HEMEN ARA WHATSAPP

Opak Etiket

Opak Etiket

Opak etiket, beyaz renklerde olup, dış koşullara dayanıklı pvc esaslı bir etikettir. Opak etiketler yırtılma, yağmur ve sudan etkilenme gibi koşullara karşı oldukça dayanıklı etiketlerdir. Ayrıca uv dayanımı da vardır. Bu yüzden güneş ışığında solmaz. Opak etiketler yapıştığı yüzeyden kolayca çıkarılabilir ve iz bırakmayan özelliktedir. Opak etiketler, mat pvc malzemeye baskı yapılması ile üretilmektedir.  Çoğunlukla tersten baskı yöntemi ile imalatı yapılmaktadır. Oval,düz ve özel kesimlerle yapılabilir.  Bas-kes ve plotterla kesime elverişli bir yapıdadır. Opak etiketler üzerine istenilen renklerde baskı yapılabilmektedir.

Opak Etiket İmalatı Nasıl Yapılır?

Opak etiketler poli vinil klorür  (pvc) bazlı malzeme türlerinden yapılmaktadır. Üzerine tersten baskı yapılarak da üretilirler. Opak etiketler günümüzde sadece bir etiket değil aynı zamanda iyi birer reklam ürünleridir. Opak etiketleri bireyler reklam amaçlı, dekoratif amaçlı veya tanıtım amaçlı kullanabilirler. Uygun fiyatlı ve kaliteli opak etiket yaptırmak isteyen kişiler firmamız üzerinden uzun vadeli kullanımı bulunan opak etiketlerden sipariş edebilirler. Opak etiketler firmanın kendi tasarımına ve ruhuna özgü olarak yapılmaktadır. Kalıp olarak bulunan opak etiketlere ek olarak firmanın dizaynına göre sıfırdan tasarımda yapılabilmektedir. Opak etiketlerini seçim aşamasında firmaların bilinçli ve bilgili olması gerekmektedir çünkü opak etiketler firmaları ve markaları dünya çapında tanıtabilecek güce sahiptir. Özellikle son dönemlerde büyük marka ve kuruluşlar opak etiket üzerinden ucuz ve etkili reklam kampanyaları yapmaktadır.

Opak Etiketler Nerelerde Kullanılır?

Opak etiketler gelebilecek olan müşteriyi etkilemek ile birlikte kişilerin aklında kolay kalabilecek bir üründür. Markaların ve kuruluşların kendilerini tanıtabilmesi ve insanlara daha iyi ulaşabilmesi adına opak etiketin kullanımında bulunmaları oldukça önemlidir. Özellikle bastırılan opak etiketlerin insanların görebileceği bir yere konulması ise markanın daha akılda kalıcı olmasını sağlamaktadır, bununla beraber insanların düzenli olarak bir logoyu görmesi o firmaya sempati duyması anlamına da gelmektedir. Firmalar kemik müşterilerinden ziyade alternatif diğer kullanıcılara da bu sayede erişebilirler. Opak etiketler bir çok sektörde bir çok farklı şekilde kullanılabilir, bu firmanın tamamen nasıl bir tanıtım yapmak istediği veya hangi amaçla etiket istediğine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Opak etiketler her türlü beyaz eşya,elektronik ve elektrikli ev aletlerinde kullanılmaktadır. Opak etiketler bir folyo etiket çeşididir. Ayrıca ürün ambalajlarında, cama yapıştırılan ödeme kolaylığı logoları, kampanya etiketleri,asansör etiketleri başlıca kullanım yerleri arasındadır.

Leave a comment