HEMEN ARA WHATSAPP

Dijital Baskı

 • Duvar Kağıdı
  Duvar kağıdı ihtiyaçlarınız için 333 Reklam olarak teknolojik dijital baskı makineleriyle kaliteli solmayan duvar kağıdı imalatı yapmaktayız. Duvar kağıtları yani…
 • Dijital Baskı Ankara
  Dijital Baskı Ankara firması 333 Reklam olarak son teknoloji, çevreye duyarlı kokusuz mürekkep kullanan, solventsiz dijital baskı makinelerimiz ve kaliteli…
 • Ankara Dijital Baskıcı
  Ankara Dijital Baskıcı Firma 333 iç ve dış mekanda kullanım için uv, latex, folyo baskı teknikleriyle kaliteli, ekonomik çözümler sunmaktadır.…

Dijital Baskı

Dijital baskı, bilgisayar ortamında hazırlanan grafik, tasarım, fotoğraf v.b. materyalin doğrudan baskı makinesine aktarılmasıyla yapılan baskı tekniğidir. En basitinden ev ve ofislerin vazgeçilmez baskı-makinesi olan deskjet mürekkep püskürtmeli veya lazer yazıcılarla kağıt üzerine yaptığımız baskılar bu baskılara en basit örnektir.

Gelişen teknolojiyle beraber hayatımıza giren bu baskılar farkında olmasak da günlük hayatımızda farklı şekillerde ve alanlarda karşımıza çıkan bir kavramdır. Baskının kullanımı oldukça eskidir. Eskiden büyük ebatta baskı işlemleri serigrafi ofset ile yapılırdı. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber baskı işlemleri için kullanılan yeni makineler çıkmış ve bu tarz eski metotlar artık kullanılmamaktadır. Dijitalleşen bu sektör sayesinde işlerini çok daha kısa sürede bitirmenin yanında daha uygun fiyatlı seçenekler sunmasıyla kullanım alanlarını da genişletmiştir.

Dijital Baskı Nedir?

Dijital ortamda bulunan metin veya görsellerin çeşitli materyallerin üzerine basılması tekniği dijital baskıdır. Dijital-baskılar sayesinde birçok farklı materyalin üzerine istediğiniz metin veya görselleri yüksek kalitede basmanızı sağlar. Gelişmiş teknoloji sayesinde el değmeden hazırlanan ve kısa süre içerisinde istediğiniz materyale basılmasını sağlayan baskı-teknikleri oldukça pratik bir yöntemdir. Birçok farklı ürünün baskıları bu yöntem ile gerçekleştirilmektedir. Fotoğraf, el ilanı, broşür, kartvizit ya da reklam ilanları gibi unsurlardan bunlardan sadece bir kaçıdır.

Bu baskılar sayesinde gerçekleştirilen çalışmalar olumsuz hava şartlarına dayanıklı olan solvent bazlı boyalar veya su bazlı boyalar ile gerçekleştirilir. Böylelikle geleneksel baskılara göre kıyasla daha uzun ömürlü olması sağlanır. Birçok alanda sağladığı faydayla beraber dijital-baskı boyutlandırma sorununu da ortadan kaldırmıştır. Her boyutta baskıyı yapmayı sağlayan makineler ile kolaylıkla istediğiniz baskıyı gerçekleştirebilirsiniz.

333 Reklam baskıcı firma olarak su bazlı kokusuz çevre dostu mürekkepleri kullanan latex baskı, folyo baskı, uv baskı makinelerimiz ile yüksek kaliteli,uzun ömürlü ve sağlıklı bir dijital baskı deneyimi yaşatıyoruz.

Dijital Baskının Sağladığı Avantajlar

Dijital baskı yöntemi geleneksel baskıya göre oldukça avantajlıdır. Bu avantajlar genellikle baskı adeti, zaman sorunu, tasarım esnekliği ve baskı kalitesi gibi etkenleri içerisinde barındırmaktadır. Yukarıda da ufak ufak değindiğimiz faydalarını biraz daha detaylı anlatmak gerekmektedir.

 • Düşük maliyet oranları
 • Hızlı baskı süreci
 • Tasarım özgünlüğü ve tasarım esnekliği
 • Kalite

Dijital baskının sağladığı avantajları bu dört temel maddede toplamak mümkünüdür. Her maddenin kendi içerisinde sağladığı avantajlar farklıdır. Bu durum gerçekleştirmek istediğiniz baskıya türüne ve adetine göre değişiklik gösterebilir.

Dijital Baskının Kullanım Alanları

Afişler, panolar, araç giydirme, cephe kaplamaları, tabela ve poster gibi baskı isteyen reklam süreçlerinde dijital baskıyı görmeniz mümkündür. Bu kadar geniş kullanıma sahip olmasıyla dijital baskı işletme ve hedef kitle arasındaki bağı güçlendiren bir yapıya da sahiptir. Gelişen teknolojinin matbaacılıkla buluşmasıyla ortaya çıkan dijital baskılar sağladığı birçok avantaj ve kullanım alanıyla dikkatleri üzerine çekmektedir.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

Prestij Totem
25 Tem 2020
Atatürk Köşeleri
25 Tem 2020
Metal Etiket Nedir?
15 Tem 2020
Uv Baskı Nedir?
14 Tem 2020
Tabela Nedir?
13 Tem 2020
Şehit Köşeleri
13 Haz 2020
Engelli Erişim Kiosk
13 Haz 2020