HEMEN ARA WHATSAPP

Eczane Tabelası
333 ReklamTabelaEczane Tabelası
8 Nisan 2020 Posted by 333reklam Tabela

Eczane Tabelası

Eczane tabelası, eczanelerin rahatça bulunabilmesi için Türk Eczacıları Birliğinin yönetmeliklerine göre üretilmiş özel tasarım tabelalardır. Yönetmeliğe göre sadece büyük E harfi şeklinde veya tamamı büyük harfli ECZANE kelimesi şeklinde pleksi kutu harfe led aydınlatma döşenerek üretilir.   Eczane tabelaları Işıksız olarak da üretilebilirler. Eczane tabelasının yönetmeliğe göre üretilmesi zorunludur. Beyaz zemin üzerinde ECZANE ismi kırmızı renkle ve büyük harfle yazılır, altında da siyah harfle firma adı yazılabilir. Tabela ölçüleri ve harf boşlukları  Sağlık Bakanlığı Eczane Levha Standartları Kılavuzunda standartları belirlenmiştir.  Bu standartlara veya yönetmeliklere uymayan eczanelere ilgili yönetmeliğe göre ceza yazılır.

Eczane Tabelası Nedir?

Eczane tabelaları belirli standartlara göre üretilen özel amaçlı tabelalardır. Adlarında olduğu gibi eczanelerin kolaylıkla bulunabilmesi ve fark edilmesi için  yapılırlar. Sağlık sektöründe önemli bir konumu olan eczaneler, hastaların ilaç ve  sağlayan önemli tıbbı işletmelerdir. Ülkemizde her bucakta yer edinmiş eczanelerin sayısı git gide çoğalmakta iken; müşteriler eczane tabelası konusunda da araştırma yapmaktadırlar. Eczanelerin kolaylıkla bulunabilmesi için ışıklı veya ışıksız eczane tabelası imalatı yapan tabelacı firmaların da dikkatli bir şekilde seçilmesi gerekmektedir. Aksi durumda eczane tabelası çalışması istenilen bilinirliği sağlayamıyacak, tanıtım çalışması başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Bu sorunlarla karşılaşmamak için tabelacı firmanızı iyi seçmenizi, eczane tabelası fiyatlarını en az 10 firmadan alıp fiyatlarda karşılaştırma yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Eczane Tabelasının Avantajları Nelerdir?

Eczane tabelasına ihtiyaç duyan firmalar, ankarada eczane tabelasını en iyi yapan tabelacı firma ile çalışmak istemelerine rağmen bu konuda akıllarında ciddi derece soru işaretleri olabilmektedir. Bugünlerde yapılacak araştırma sonrasında binlerce tabela ürünü onlara gösteriliyor olsa da, firmaların eczane tabelası ihtiyaçlarını istenildiği gibi karşılamıyor. Ve tabela ürünün reklamda istenilen etkiyi göstermemesine yol açmaktadır. Eczane tabelasını önemli kılan özelliklerinin başında, tabiki de tabelanın uzaktan bile rahatlıkla seçilebilmesi gelmektedir. Bu yüzden de firmalar çoğunlukla ışıklı tabelalara diğer adıyla led tabela çeşitlerine yönelmektedirler.

Eczacı ancak tabela konusunda doğru tabelacı seçimini yapması sonucu kaliteli ve uzun ömürlü bir tabelaya sahip olacak ve firmasının bilinirliğini arttırma ve reklamını yapma şansına sahip olacaktır. Eczanelerde kullanılan led tabelalarda Eczane kelimesinin baş harfi olan  “E” harfi diğer harflerden büyük veya kalın puntolu olacak şekilde yazılmalıdır, bu sayede de müşteri eczane tabelasını kolaylıkla fark edebilmiş olacaktır. Eczane tabelaları kolay fark edebilmeleri ve nöbetçi olma durumları göz önünde bulundurulduğunda ışıklı tabela olarak üretilmeleri avantajlıdır.

Eczane Tabelası İmalatı Nasıl Yapılır?

Eczaneler için ışıklı veya ışıksız tabela konusunda farklı ürünler yapılıyor olsa bile bu ürünlerin imalatı ve fiyatlandırma hakkında doğru bilgiye sahip olmayan tabelacı ile çalışılmadığı durumda, tabela tanıtım çalışmasını yerine getiremeyecek ve eczacı firma hayal kırıklığı yaşayacaktır. Eczane için tabela imalatı yaptırılacağı zaman ilk olarak tabelanın eczanenin neresine monte edileceği tespit edilmelidir. Böylece tabelanın ebatları ile ilgili kesin bilgiler bilinmiş olacaktır. Tabela ebat bilgisi de kesin olarak bilindikten sonra da artık sıra tabelanın hatasız olarak imalatı aşamasına gelecektir. Yüksek kaliteli malzemelerden hazırlanacak olan tabela imalatının sonrasında ise sıra aydınlatma düzeneği bağlantıların yapılmasına gelecektir.

Alanında uzman tabelacının yaptığı eczane tabelasının aydınlatma düzeneği tabelaya monte edildikten sonra tabelanın bağlantıları test edilerek, düzgün çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. 333 Reklam Tabela firması, işine en iyi özeni gösteren profesyonel kadrolara sahip olduğu için,  eczacıların ihtiyaç duyduğu tabelaları sorunsuz imal edecek, müşterilerin eczaneyi kolayca fark etmesini sağlayacaktır. Bu hususta yapılması gereken tek şey nasıl bir tabela istediğinizi bilmenizdir. Firma ile yapacak görüşmeler ve gerekli bilgilendirmeler sonucu, isteklerinizi tabelacıya firmaya bildirdiğinizde, mümkün olan en kısa olan zaman zarfında istediğiniz eczane tabelasının proje çizimleri yapılarak, onayınız sonrası tabelanın imalatı gerçekleştirilecektir. Böylece eczanenin ihtiyaç duyduğu tabela sorunsuz olarak görevini yerine getirecektir.

