Yüzük Tabela Arşivleri - 333 Reklam Ankara Tabelacı

Yüzük Tabela

Yüzük Tabela, çoğunlukla dış mekanlarda kullanılan modern ve şık görünümlü ışıklı veya ışıksız olarak imal edilebilen özel tasarım oval tabela ürünüdür.

Tabelalar genelde yönlendirmek,bilgi vermek ve tanıtmak gibi amaçlarla bulundukları mekanların dış taraflarına görünürlüğü arttırmak ve reklam amaçlı kullanılmaktadır. Ahşap ,metal gibi maddelerden üretilen üzerinde logo ,harf, simge, fark edilebilir renk ve ışık gibi uygulamalar yapılan levhalara tabela denmektedir. Kullanılacak olan tabela mekana yada kullanım alanına göre boyut, renk ve biçim olarak çeşitlilik gösterebilir. Tanımlanmasında da anlaşıldığı gibi tabelalar, ister kamu hizmeti ister ticari hizmet amaçlı olsun dikkat çekmek ve belirli bilgi aktarımı sağlamayı hedefler. Geçmişte tek kalıp el yazısı tabela çeşidi düşünüldüğü zaman bugün gelişmekte olan teknolojik faaliyetler ve reklamcılık amacı sayesinde sürekli gelişim göstermektedir. Etrafınıza baktığınızda tabelasız bir firma binası,iş merkezi görmeniz imkansızdır. Firmalar için tabelalar en iyi reklam şeklidir. Ankara tabela firmaları sağladığı tabela çeşitliliği ve kullandığı malzeme kalitesiyle her zaman en iyi hizmeti vermektedir. Kullanım amaçlarına göre tabelalar kendi aralarında birçok çeşide ayrılmaktadır.

Tabela kullanmak firmalara çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Tabela sayesinde firmalar marka bilinirliğini arttırmış olurlar. Göz alıcı renklerle tasarlandığı zaman daha fazla müşterinin ilgisini çekebilirler. Bir diğer özelliği firmanın logosunun kullanıldığı dikkat çekici  tabelaların bilinirliği arttırmasıdır. Yer ve yön gibi hizmet verme amaçlıda kullanılabilmektedirler. Kullandığınız tabeladan,  beklediğiniz etkileri almak adına işinde her anlamda uzman kişilerle çalışmanızda fayda vardır. Firmaların tercih listeleri arasında ankara tabela imalatçıları ilk sıralarda yer alır.

Yüzük Tabela Nerelerde Kullanılır?

Tabelanın monte edileceği cephenin ölçüleri alındıktan sonra tabelanın bilgisayar ortamında grafik tasarımı gerçekleştirilip, gerekli hesaplamalar yapılır. Tasarımı müşteri onayladıktan sonra imalat aşamasına geçilebilir.

Tasarıma göre alüminyum kompozit levha yuvarlak olarak cnc router ile kesilir.  Kesilen levha tasarıma göre cnc routerda yüzük şeklinde  dekube edilerek zımparalanır. Yüzük tabelanın hesaplanan kutu kenar ölçüsüne göre, alüminyum levha cnc routerda kesilip bükülerek daire şeklinde bant dönülür. Daha sonra kaynak makinesi ile dekube edilen yüzük şeklindeki levha ile kutu kenar levha birleştirilir ve zımparalanır. Levha istenilen renge boyanarak dış kasa elde edilir. Hazırlanan dış kasanın önüne pleksi kutu harf koyularak arkasına dekota şeklinde kutu harf malzeme kesilip led lamba yapıştırılır. Hazırlanan yüzük tabelanın arkasına da uygun ölçülerde kompozit levha kesilip vida veya yapıştırıcıyla kapatılarak tabela montaja hazır hale getirilir.

26 Mayıs 2020
yüzük,tabela

Yüzük Tabela

Yüzük Tabela, dış mekanlarda kullanılan duvara veya tel ızgaraya asılı olarak monte edilen, oval şekilli olan özel tasarım tabela modelidir. Okul, hastahane, fabrika, iş merkezleri, ofis, […]