HEMEN ARA WHATSAPP

Totem Hakkında

Totem ve Tabela çalışmalarında meydana gelmekte olan gelişmeler ile beraber artık firmalar kendilerini tanıtabilmek adına farklı modelleri incelemekte ve bunların arasından kendi isteklerine en uygun olanlar adına seçim yapmaktadır. Özellikle de konu boyut bakımından büyük olan tabelalar olduğu zaman seçim çok daha zor olabiliyor. Çünkü normalde tabelalar söz konusu olduğu zaman insanların akıllarına boyut bakımından büyük ürünler gelse de totemlertabelalar gibi ürünler klasik tarzdaki tabelalara oranla çok daha büyüktür. Doğal olarak onlar ile alakalı çalışmalar yapılacağı zaman da çok daha fazla özen gösterilmesi gerekir. Aksi durumda ortaya çok daha ciddi sonuçlar çıkabilecektir.

 

Totemlerin Modelleri

Genel olarak totemler ve tabela modelleri şehirler arası yollarda, açık alanlarda ve cadde kenarlarında kullanılan bir tabela modelidir. Bu tabelalarda boyut ayarlama işlemleri uzaklığa bağlı olarak değişim göstermektedir. Gösterişli bir tabela modeli olan totemler, tabelalar devlet kurumlarına ait binalar, büyük alışveriş merkezleri ve iş yerlerinin fark edilmesi adına tercih edilmektedir. Büyük boyutlu tabelaların hazırlanması ise klasik tarzdaki tabelalara nazaran çok daha zordur.

Totem Reklam

Bundan dolayı da yapılacak olan çalışmalar esnasında pek çok konuya dikkat edilmeli ve bu alanda deneyimli kişiler ile çalışılmalıdır. Aksi durumda gerçekleştirilecek olan çalışmalar ne yazık ki istenilenleri asla yerine getirmemiş olacaktır. Totem tabela çalışmalarında ilk aşamada dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri, yerinin doğru seçilmesi olacaktır.

 

Totemlerin Üretimi

Yerin belirlenmesinden sonra ise totemler tabelanın yere göre uzunluğu ve büyüklüğü belirlenmekte ve oluşturulan ölçülere göre de tabelalar hazırlanmaktadır. Büyük boyutlarda hazırlanılan tabelaların yerden ciddi anlamda yüksekte olmasından ötürü zarar görme oranları yükselebilmektedir. Bu sorunların oluşmasının önüne geçilebilmesi adına tabelanın güçlendirilmesi için yere beton dökülerek sabitleme işlemi yapılmalıdır. Özellikle rüzgarlı ve fırtınalı havalarda totemler ve tabelalar yıkılma sorunu ile karşı karşıya kalabiliyor. Dolayısıyla bu tarz havalarda tabelaların korunabilmesi adına totem tabela iskeletinde mümkün olduğu kadar dayanıklı ve yeterli düzeyde malzeme tercih edilmelidir. Totemler ve tabelaların bilinen pek çok avantajı bulunmaktadır. Bundan dolayı da günümüzde birçok farklı firma kendilerini tanıtabilmek adına bu tarz tabela çeşitlerini kullanmayı tercih etmektedir.

 

Totem ve Tabela Firmaları

Boyut ve şekil bakımından ciddi anlamda gösterişli olan totemler tabelalar, çok uzaktan dahi rahatlıkla fark edilebilmektedir. Böylece firmaların marka bakımından tanınırlığı da ciddi anlamda gerçekleştirilebilmektedir. Çünkü doğru şekilde hazırlanmış olan totemler ve tabelalar müşterilerde ve hedef kitlelerde ciddi anlamda merak uyandıracak ve kişileri firmaya yönlendirecektir. Özellikle de şehir merkezi dışındaki alanlarda kullanılacak olan totemler ve tabelalar maliyet bakımından kısa dönem için fazlaymış gibi gelse de uzun döneme bakıldığı zaman kâr oranları rahatlıkla görülebilmektedir. Şimdilerde de totem tabelaların bu alandaki faydalarını gören pek çok firma ve farklı sektörlerin içerisinde yer alıyor olursa olsun fark etmez, kendi isteklerini en iyi şekilde ortaya koyacak olan totem tabela modellerini inceleyerek aralarından seçim yapıyorlar.

Comments (1)

  1. Totem Tabela | Hizmetlerimiz | 333 Reklam Ajansı Ankara

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

Son Yazılar

Sorularınız
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by