Ferforje Tabela Arşivleri - 333 Reklam Ankara Tabelacı

Ferforje Tabela

Ferforje tabela, ferforje adı verilen demir çubuğa ahşap ve alüminyum özel yapım tabela asılması ile imal edilen dekoratif ve eski model tabela modelidir.

Ferforje tabelada kullanılan askı malzemesi aslında ferforje adı verilen demir çubuktur. Isıtılarak ve dövülerek şekillendirilmiş eğri şekilli demir çubuklardır. Bu askılar firmanıza rustik, old model bir hava katmaktadır.

Ferforje aslında fransızcada dövülmüş demir anlamına gelmektedir. Ferforje denilince akla fransız balkon veya korkuluk gelmektedir.

Ferforje demir ayaklar ile sanatsal görüntü verilmiş tabelalar tanıtım levhası kısmı  değişik malzemeler ile yapılabilmektedir. Alüminyum kutu harf levha veya ahşap işleme bir levha da kullanılabilmektedir.

Bu yüzden tarihi ve  otantik mekanlarda aşırı rağbet gören ve kolaylıkla müşterilerin dikkatini çekebilen old tasarım ve farklı model tabela çeşidi olarak bilinmektedir.

Ferforje tabelalar şık ve güzel görünüme sahip olmalarının yanında alışılmış tabela modellerinin dışına çıktıkları için bulunduğu ortama tarihi ve otantik bir hava katmaktadırlar. Uzaktan fark edilmeleri oldukça kolay olan bu tabelalar özellikle fransız restoranlarında sıklıkla kullanılmaktadırlar.

Ferforje tabelalar çeşitli şekillerde üretilebilmektedir. Ahşap eskitme tabela, yüzük tabela, alüminyum veya krom kutu harf şeklinde üretilme teknikleri mevcuttur. Önemli olan tabelanın ferforje demir ile desteklenmesidir.

Ferforje Tabelalar Nerelerde Kullanılır?

Otantik balık veya deniz restoranlarının tabelaları, otel veya pansiyonlar, bazı çiçekçilerde dış mekan tabela olarak,  büyük park ve hayvanat bahçelerinde de dış mekan yönlendirme tabelası olarak geniş kullanım yerlerine sahiptirler.

Ferforje tabelalar almanya, avusturya gibi avrupa ülkelerinde de yaygın olarak kullanılmaktadırlar. Büyük tarihi oteller, tarihi hamamlar gibi müşteri kitlesi yüksek olan gelişmiş firmalar tarihi işletme mantığını korumak için kullanmaktadırlar. Ayrıca  güzellik salonları,berberler ve kuaförlerde de bu modeller yaygın olarak kullanılmaktadır.

26 Mayıs 2020
Ferforje,Tabela

Ferforje Tabela

Ferforje tabela, otantik ve tarihi tarz yaratmak isteyen firmaların kullandığı, daha çok deniz restoranı, tarihi hamam, butik otel gibi tarihi işletmelerin kullandığı old style özel tasarım […]
ERROR 500 : SITE AUTHENTICATE ERROR ! : www.333reklam.com