HEMEN ARA WHATSAPP

Totem Nedir ?

Günümüzde firmalar artık tanıtımlarına hiç olmadığı kadar fazla özen göstermeye başladılar. Bu özen sonrasında yalnızca bulundukları alanda değil aynı zamanda birbiriden farklı lokasyonlarda da adlarından en iyi şekilde söz ettirmeyi isterler. Bunun en büyük sebeplerinin başında ise müşterilerin ve hedef kitlenin sürekli olarak firmayı bilmeleri ve ismini görmeleri gelmekte. Çünkü firmanın ismi ne kadar ön plana çıkartılırsa, tanıtım çalışmaları da o denli başarılı olacaktır. Ancak bu aşamada yapacakları yanlışların sonrasında ortaya çıkacak olan sonuçlar ne yazık ki tahmin edilenden çok daha kötü olabilmektedir. Firmaların isimlerinin sürekli bir şekilde ön plana çıkartılması ise totem tabelalar ile mümkündür.

Cadde kenarları, şehirlerarası yollar gibi açık alanlarda kullanılmakta olan totem tabelaların temel amacı buralardan geçecek olan insanların dikkatlerini çekmesidir. Normalde tabela denildiği zaman insanların akıllarına bilindik tarzda ve boyutta modeller gelmekte. Ancak totem tabelalarda bu durum ciddi anlamda değişim gösteriyor. Çünkü totem tabelalar bilindik tarzdaki tabelalardan çok daha farklıdır. Oldukça büyük yapıda oldukları için hazırlık aşamasında her bir adıma dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu aşamada yapılacak olan en ufak bir yanlışlık sonrasında ortaya tahmin edilenden çok daha ciddi sonuçlar çıkabilecektir. Dolayısıyla ilk aşamada dikkat edilmesi gereken şey, bu konuda deneyimli olan kişiler ile iletişime geçmek olmalıdır. Özellikle de son dönemlerde bu konuda yapılmakta olan çalışmaların farklılaşması, seçeneklerin değişmesine sebep olabiliyor.

Böyle olunca pek çok firma ne tarz totem tabela seçmeleri gerektiğini net olarak bilemiyorlar. Yaptıkları yanlış seçimler sonrasında ortaya çıkacak olan totem tabelalar istekleri karşılama konusunda sınıfta kalmış olacaktır. Bu tarz durumların sonrasında firmaların yapmaları gereken en önemli şeylerin başında ise isteklerini net olarak belirlemesi olmalıdır. Deneyimli kişiler ile yapılacak olan çalışmalar sayesinde totem tabelalar tam anlamıyla istenildiği gibi hazırlanmış olacaktır. Bu kişiler ile beraber yapılacak olan görüşmeler sonrasında istenilen tarzdaki totem tabelaların hazırlanması oldukça kolay bir hale gelmiş olacaktır. Tabela seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şey tabelanın nerede kullanılacağına dikkat edilmesi olmalıdır.

Birçok kişi totem tabelaların tek özelliklerinin büyük olması gerektiğini düşünüyorlar. Halbuki yüksekliğin yanı sıra yukarıdan da net olarak görülebilmesi gerekmektedir. Bundan dolayı da tasarım çalışmaları yapılırken renk seçimi başta olmak üzere her bir detay dikkatlice incelenmeli ve üzerinde durulmalıdır. Grafik tasarım çalışmaları esnasında firmaların üzerinde durmaları gereken en önemli konu, tasarımın dikkatlice yapılması olmalıdır. Tasarım çalışmaları sonrasında ise ortaya çıkartılmak istenilen görüntü alüminyum tabakalara geçirilir ve burada özel kesiciler kullanılarak kesim yapılır. Parçaların doğru olarak kesilmesi ile beraber artık sıra bunları birleştirmeye gelecektir. Parçaların montajlarının yapılması adına nerede kullanılmak istendiği yer doğru olarak belirlenmelidir. Belirleme işlemi yapıldıktan sonra montaj gerçekleştirileceği için ortaya oldukça etkili sonuçlar çıkmış olacaktır.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.