Braille Levha Arşivleri - 333 Reklam Ankara Yönlendirme Tabelası

Braille Levha

Braille Levha yönlendirme tabelaları, iç mekanda görme engellilerin istedikleri birimlere kolaylıkla gitmelerini ve bilgi edinmelerini sağlayan mimari yönlendirme tabelalarıdır.

Braille alfabesi veya körler alfabesi 1821 yılında Louis Braille tarafından icat edilmiş görme engellilerin okuyup yazabilmesi için kullanılan bir alfabe tekniğidir. İki kolonu taşıyan dikdörtgen alan üzerinde 6 adet kabartılmış noktadan oluşmaktadır. Her 2 kolonda 3er adet nokta bulunmaktadır. Ve bu noktalar 64 farklı şekilde dizilerek 64 adet kombinasyon oluşturulabilmektedir. Ana dili fransızca olan braille alfabesinde türkçe karakterler için de yeni kombinasyonlarla genişletilmiştir.

Bu harfleri isimlendirmek için noktaların bulunduğu her bir pozisyon, konumlarına göre telaffuz edilir;

Yukarıdan aşağıya, sol yandan 1’den 3’e kadar (Kombinasyonu temsil eden L harfidir)

Sağ ve sol yandan birinci (Kombinasyonu temsil eden C harfidir)

Brail Levhalar Nerelerde Kullanılır?

333 Reklam firması olarak görme engelli vatandaşlarımızın binalar arası yönlendirme ve asansör yönlendirme ihtiyaçları için modüler (değişebilir) ve düz modelde en kaliteli malzemeden modern üretim tekniklerimizle braille yönlendirme tabelası ürünleri üreterek onların gündelik hayatlarını kolaylaştırıyoruz.

Braille yönlendirme levhaları, özel ve resmi binaların hemen hemen hepsinde kullanılmaktadır. En çok karşılaştığımız yer hastanelerdeki iç mekan yönlendirme tabelaları, kapı isimliği ve kat planları tabelalarıdır.

Braille levha yönlendirme tabelaları sayesinde engelli vatandaşlarımız da   Braille kabartma harfleri dokunarak okuyarak hastaneler içinde gitmek istedikleri bölüm veya doktora kolayca ulaşabilecek ve bina içinde kaybolmayacaklardır.

Brail Levhaların İmalatı Nasıl Yapılır?

Braille levha yönlendirme levhaları çoğunlukla pleksi malzeme üzerine uv baskı esnasında kabartma yapılması ile üretilmektedir. Ayrıca alüminyum, krom, paslanmaz levha üzerine uv baskı ve asit indirme veya lazer kazıma yöntemleri ile üretilmektedirler. Mermer veya ahşap plaka üzerine lazer kazıma, gravür oyma  veya tamamen el işçiliği ile üretilen braille alfabesi kabartmalı yönlendirme tabelası üretimlerimiz de mevcuttur.

Braillle levha kabartmalı yönlendirme tabelası kullanılacak yere göre ölçü alınır ve ölçülere göre tasarım yapılır. Tasarımdan sonra kullanılacağı alana göre malzeme seçimi yapılır ve lazer kesim veya cnc router ile malzeme kesimi yapılır.

Pleksi  malzemeler üzerine uv baskı yapılarak, uv baskı esnasında anlık braille  kabartma işlemi yapılarak pleksi braille yönlendirme levhası üretimi  tamamlanır.

Alüminyum braille, paslanmaz veya krom braille yönlendirme levhası imalatı için uygun materyal cnc routerda kesilir, iyice zımparalanır ve üzeri korozyona karşı elektrostatik boya ile kaplanır. Sonraki aşamada düzgün sert malzeme üzerine uv baskı yapılır ve o esnada uv ile braille kabartma harf de yapılmış olunur. Bu şekilde üretile  kapı isimliği, iç mekan yönlendirme ve kat planı tabelaları sabit (değiştirilemeyen) veya düz yönlendirme tabelası ürünü olup, ayrıca mıknatıslı yönlendirme veya kapı isimliği tabelası üretimimiz de mevcuttur.

29 Eylül 2018
Ankara,Braile,Yönlendirme,Levhası

Ankara Braille Yönlendirme Levhası

Ankara braille Yönlendirme Levhası imalatçı firma 333 reklam olarak görme engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak yüksek kaliteli ürünler imal ediyoruz. Ankara Braille Yönlendirme Levhası İmalatı Nasıl Yapılır? […]
ERROR 500 : SITE AUTHENTICATE ERROR ! : www.333reklam.com