HEMEN ARA WHATSAPP

Bina Totemi
24 Mayıs 2018 Posted by 333reklam Bina ve Site Totemi Totem

Bina Totemi

Bina Totemi apartmanların, iş merkezlerinin ve sitelerin şık ve modern görünüşlere sahip olmasını sağlayan en önemli malzemelerin başında gelmektedir.  Bina tabelası olarak da isimlendirlebilen bu tasarımlar, kullanılan malzemenin cinsine, boyutlarına, renk seçeneklerine göre birbirinden çeşitli modellerde rahatlıkla üretilebilmektedir. Totemler, işletmelerin bilinirliğini arttırmak amacıyla kullanılan, ışıklı veya ışıksız olarak hazırlanan, coğrafi koşullara dayanıklı olarak, ayaklı veya ayaksız olarak monte edilebilen reklam araçlarıdır. Bina totemi, eski zamanlarda kullanılan ilkel fluoresan lamba kullanan totemlerin kullanımını led aydınlatmalı totemlerin yerine bırakmasıyla başka bir boyut kazanmış ve teknolojiyi yakından takip ederek, reklam çalışmalarını daha kolay, zahmetsiz ve daha az maliyetli duruma getirmiştir.

Işıklı ve ışıksız olarak üretilebilen totemler,  havalı ve modern yapılar ortaya çıkartarak bulunulan mekanı veya ortamı güzelleştirmektedir. Özellikle elektrik tasarruflu led lambalar ile yapılan totemler, oldukça dikkat çekici olmasından dolayı daha çok kullanım yeri bulmuşlardır. Binaların dış cephesi ve tasarımları ile de kolaylıkla uyum sağladıkları için çeşitli renkteki ledler yardımıyla daha şık, göz alıcı ve uzaktan kolaylıkla fark edilebilen bir ışıklı totem ürününe kavuşmuş olacaksınız..

Bina Totemi Nedir?

Bina Totemi, firmaların reklamını yapmak için kullanılan apartman sitelere dikilen, modern, estetik tasarımlı dev reklam tabelası ürünleridir. Bina totemleri genellikle site veya apartman bahçelerine dikilir. Plazalarda ve iş merkezlerinde de bu totemlerle karşılaşmak mümkündür. Özellikle birden fazla firmaların olduğu büyük iş merkezlerinde yönlendirme ve reklam amaçlı olarak yaygın kullanımı mevcuttur.

Bina Totemi  Neden Tercih Edilir?

Bina ve site totemleri eskiden kullanılan floresanlı aydınlatmaların terk edilmesi ile günümüzde başka bir boyut kazanarak teknolojiyle bütünleşmiş durumdadır. Işıklı ve ışıksız olarak üretilebilmekte olan bu ürünler, gösterişli ve canlı yapılar ortaya çıkartarak bulunulan sahaya ayrı bir hava katmaktadır.

Özellikle enerji tasarruflu LED ışıklandırmalar ile yapılan vinil germe tabelalar, oldukça dikkat çekici özelliklere sahip olduklarından dolayı diğer uygulamalara göre daha çok tercih edilmektedir. Binaların dış yüzeyi ve renkleri ile de kolaylıkla uyum sağlayabilen bu tasarımlar, çok çeşitli renklerle bütünleştirilmiş ışıklarla aydınlatılabilmektedir. Kutu harf sistemi ile de yapılabilmekte olan bina ve site totemleri, özel kesim makineleri vasıtası ile 3 boyutlu şekilde hazırlanabilmektedir. Bunlara ek olarak altın, gold, gümüş aynalı, krom, alüminyum ve pirinç harften üretilen tasarımlar da paslanmaz yapıları sayesinde uzun ömürlü kullanımlara olanak tanımaktadır.

Totem İmalatı Nasıl Yapılır?

Kutu harf ile de yapılabilmekte olan bina totemi, lazer kesim veya cnc router ile kesilip hazırlanabilmektedir. Ayrıca gold, gümüş ayna, krom, alüminyum ve pirinç kutu harflerden de imal edilebilmektedirler. Kullanılan paslanmaz malzemeler sayesinde korozyona dayanıklı olurlar ve kullanım ömürleri de uzundur. Kutu harf puntoları istenilen büyüklükte üretildikleri için sitelerin giriş kısmına dikilerek, uzaktan rahat şekilde görülebilmektedirler.

Dekota malzeme, pleksiglas, kompozit sac, alüminyum levhalardan üretilerek üzerine dijital baskı veya folyo baskı yapılarak elde edilen bina totemleri, cepheye vida ile kolaylıkla monte edilebilir. Dışarıdan gelebilecek darbelere ve olumsuz hava koşullarına dirençli oldukları için kolay kolay bükülmez, solmaz, çizilmez ve çatlamazlar. Bu yüzden uzun yıllar dayanabilmektedirler.

İstenilen punto büyüklüğünde üretilebilmekte olan bu malzemeler, oturulan mekanın giriş kısmına monte edilerek oldukça uzak mesafelerden rahatlıkla görülebilmektedir.

Dekota, pleksi cam, polikarbon, kompozit ve benzeri levhalar şeklinde dizayn edilip üzerine folyo kesim ve dijital baskı oluşturularak elde edilen tabela,bina ve site totemleri, kolaylıkla vidalanarak monte edilebilmektedir.

Dışarıdan gelebilecek herhangi bir darbeye karşı dayanıklıdır. Hiçbir şekilde bükülme, çatlama veya göçmeye sebebiyet vermeyen sağlam ve dayanıklı yapıdaki bu ürünler, uzun yıllar kullanımlara olanak tanımakta.

Bina Totemleri  Nerelerde Kullanılır?

Bina totemleri, otoparklarda, havuzlarda, spor salonlarında, sitelerin blok yönlendirme levhalarında kullanılmaktadır. Ayrıca  büyük iş hanlarında, büyük alışveriş merkezi girişlerinde, plazalarda ve hastanelerin dış yönlendirme sistemlerinde kullanım yeri bulmuşlardır. Bina totemi  imalatı için kullanılacak malzemenin cinsi ve kalitesi, harflerin punto büyüklüğü, ışıklı olup olmaması gibi durumlara bağlı olarak fiyatları belirlenen bu uygulamalar, her bütçeye uygun olarak kolaylıkla tedarik edilebilmektedir.