HEMEN ARA WHATSAPP

Folyo Etiket

333 ReklamEtiketFolyo Etiket

Folyo etiket PVC bazlı bir malzemeden yapılır. Dekoratif amaçlı bir etiket olmanın yanı sıra tanıtım ve reklam amaçlı kullanılır. Baskı firmanın isteğine göre yapılır fakat burada firmaların bilinçli olmaları gerekmektedir. Folyo etiket türü firmanızı ulusal ve uluslararası pazarda sizin tanıtımınızı yapacak ve sizleri bir adım öne atacaktır. Olası ve potansiyel müşteri portföyüne karşı sizleri göze çarpar hale getirecektir. Zaten etiketler firmanın logosunu birçok yerde sergileyerek insanların alışmasını sağlar. İnsanlar logosuna alıştığı bir firmayı zamanla kullanmaya ve kabullenmeye başlayacaktır.

Folyo etiket türü reklam sektöründe çok fazla kullanılan bir türdür. Plotter adı verilen makinelerde folyoların kesimi ve şekillendirilmesi yapılır. Bu makine etiketinizi istediğiniz ölçüde, istediğiniz deseni ve yazıyı cismin üzerine basar. Folyo etiket türünü plotter makineleri renk opsiyonu anlamında istediğiniz rengin istediğiniz tonlarında sizlere sunabilmektedir. Dekorunuza, firma alternatifinize göre her tasarım folyolar üzerinde işlenebilmekte.

Dijital baskı sektörü folyo etiketlerine etki etmeden önce kısıtlı yazı tipleri, fonları ve kesim çeşitlerine sahipti. Dijital baskı folyo etiket türünü kapsamasının ardından bütün yazı tipleri, nerdeyse bütün kesim çeşitleri ve kombinleri bu etiketler üzerine uygulayabiliyoruz. Hal böyle olunca firmalar için fırsatlar ve çeşitlilik artmaktadır. Firmamız bütün yazı tiplerini ve kombinleri sizin için folyo baskılarına entegre etmekte ve sizlere sunmaktadır.

Yapışkan folyo dediğimiz PVC vinil maddesi ise folyonun alt koludur. Folyoların tek tarafı yapışkanlı olur ve bu folyo etiketin kullanım alanını genişletmekte. İç mekanlarda yönlendirme ve bilgilendirme amaçlı kullanılabilmekte. Dış mekanlarda kullanılabilmekte, araç giydirme de kullanılabilmekte, vitrinlerde ve birçok alanda kullanılabilmekte. Bunun yanı sıra evlerimizde duvarları süslemek için kullandığımız maddeler de folyo etiket. Telefon, tablet, bilgisayarlarımıza yapıştırdığımız süs fotoğraf ve baskıları da folyo etiket.

Sektörde kullanılan folyo çeşitleri şunlardır:

  • Ekonomik kesim folyo
  • Mıknatıslı folyo
  • Reflektif folyo
  • Cast folyo (araç kaplama ünitesi)
  • Fotolümüne folyo

FOLYO BASKI ANKARA

Baskı sektörü gelişen teknoloji ile beraber oldukça farklı yenilikleri beraberinde getiriyor. Böyle olunca da firmalar kendi tanıtımları için en uygun olacaklarına inandıkları baskı türlerini inceleyerek bunlar arasından seçimlerini yapmaya çalışıyorlar. Özellikle de son dönemlerde ortaya çıkmakta olan yenilikler ışığında artık baskı işlemleri daha öncesinde olmadığı kadar başarılı bir şekilde yapılabilmekte. Folyo baskı Ankara da yine uzun süredir bu sektör içerisinde kullanılan ve var olan yenilikleri bünyesinde barındırması ile bilinen bir baskı türü olarak ön plana çıkmaya devam etmektedir. Türkiye’de folyo baskı yaklaşık olarak 25 seneyi aşkın bir zamandan beri reklam sektörü içerisinde kendine yer bulmaktadır.

FOLYO BASKI

Polivinil klorür esaslı bir malzeme olan folyo; adhesive glossy vinyl isimli yapışkanlı folyo olarak ise vitrinlerde indirim sloganlarının yazımında kullanılarak reklam sektöründeki yerini almış oldu. İlk ortaya çıkmış olduğu günden bu yana tercih edilmekte olan folyo baskı Ankara daha o dönemlerden itibaren reklam sektörü içerisinde vazgeçilmez çalışmalar arasında kendine yer bulmayı başardı ve var olan geniş yelpazesi ile beraber birçok farklı sektör içerisindeki yerini de korumuş oldu. Folyo malzemesinin reklam sektörüne girmesinden sonra artık tabela üretiminde üreticilerin tercih etmiş oldukları bir numaralı malzeme olma özelliğine erişmiştir. Ve şimdilerde de aynı ilk zamanlarda olduğu gibi folyo baskı oldukça yoğun bir şekilde bu sektörde kullanılmaya devam etmekte.

ANKARA FOLYO BASKI ANKARA

Geçmiş dönemlerde fotoğraf baskılarının yapımları pek de mümkün olmuyordu. Tasarımcılar illustration teknikleri ve vektörel çizimler ile resimleri oluşturuyordu. Daha sonrasında ise var olan bu çizimler müşteriler tarafından da ister istemez kabul görüyordu. Folyo baskı Ankara ise gerek kullanım alanları gerekse renk seçenekleri konusunda oldukça geniş bir yelpazenin ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır. Folyo baskının en önemli özelliklerinin başında, kesim ploterlarında folyonun istenilen şekilde işlenebilmesi gelmektedir. Böyle olunca da desenler, yazılar, şekiller ve rakamlar tam anlamıyla firmaların istediklerinin yerine getirilmesi işlemi de tamamlanmış olacaktır. Tabi ki bu aşamada dikkat edilmesi gereken bazı şeyler bulunmakta. Bunların başında ilk sırada ise mutlaka konusunda deneyimli kişiler ile çalışılması gelmekte.

Özellikle de son dönemlerde folyo baskı Ankara konusunda meydana gelmekte olan gelişmeler ışığında birbirinde farklı çalışmalar yapılmaya başlanmış durumda. Bunlar arasından firmaların kendilerine en uygun olacağına inandıkları tasarımcıları seçmeleri, ilerleyen dönemlerde reklam çalışmaların en üst düzeylerde yapılmasına olanak sağlayacaktır. Ne tarz çalışmaların yapılmak istendiğine karar verilmesinden sonra yapılacak olan tasarım işlemleri ile beraber artık folyo baskıları hazırlanmış olacaktır. Baskıların son şekillerinin verilmesinden sonra ise artık kesim işlemlerine başlanır. Kısa bir süre içerisinde yapılacak olan çalışmalar ışığında artık folyo baskı istenilen ölçülerde kolaylıkla hazırlanmış olacak ve firmalar tanıtım çalışmalarına hiçbir şekilde hız kesmeden devam etmiş olacaklar.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.