Duvar Kağıdı Baskı Arşivleri - 333 Reklam Ankara Dijital Baskı Firması

Duvar Kağıdı Baskı

Duvar kağıdı baskı evinde tadilat,değişiklik yapmak isteyen müşterilerimiz için vazgeçilmez yaratıcı,sıradışı şık tasarımlı bir ev,ofis dekorasyon ürünüdür. Duvar Kağıdı baskısında kokusuz su bazlı boyalar kullanılmalıdır. İç mekan baskılarda solvent baskılı mürekkepler kullanmak sağlığa zararlı ve yasalara da aykırıdır.

Bilgisayar ortamlarında oluşturulan yazı, görüntü ve resimlerin kâğıt, cam, folyo, kumaş türü materyaller üzerine gelişmiş yazıcılar yardımıyla mürekkep püskürtülerek yansıtılması işlemine dijital baskı denilmektedir. Tanımdan da anlaşılacağı üzere gelişen teknoloji sayesinde birçok materyal üzerine baskı yapılma olanağına kavuşulmuştur. Bunlardan biri de duvar kağıdıdır. Artık reklamcılık sanayinden hediye sektörüne, renkli sokaklardan modern evlere kadar pek çok alanda bu baskı tekniğinden faydalanılmaktadır. Farklı baskı tekniklerine nazaran oldukça güçlü avantajlara sahiptir. En çok yarıştığı baskı türü ise ofset baskı olarak görülmektedir. Ancak her iki baskı türünün kendine özgü fayda ve zararları bulunabilmekte, işin kullanımına göre tercih nedeni olabilmektedir. Ofset baskı günümüzde pek revaçta olmasa da baskı firmaları tarafından alternatif olarak sunulmaya devam edilmektedir.

Duvar kağıdı dijital baskı için kullanılacak görsel ya da metinler Photoshop ve Corel gibi bilgisayar programlarında hazırlanmaktadır. Bu programların sağladığı en büyük avantaj her boyutta bozulmayan görüntü sunmasıdır. Bundan dolayı dijital baskı için gerçekleştireceğiniz tasarım aşamasında ve dijital baskı makinelerinde kullanılan gelişmiş teknoloji ile kaliteli baskılara ulaşmanızı sağlamaktadır.

Duvar kağıtları sayesinde duvarlarını kolay bir şekilde istediğiniz renkte ve desenlerde dekore edebilirsiniz. Yapıştırılması kolay ve zahmetsiz olan duvar kağıtları, özel bir solüsyon  ile istenildiği zaman kolaylıkla çıkarılabilmektedirler.

Duvar Kağıdı Baskı İmalatı Nasıl Yapılır?

Duvar kağıdı için uygun desen veya renk seçimi yapıldıktan sonra, ölçüler alınır. Ölçülere göre tasarım çıkartılıp, buna göre duvar kağıdı kesilerek tasarım dijital baskı makinesinde çıkartılır. Duvar kağıdı uygulanacak duvar iyice temizlenip kirden arındırıldıktan sonra duvara özel duvar kağıdı tutkalı sürülerek duvar kağıdı birkaç parça şeklinde dikkatlice duvar yüzeyine yapıştırılır ve ortam havalandırılarak duvar kağıdının  iyice kuruması beklenir. Bu ortalama 1 gündür.

26 Mart 2018
Duvar,Kağıdı,Baskı,Ankara

Duvar Kağıdı

Duvar kağıdı ihtiyaçlarınız için 333 Reklam olarak teknolojik dijital baskı makineleriyle kaliteli solmayan duvar kağıtları imalatı yapmaktayız. Duvar kağıtları yani duvara yapılan baskılar son zamanlarda oldukça […]
ERROR 500 : SITE AUTHENTICATE ERROR ! : www.333reklam.com