HEMEN ARA WHATSAPP

One Way Vision Baskı

  • Cephe Giydirme
    Cephe Giydirme, one way vision delikli folyo vinil cephe  ve alüminyum kompozit cephe uygulaması olarak 2 şekilde yapılmaktadır.  Cephe kaplama…
  • One Way Vision Baskı
    One way vision baskı ile delikli folyoya baskı yapılarak gün ışığında dışardan içerisi görünmeyen,içerden dışarısı görünen baskı elde edilir. Dış…

One Way Vision Baskı

One Way Vision Baskı delikli folyo vinil malzemeye baskı yapılarak dışardan içeriyi göstermeyen,dışardan içeriyi gösteren cam folyo uygulamasıdır.

Özellikle binaların cam folyo uygulamaları,cam giydirme ve cephe giydirme uygulamalarında sık olarak kullanılmakta olan bir baskı yöntemidir.

One-Way-Vision (delikli folyo baskısı) ile binaya cephe giydirme yapıldığında gün ışığı nedeniyle dışardan içeriyi görmek mümkün değildir, fakat burada  dikkat edilmesi gereken en önemli husus, gece içeride ışık yandığında uygulamanın gözükmeyeceği için dışarıdan da içeriyi görmek mümkün olmayacaktır. Bu yüzden alışveriş mağazaları,sürücü kursları,dersaneler, gibi çoğunlukla  gündüz hizmet veren işletmeler tarafından tercih edilen bir baskı yöntemidir.

One-Way  baskı için kullanılan delikli folyonun kalınlığı 0.15 – 0.2mm. aralığındadır. One-Way-Vision malzeme uygulama esnasında camın dışarısında kalacağı için solvent baskı yöntemi ile baskı yapılmaktadır. Ayrıca one-way-vision malzemesi kendinden yapışkanlı bir folyodur.

One-Way-Vision Baskının İmalatı Nasıl Yapılır?

One-Way-Vision işlemi  yapılmadan önce giydirilmesi istenen binanın detaylı fotoğrafları çekilir. Çekilen fotoğraflar bilgisayara yüklenir ve grafik tasarım programında tasarlanarak, tasarım  müşteriye onaylatılır. Müşteri bu sayede tasarımı sanal da olsa cephe üzerinde görür.

Sonraki aşamada kaç metre delikli folyo gerektiği hesaplanır ve parça halinde delikli folyoya dijital baskı işlemi yapılır.

Folyo malzeme cepheye sıra ile parçalı ve dikkatli bir şekilde yapıştırılır ve yüzeye sıcak hava uygulaması yapılır.

One-way baskılarda solvent baskı tekniği sık olarak kullanmaktadır. Solvent baskı çabuk kuruma özelliğine sahip olup, delikli folyodaki pvc malzemeye iyi yapışma özelliği göstermektedir. Dış mekanda kullanıldığı için (folyo dış mekanda uygulandığı için) solvent kokusu fark edilmemekte ve uygulandığı yerde insan olmadığı için solvent maddesi  sağlığı tehdit etmemektedir.

Folyo baskı iç mekanda yapılacaksa solvent baskı tekniği kullanılmaz.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

Prestij Totem
25 Tem 2020
Atatürk Köşeleri
25 Tem 2020
Metal Etiket Nedir?
15 Tem 2020
Uv Baskı Nedir?
14 Tem 2020
Tabela Nedir?
13 Tem 2020
Şehit Köşeleri
13 Haz 2020
Engelli Erişim Kiosk
13 Haz 2020