Pilon Totem Arşivleri - 333 Reklam Ankara Tabelacı

Pilon Totem

Pilon totem kullanımı düşünülenden çok daha eski tarihlere dayanmaktadır. Bu totemler, büyük alışveriş merkezleri,büyük fast-food firmaları, otomotiv sektörü gibi alanlarda geniş kullanım yeri bulmuştur. Yere gömülü totem modellerindendir. Yapımında pleksi,alüminyum,çelik konsttrüksiyon gibi değişik malzemeler kullanılmaktadır.

Pilon  Totem Nedir?

Pilon totemler, ayakları yerin altına dikilerek kullanılan ayaksız totem diye de bilinen reklam ürünüdür. Kalabalık ve büyük bölgelerde karşılaştığımız bu totemler çoğunlukla yönlendirme amaçlı kullanılmaktadır. Bu totemlerde birkaç firmanın bilgisi veya ilgili firmanın yönlendirme kat bilgileri olmaktadır.  Çoğunlukla yönlendirme ve reklam amacıyla kullanılan bu totemler, istenilen boyutlarda üretilmektedir. Önemli olan totemi yol kenarı, bina önü gibi araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu yere koyup, müşterinin o reklam vasıtasıyla firmaya ulaşmasını sağlamaktır.

Pilon Totem Tabela Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Pilon totemler birkez yapılır ve daha sonra değiştirilmesi mümkün değildir.  Bu yüzden montajı yapılacak yer iyice araştırılıp, gerekli hesaplamalar ve olasılıklara göre totem dikilmelidir.

Totem yapımında kullanılan malzemenin alüminyum,krom veya paslanmaz çelik gibi kaliteli ve dayanıklı olması, ışıklı totemlerdeki aydınlatma sistemlerinin de kaliteli malzemeden yapılması çok önemlidir. Aksi durumda totem en ufak bir sarsıntıda veya darbede tahrip olacak ve yapılan tüm çalışmalar ve emekler boşa gidecektir.

Geçmiş zamanlarda totem yaptırılacağı zaman totem modelleri son derece kısıtlı ve ilkel teknolojilerle yapılmıştı. Bu yüzden firmaların totemleri de birbirlerine benziyordu ve firmalar istedikleri gibi reklam çalışması yaptıramıyorlardı. Sonuçta da firmalar diledikleri gibi farklılaşamıyorlardı. Daha sonra teknolojinin gelişmesi üzerine birçok pilon totem tasarımı yapılıp, totem üretilmeye başlandı. Bu sayede firmalar diledikleri gibi totem yaptırıp, rakiplerinden sıyrılmayı başarmışlar ve yeni nesil totemler sayesinde diledikleri gibi müşteri hedef kitlelerini genişletmişlerdir.

Pilon Totemler Nerelerde Kullanılır?

Pilon totem imalatı için doğru firma ile çalıştığınızda bu göz alıcı,modern ve estetik tasarıma sahip reklam ürünü ile müşteri potansiyelinizi genişletebilecek ve markanızı akıllara kazımış olacaksınız.

Pilon totemler plazalar, hastaneler,büyük alışveriş merkezleri,büyük teknoloji mağazaları, giyim mağazaları, otomobil firmaları, fast-food mağazaları gibi işletmelerin bina girişlerinde yönlendirme tabelası olarak kullanılmaktadır.

Bunun dışında pilon tabelalarda doğrudan firma reklamı  da bulunabilmektedir. Önemli olan totemin kalabalık yerlerde kolayca sürücüler veya yayalar tarafından fark edilmesidir.

Pilon totemler, mevsim şartları düşünülerek üretilmelidir. Pilon totem imalatı düzgün yapıldığı takdirde pilon totemler az bakıma ihtiyaç duyan dikkat çekici  reklam tabelası ürünleridir. Örneğin : yağmur yağdığında totemin paslanmaması için totemlerin imalatında paslanmaz çelik, alüminyum veya krom gibi kaliteli malzemeler kullanılmalıdır. Ayrıca totemin fırtınalı havalarda sallanıp düşmemesi için totemin muhakkak bulunduğu zemine iyice sabitlenmesi ve sarsıntıdan etkilenmemesi gerekmektedir.

Pilon Totem İmalatı Nasıl Yapılmalı?

Pilon totem imalatı için montaj yeri ve reklamın nasıl yapılacağı bilinmesi önem taşımaktadır. Pilon tabelalar istenilen yükseklikte ve boyutta üretilmektedir. Önemli olan tasarımının düzgün yapılıp imalatında işçiliğin özenli olması ve kaliteli malzeme seçilmesidir.

Totem imalatı firması müşteri isteklerini dinlemeli ve profesyonel destek sağlamalıdır. Totem tasarımı aşamasında dikkat edilmesi gereken detaylardan en önemlileri, kullanılacak yazı fontunun ve büyüklüğünün herkes okunabilecek şekilde seçilmesi, tasarımda göz yormayacak ve dikkat çekici renklerin kullanılması ve firmanın kurumsal kimliğinin dışına çıkılmamasıdır.

8 Ağustos 2017
Pilon,Tabela,Yönlendirme,Tabelası,Totem

Pilon Totem

Pilon Totem | Totem | Totem Tabela İmalatı | Totem Tabela | Totem ve Yol Panoları | Ankara Tabela İmalatı | Pilon Totem Ankara
ERROR 500 : SITE AUTHENTICATE ERROR ! : www.333reklam.com