 

Eczane Tabelası Standartları Neler Olmalıdır?

STANDART 1 :

Levha 1. Zemin eni 200 cm levha
Beyaz Levha Boyu : 150 x 50 cm
Kırmızı Levha Boyu : 200 x 45 cm
Eczane kelimesi Harf Boyu: 25 cm
Eczane Firması Adı Harf Boyu: 9 cm

Levha 2. Zemin eni 300 cm olan levha
Beyaz Levha Boyu: 225 x 80 cm
Kırmızı Levha Boyu: 300 x 70 cm
Eczane kelimesi Harf Boyu: 38 cm
Eczane Firması Adı Harf Boyu: 14cm

STANDART 2 :

400 cm ve üzeri zemin ebatlarına sahip eczanelerde beyaz zemin 300x100cm olmalıdır. Yalnızca
kırmızı levha zemine göre büyümelidir.

eczane,tabelası,standartları,yönetmeliği

Levhaların ışıklı yada ışıksız tabela şeklinde olması eczane firmasının seçimine kalmış olup, ışıklı levha tercih edildiğinde yalnızca ‘’ECZANE’’ yazısında led ışıklandırma kullanılacak, eczane isminde hiçbir şekilde led ışıklandırma olmayacaktır.

Ankara  Eczane Tabelası Yaptırmak İstiyorum?

Sağlık sektörünün olmazsa olmazları arasında yer almakta olan eczaneler, hastaların ilaçlarını temin etmeleri konusunda kilit noktalardır. Ülkenin dört bir yanına yayılmış olan eczanelerin sayısı her geçen gün artarken; Ankara eczane tabelası konusunda da ciddi anlamda araştırmalar yapılmaya da devam ediyor. Bilindiği üzere eczanelerin dikkatleri üzerine çekmesi ve kolay bulunabilmesi adına tabela seçiminin de oldukça dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Aksi durumda ortaya çıkacak olan sonuçlar ne yazık ki faydalı geri bildirimleri ortaya çıkartmayacaktır. Böylesi durumların önüne geçilmesi adına dikkat edilmesi gereken pek çok farklı detay bulunuyor.

Kişilerin Ankara eczane tabelası yaptırmak istiyor fakat bu aşamada en iyi çözümü nasıl elde edebilecekleri konusunda akıllarında oldukça ciddi soru işaretleri oluşabiliyor. Çünkü şimdilerde yapılacak olan araştırmalar sonrasında insanların karşılarına onlarca farklı çözüm sunuluyor olsa da bunların hepsi ne yazık ki insanların eczane tabelası konusunda isteklerini yerine getirme anlamında başarılı olamıyor. Eczane tabelalarının en önemli özelliklerinin başında, uzaktan olsa dahi rahatlıkla diğer yerlerden seçilebilmesidir. Bunun için de mümkün olduğu kadar ışıklı ve renkli tabela çeşitleri arasından seçimlerini yapıyorlar. Doğru tarzda tabelaların seçilmesi ile beraber takılacak olan tabela eczanenin tanıtılması adına oldukça etkili olacaktır. eczaneler için kullanılabilmekte olan LED tabelaların klasik LED tabelalardan farklı olarak “E” harfi diğer harflerden büyük şekilde yazılır, bu sayede de dikkat çekme çalışması da tamamlanmış olur.

Eczane Tabelası Maliyeti Ne Kadar?

Her ne kadar şimdilerde Ankara eczane tabelası konusunda birbirinden farklı çalışmalar yapılıyor olsa da bu çalışmalar sırasında eğer ki karşıdaki kişiler eczane tabelası konusunda yeterli oranda bilgi sahibi değilse, ortaya çıkacak olan sonuçlar eczane sahiplerini asla memnun etmeyecektir. Eczane için tabela yaptırmak istendiği zaman öncelikli olarak tabelanın eczanenin neresinde kullanılacağı belirlenmelidir. Çünkü böylece tabelanın boyutu ile alakalı net bilgiler elde edilmiş olacaktır. Tabelanın boyutu ile alakalı bilgilerin ortaya çıkartılması sonrasında ise artık sıra tabelanın dikkatlice hazırlanmasına gelecektir. Kaliteli materyallerden hazırlanacak olan levhanın daha sonrasında ise sıra elektrik aksamının yapılmasına gelecektir.

Konusunda uzman olan kişiler tarafından yapılacak olan Ankara eczane tabelası elektrik aksamı tabelanın iç kısmına yerleştirildikten sonra ise tabelanın üst kısmı yerleştirilerek tabelanın istenildiği gibi çalışıp çalışmadığı ile alakalı testler yapılır. Firmamız, işini mümkün olan en iyi şekilde yapılmasına özen gösteren profesyonel bir ekibe sahip olduğu için eczaneler ile alakalı ihtiyaç duyulmakta olan her türlü tabela çalışması eksiksiz bir şekilde yapılabilmektedir. Bu aşamada önemli olan şey ise neler istendiğinin net olarak belirtilmesidir. Gerçekleştirilecek görüşmeler sonrasında ise isteklerin belirtilmesi sonrasında oldukça kısa bir süre içerisinde tam anlamıyla istenilen tarzda eczane tabelası hazırlıkları yapılarak eczanenin tanıtımı en etkili şekilde gerçekleştirilmiş olacaktır.