Dekota Kutu Harf Tabela Arşivleri - 333 Reklam Ankara

Dekota Kutu Harf Tabela

Dekota kutu harf tabela kullanılan dekota malzemenin yapısından dolayı daha çok iç mekanlarda kullanılan dekoratif bir kutu harf tabela modelidir.

Dekota, ham maddesi pvc olan malzemeye birkaç malzemenin homojen karıştırılmasıyla imal edilen pvc foam veya foreks olarak da bilinen hafif ve dayanıklı bir pvc köpük malzemedir. Dekota, piyasadan kolay temin edilebilir, bu yüzden maliyeti de ucuzdur. Kesimi, delinmesi, işlenmesi kolay bir materyaldir. Sert bir malzeme oldukları için dayanımları da yüksektir.  Dekota su tutmaz ve ahşap gibi şişme yapmaz. Asit, alkali ve endüstriyel yağlara karşı dayanıklıdır. Isı yalıtımı mükemmeldir. Dekota alev almaz ve yanıcı özellği yoktur. Ama bu malzeme ısıtılarak kolayca istenilen biçimde şekillendirilebilir ve boyanarak renklendirilebilir. Tahta kurusu, mantar gibi parazitler dekotaya ahşapa olduğu gibi zarar veremezler. Dekota malzeme üzerine kolaylıkla dijital baskı,serigrafi baskı vb. yapılabilmektedir. Bu yüzden kullanım ömrü uzundur. Dekota malzemesi bu avantajlara sahip olduğundan dolayı ahşap,mdf,alüminyum kontraplak,betopan ve fiberglasın yerini almayı başarmıştır.

Dekota malzemenin bu kadar çok avantajının olmasının yanında dezavantajları da vardır. Dış mekanda gün ışığına karşı oldukça hassas olduğu için dış etkenlerden etkilenip güneşte kolaylıkla solabilmektedir.

Bu yüzden dekota malzemeler dış mekandan daha çok, iç mekanlarda ışıklı veya ışıksız tabela üretiminde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Dekota Harf Tabela İmalatı Nasıl Yapılır?

Dekota tabelanın kurulacağı yerin ölçüleri alındıktan sonra tabela tasarımı yapılır. Yapılan tasarıma göre dekota malzeme cnc router veya lazer kesim ile dekube edilip kesildikten sonra su bazlı boya ile (solvent bazlı boya sağlığa zararlıdır ve  kullanımı yasaktır) boyanır veya üzerine renkli folyo uygulanır. Daha sonra kutu harfler zımparalanır ve özel yapıştırıcı macunla birbirlerine sıkıca yapıştırılır. Dekota  tabelalar dijital baskı ile üretilebilmektedir.

26 Mart 2018
Dekota,Foreks,Uygulamaları

Dekota Foreks Tabela

Dekota – Foreks Tabela ihtiyaçlarınız için 333 Reklam olarak son teknoloji ekipmanlarımız ve modern ekibimizle hizmetinizdeyiz. Foreks dekota olarak bilinen pvc tabanlı bir malzemedir. Pvc Foam […]
ERROR 500 : SITE AUTHENTICATE ERROR ! : www.333reklam.com