Engelli Çağrı Butonları Arşivleri - 333 Reklam Ankara

Engelli Çağrı Butonları

Engelli Çağrı Butonları, wc banyo çağrı butonu,sinyal aktarıcı ünite,sesli ve ışıklı çağrı paneli ve dış mekan çağrı zilinden oluşan acil yardım ürünüdür.

İstemeden de olsa bazen yardıma muhtaç bir durumda kalabiliyoruz. Anlık olarak yaşadığımız bir sağlık problemi ya da bulunduğumuz ortamda başlayan bir problem diğer insanların yardımına ihtiyaç duymamıza sebep olabiliyor. Engelli vatandaşlarımız için yaşanan aksaklıklar çok daha büyük sorunlar ortaya çıkarabilir. Bu sebeple de engelli çağrı butonları oluşturulmaktadır.

Hazırlanan bu çağrı butonların tüm toplu kullanım alanlarında yer alması gereklidir. Engelli vatandaşlarımız yaşadıkları bir sorunda bu butonları kullanarak en yakınlarındaki insanlardan yardım isteyebilirler. Kısa sürede bir insanın yardıma koşması engelli vatandaşlarımızın yaralanmasını ya da hayatını kaybetmesini engelleyebilir.

Engelli Çağrı Butonlarının Özellikleri

Çağrı butonlarımızın belli başlı özellikleri yer almaktadır. Bu özellikleri barındıracak olan ürünlerin alınması ve belirlenen şekillerde kullanılması gereklidir. İlk olarak engelli çağrı butonları herhangi bir tuşlu sistemle çalıştırılmaz. Herkesin kolaylıkla fark edebileceği ve kullanabileceği bir şekilde üretilmelidir. Genellikle cihazdan aşağıya doğru bir ip sarkıtılırken ucuna da halka bağlanır. Böylece halka çekilerek buton aktif hale gelmektedir.

Engelli çağrı butonlarının sesli olarak etraftaki insanları çağırması gerekir. Ancak direkt olarak bir alarm şeklinde olursa diğer insanlar da bölgeden uzaklaşmaya başlayacaklardır. Bu sebeple de sözlü olarak insanları yardımca çağıracak olan butonların yer alması gerekir. Ayrıca bu butonların belirli bir merkeze bağlı olması ve bu merkezdeki çalışanları da uyarabilmesi gerekir. Herhangi bir insan yardıma koşmuyorsa görevlilerin en kısa sürede olay yerine intikal etmesi şarttır.

Engelli Butonları Nerelerde Kullanılır?

Engelli çağrı butonlarının kullanım alanları düşünüldüğünde birçok farklı madde sayılabilir. Bunlar arasında en önemlisi tuvaletlerdir. Tuvaletlerde yaşanacak problemler engelli vatandaşlarımızı çok zor bir durumda bırakabilir. Bu sebeple de çağrı butonları tuvaletlerde kesinlikle olmalıdır.

Hastane odalarında da engelli çağrı butonları bulunmalıdır. Her ne kadar vatandaşlarımızın etrafında hemşire ya da doktorlar olsa da çağrı butonları büyük bir fayda sağlamaktadır. Alışveriş merkezlerinde, camilerde ya da kamu binalarında kullanılırsa çok büyük bir fayda sağlayacaktır. Yaşamın engelli vatandaşlarımız için ne kadar zor olduğunu bilen herkesin bu konuda hassas davranması gerekli olacaktır.

13 Haziran 2020
Engelli,Çağrı,Butonları

Engelli Çağrı Butonları

Engelli çağrı butonları wcye veya banyoya yakın yerde ipli butonu bulunan,kablosuz haberleşen cihazdır. Engelli vatandaşlarımızın engelli tuvaletinde wcde veya banyoda düşme gibi sorun yaşadıklarında görevliye alarm […]
ERROR 500 : SITE AUTHENTICATE ERROR ! : www.333reklam.com