üretilen etikette ise firmaların istediği yazı türleri, arka plan fonları ve kesim çeşitleri dijital baskı üzerinden yapılmaktadır.

Opak Etiket İmalatı Nasıl Yapılır?

Dijital baskı üzerinden yapılacak olan opak etiketler her dizayn ve tasarımda yapılabilmektedir. Firmamız markalara ve firmalara uygun fiyatlı, opak etiket tasarımı yapabilir. Bu etiketler PVC maddesinin bir alt türünden yapılmaktadır, bu etiket türlerinin belirli bir noktası sadece yapışkanlı olmaktadır ve opak etiketin sektörünün dışına çıkararak her yerde kullanımını uygun hale getirmektedir. Kişiler yapışkanlı opak etiketleri dış mekanlar, iç mekanlarda, araba giydirme işlemlerinde, mağaza önlerinde tanıtım amaçlı ve benzeri dallarda kullanabilmektedir. Günümüzde ev içerisinde duvar dekoru için veya restoran içerisinde dekor için opak etiketin türevleri kullanılmaktadır, opak etiketin eşya anlamında diğer bir kullanımında eşya üzerine folyo baskıdır. Bu folyo etiket çeşitleri elektronik ürünlerde de kullanılabilmektedir.

Opak Etiketler Nerelerde Kullanılır?

Etiket kullanımı yasal düzenlemeler ile birlikte oldukça yaygınlaşmıştır. Bununla beraber sektör içerisinde zamanla yeni etiket türleri çıkmaktadır. Etiketler dayanıklık, görsellik ve işlev olarak günümüzde en çok tercih edilen reklam unsurlarından biridir. Firmalar kendi markalarını tanıtmak amaçlı etiket kullanımında sıkça kullanmaktadır. Özellikle sektörde ön plana çıkmak isteyen firmalar, kendilerine uygun etiket tasarımı yaptırarak rakiplerinden bir adım ileriye gitmeye çalışmaktadır.

Opak EtiketOpak etiketlerin kullanım alanları oldukça çeşitlidir. Başlıca kullanım yerleri; ürün etiketleri, kampanya etiketleri, fiyat etiketleri, asansör etiketleri, vitrin etiketleri, makine etiketleri, uyarı ve ikaz etiketleridir.

Opak Etiket

Opak etiket, beyaz renklerde olup, dış koşullara dayanıklı pvc esaslı bir etikettir. Opak etiketler yırtılma, yağmur ve sudan etkilenme gibi koşullara karşı oldukça dayanıklı etiketlerdir. Ayrıca uv dayanımı da vardır. Bu yüzden güneş ışığında solmaz. Opak etiketler yapıştığı yüzeyden kolayca çıkarılabilir ve iz bırakmayan özelliktedir. Opak etiketler, mat pvc malzemeye baskı yapılması ile üretilmektedir.  Çoğunlukla tersten baskı yöntemi ile imalatı yapılmaktadır. Oval,düz ve özel kesimlerle yapılabilir.  Bas-kes ve plotterla kesime elverişli bir yapıdadır. Opak etiketler üzerine istenilen renklerde baskı yapılabilmektedir.

Opak Etiket İmalatı Nasıl Yapılır?

Opak etiketler poli vinil klorür  (pvc) bazlı malzeme türlerinden yapılmaktadır. Üzerine tersten baskı yapılarak da üretilirler. Opak etiketler günümüzde sadece bir etiket değil aynı zamanda iyi birer reklam ürünleridir. Opak etiketleri bireyler reklam amaçlı, dekoratif amaçlı veya tanıtım amaçlı kullanabilirler. Uygun fiyatlı ve kaliteli opak etiket yaptırmak isteyen kişiler firmamız üzerinden uzun vadeli kullanımı bulunan opak etiketlerden sipariş edebilirler. Opak etiketler firmanın kendi tasarımına ve ruhuna özgü olarak yapılmaktadır. Kalıp olarak bulunan opak etiketlere ek olarak firmanın dizaynına göre sıfırdan tasarımda yapılabilmektedir. Opak etiketlerini seçim aşamasında firmaların bilinçli ve bilgili olması gerekmektedir çünkü opak etiketler firmaları ve markaları dünya çapında tanıtabilecek güce sahiptir. Özellikle son dönemlerde büyük marka ve kuruluşlar opak etiket üzerinden ucuz ve etkili reklam kampanyaları yapmaktadır.

Opak Etiketler Nerelerde Kullanılır?

Opak etiketler gelebilecek olan müşteriyi etkilemek ile birlikte kişilerin aklında kolay kalabilecek bir üründür. Markaların ve kuruluşların kendilerini tanıtabilmesi ve insanlara daha iyi ulaşabilmesi adına opak etiketin kullanımında bulunmaları oldukça önemlidir. Özellikle bastırılan opak etiketlerin insanların görebileceği bir yere konulması ise markanın daha akılda kalıcı olmasını sağlamaktadır, bununla beraber insanların düzenli olarak bir logoyu görmesi o firmaya sempati duyması anlamına da gelmektedir. Firmalar kemik müşterilerinden ziyade alternatif diğer kullanıcılara da bu sayede erişebilirler. Opak etiketler bir çok sektörde bir çok farklı şekilde kullanılabilir, bu firmanın tamamen nasıl bir tanıtım yapmak istediği veya hangi amaçla etiket istediğine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Opak etiketler her türlü beyaz eşya,elektronik ve elektrikli ev aletlerinde kullanılmaktadır. Opak etiketler bir folyo etiket çeşididir. Ayrıca ürün ambalajlarında, cama yapıştırılan ödeme kolaylığı logoları, kampanya etiketleri,asansör etiketleri başlıca kullanım yerleri arasındadır.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.