HEMEN ARA WHATSAPP

Totem
26 Mart 2018 Posted by 333reklam Genel

Totem

Totemler, açık hava reklamcılığı için vazgeçilmez reklam araçlarıdır. Büyük alışveriş merkezleri, inşaat firmaları, holdingler, eğitim kurumlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. 333 Reklam olarak açık hava reklamı ihtiyaçlarınız için istediğiniz model ve ölçüde totem imalatını gerçekleştirebiliriz. Totemler ışıklı veya ışıksız olarak üretilmektedirler.

Totemler pleksi, polikarbon, vinil ve alüminyum kompozit malzeme olarak üretilmektedirler. Totemler çoğunlukla cadde girişlerinde, şehir hastaneleri girişlerine, şehirler arası yolların arazilerine konulmaktadır. Totem tabelalar ışıksız veya ışıklı olmasına, malzemesine,  ölçülerine ve modeline göre fiyatları değişmektedir. 333 reklam sizin için en şık ve özel tasarımlı totem tabelaları üretmektedir. Işıklı olan totem tabelalar fluoresan veya led aydınlatma ile çalışmaktadır.

Totem Nedir?

Totem, açık hava reklamcılığında kullanılan ışıklı veya ışıksız olarak üretilebilen bir reklam ürünüdür. Başlıca kullanım yerleri; otoban kenarları, cadde girişleri, büyük alışveriş merkezleri, plazalar ve site bahçeleridir. Totemlerin boyutları istenilen yükseklikte ayarlanabilir. Totemler en uzak yerden bile görünecek şekilde hazırlanırlar. Totemin ölçüleri, bulunulan bölgeye göre farklılık göstermektedir. Totemler, coğrafi koşullara ve sarsıntıya dayanıklı olacak malzemelerden üretilirler. Genel olarak kompozit, alüminyum, çelik sac, profil, vinil germe şeklinde üretilebilirler.

Totemler Nerelerde Kullanılır?

Totemler çoğunlukla şehirler arası yolların arazilerinde, açık alanlarda, hastaneler ve ana cadde kenarlarında kullanılmakta olan dev boyuttaki reklam tabela modelidir. Bu tabelalarda boyut ayarlama işlemleri uzaklığa bağlı olarak değişim göstermektedir. Gösterişli bir reklam ürünü olan totemler devlet kurumları binaları, büyük plazalar, hiper marketler ile alışveriş merkezleri ve büyük iş yerlerinin fark edilmesi adına tercih edilir. Totemlerin hazırlanması normal tabelaların hazırlanmasından daha zordur. Firmaların totem yaptıracağı firmaların fiyatlarını iyice araştırıp karşılaştırmaları, müşteri yorumlarını ve referanslarını göz önünde bulundurmaları gerektirmektedir.  Aksi takdirde totem reklam ve tanıtım işlevini yerine getiremeyecek, bu müşteri için büyük zaman kaybına ve maddi zarara yol açacaktır.  Totem tabela çalışmalarında  dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, totemin kurulacağı yerin doğru olarak seçilmesi, coğrafi şartların da göz önünde bulundurularak totemin dikilmesi olacaktır.

Totem Nasıl Yapılır?

Totem yeri belirlendikten sonra, totemin yere göre uzunluğu ve büyüklüğü hesaplanır ve oluşturulan ölçülere göre de tabelalar hazırlanmaktadır. Dış mekandaki tabelalar genel olarak güneş enerjisi ile kendi enerjilerini üretebilmektedir. Totem tabelaların diğer bir türü ise kabartma kutu harf tabela türleridir, bu tabela türleri genellikle tasarım aşaması sırasında kalın çelik borular ile hazırlanmaktadır ve devamında üzerine kutu kaset yerleştirilmektedir. Bu tür tabelalarda sık olarak kullanılmaktadır, bir totem tabela sipariş edeceğiniz zaman dikkat etmeniz gereken en büyük nokta tabelanın doğru yere yerleşmesi ve görünmesi olması gerekmektedir.

Totem tabela tasarımı ve montajında tecrübe ve yeterlilik oldukça önemlidir. Uzman hizmet kadromuz ile birlikte siz değerli müşterilerimize her boyutta ve genişlikte totem tabela üretiminde bulunabiliriz. Tabela imalatı sırasında dikkat edilmesi gereken bütün ayrıntıları çok iyi bilmekteyiz bununla beraber tabelanın konulacağı yerin durumu ve iklim şartlarına göre tasarım ve üretimlerimizi yapmaktayız.

Tabela yapım aşamasında tabelanın boyutuna göre özel hesaplamalar yaparak, tabelanın ana malzeme seçme işlemini yapmaktayız. 333 Reklam üzerinden alacağınız bütün tabelalar uzun yıllar boyunca yağmur, güneş ve benzeri şartlar altında etkilenmeden sağlamlığını ve dayanıklığını koruyabilmektedir. Ürettiğimiz tabelaların işlevliği ve müşterilerimizin memnuniyeti bizim için oldukça önem taşımaktadır. Piyasaya göre ekonomik fiyatlarımız, kalitemiz ve yapım hızımız sayesinde 333 Reklam sizler için eşsiz bir tabela deneyimi yaratabilmektedir. Yapılan totemler hızlı bir şekilde üretilerek, zamanından önce teslim edilmektedir.

Totemler ve Tabelalar Nereye Konulur?

Totemler açık hava reklam ürünleridir ve açık hava reklam sektörünün olmazsa olmazı tabelalarından bir tanesidir. Totemleri yol kenarlarına, iş yeri önüne veya şehirler arası yol kenarlarına koyabiliriz. Totemlerde en önemli nokta ise konulacak olan yerin uzaktan da görülebilmesidir. Bu tabelalar açık alanlarda kullanıldığından dolayı boş arazilere, mağaza önlerine veya tepelere yerleştirilebilmektedir. Dilerseniz park alanlarına veya site alanlarına da totem tabela montajı yapılabilmektedir. Günümüzde bilinen bir çok firma bu reklam ürünlerini tercih etmektedir. Eğitim kurumlarından, bilinen markalara kadar bir çok işletme reklamlarını uzun vadede uygun fiyata mal etmek için totem tabela kullanımında bulunmaktadır.

Comments (1)

  1. Totem Tabela | Hizmetlerimiz | 333 Reklam Ajansı Ankara