HEMEN ARA WHATSAPP

Ferforje Tabela
26 Mayıs 2020 Posted by 333reklam Ferforje Tabela No Comments

Ferforje Tabela

Ferforje tabela, otantik ve tarihi tarz yaratmak isteyen firmaların kullandığı, daha çok deniz restoranı, tarihi hamam, butik otel gibi tarihi işletmelerin kullandığı old style özel tasarım modelidir.

Ferforje tabelada kullanılan tabela asım aparatı aslında ferforje adı verilen demir çubuktur.  Ferforje dövülmüş çubuk anlamına gelen fransızca bir kelimedir. Yüksek ısıda haddelenerek dövülmüş demir çubuklardır. Ferforje çubukla asılmış tabelalar firmanıza otantik bir hava katmaktadır.

Ferforje tabelalar, kimi müşteri tarafından eski model kabul edilirken kimi müşteriler tarafından da oldukça dikkat çekici, sanatsal modelde ve  şık tabelalar olarak bilinmektedir.  Ferforje tabelalar, ahşap tabela kazıma eskitme yöntemleri ile krom alüminyum kutu harf şeklinde imalatı yapılan alışılmadık reklam ürünleridir.

Bu tabelalar tarihi ve otantik model işletmeler için vazgeçilmez eski tasarım ve alaturka veya fransız model  tabelalar olarak kabul edilmektedirler.

Ferforje tabelalar, klasik tabelalardan farklı şekilde ve modellerde hazırlandıkları için fark edilmemeleri zordur. Ferforje tabelalar fransız, çin ve italyan restoranları için vazgeçilmezdir.

 

Ferforje Tabela Nerelerde Kullanılmaktadır?

Ferforje tabelalar fransız restoranları, suşi (japon) restoran,italyan ve diğer otantik restoranlar ve balık veya deniz ürünü lokantaları ve açık hava meyhanesi gibi içkili restoranlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Butik otel ve pansiyonlar gibi turizm işletmeleri, tatil bölgelerindeki marketler ve çiçekçilerde de kullanılmaktadır. Ayrıca parklarda ve hayvanat bahçelerinde de dış mekan yönlendirme tabelası olarak geniş kullanım yerlerine sahiptirler.

Ferforje tabelalar ülkemiz dışında almanya, avusturya gibi avrupa ülkelerinde de yaygın olarak kullanılmaktadırlar. Bunun dışında tarihi hamamlar, akvaryum ve sergi yerleri gibi müşteri kitlesi yüksek olan gelişmiş firmalar tarihi işletme modelini muhafaza etmek için tercih etmektedirler. Güzellik salonları,berberler ve kuaförlerde de bu modellere rastlamanız mümkündür.

Ferforje tabelalar kullanıldığı paslanmaz krom ve alüminyum malzemelerden dolayı dayanıklılık açısından da en uzun ömürlü olan özel tasarım tabela modelidir. Tasarımdaki farklılık dışında uzun bir kullanım ömrü sunmaktadır ve dış koşullara dayanıklı olarak üretilmektedir.  Bu tabelalar çoğunlukla ahşap tabela olarak üretilmektedir. Ahşap old- style tabela tasarımı için vazgeçilmez bir malzemedir. Ferforje tabelaların imalatı isteğe bağlı olarak ışıklı ve ışıksız olarak yapılabilmektedir.

Leave a comment