HEMEN ARA WHATSAPP

Işıklı Tabela

Işıklı Tabela

Işıklı tabela imalatı  ileri mühendislik bilgisi ve tecrübe gerektirdiği için bu konuda profesyonel bir firmadan destek almanız çok önemlidir. 333 Reklam Tabelacı olarak Ankara Ostim Merkezli firmamızda profesyonel işçilik ve kaliteli malzemeyle ihtiyacınıza göre istediğiniz tasarım ve ölçülerde, istediğiniz model tabela üretimini gerçekleştirmekteyiz. Işıklı Tabelada kaliteli ve 1 yıl garantili samsung marka ledleri kullanmaktayız. Tabela konusunda meydana gelen gelişmeler her geçen gün ciddi oranlarda artış göstermekte. Böyle olunca da firmalar artık kendilerini tanıtmak adına birbirinden farklı tabela modellerini inceledikten sonra bunlar arasından kendilerine ve isteklerine en uygun olacaklarına inandıklarını seçiyorlar. Işıklı tabela çeşitleri ise uzun süredir firmaların en fazla tercih ettikleri tabela türleri içerisinde kendine yer bulmaya devam ediyor. İsminden de anlaşılabileceği gibi ışıklı tabelalar içerisinde pek çok farklı aydınlatma malzemeleri kullanılmaktadır. Genel itibari ile bu tarz tabelalarda flüoresan, led, neon tarzındaki ekipmanlar tercih edilmektedir. Hazırlanacak olan bu tabela ile beraber tanıtım işlemleri gece vakti karanlıkta bile rahatlıkla gerçekleştirilebilecektir.

Işıklı Tabela Nedir?

Işıklı Tabela, özellikle akşamları  hizmet veren işletmelerin ihtiyaç duyduğu bir tabela türüdür. Işıklı tabela yapımında kutu harf olarak genellikle pleksi kutu harf malzeme kullanılmaktadır. Alüminyum, krom, ahşap kutu harf malzemeler de kullanılabilmektedir. Işıklı tabela hazırlanırken kutu harfler üzerine ledler döşenir. Led dışında neon veya flüoresan lamba da kullanılabilmektedir. Ama enerji tasarrufu ve uzun süreli kullanım göz önünde bulundurulduğunda led kullanılması daha iyi olacaktır.

Işıklı Tabelalara Neden İhtiyaç Duyarız?

Bugün çevremizde her firmanın kendine ait özelliklerde tasarlanmış ışıklı tabelaları bulunmaktadır. Gelişen bu reklam ve iletişim sektörüyle bu işi yapan  tabela firmaları eskiye göre daha da artmaktadır. Işıklı Tabela özellikle akşamları hizmet veren işletmeler tarafından tercih edilmektedirler. Işıklı tabelalarda ışıklandırma olarak led  kullanılmaktadır.Bazı işletmelerde hala neon veya flüoresan lamba  kullanılsa da bu ilkel sistemler daha çok yerini led aydınlatmaya bırakmıştır. Bunun sebebi led tabelaların çok daha az enerji ile daha fazla aydınlatma ve lümen gücünü (parlaklık) sunuyor olabilmesidir. Ayrıca led tabelalar uzun ömürlüdür ve montajı kolaydır. Işıklı tabelada genellikle beyaz veya sarı led lambalar kullanılmaktadır.

Işıklı Tabela Nasıl Yapılır?

Işıklı tabelalarda ışık tertibatı kutu harf reklam yazısını iyi aydınlatacak şekilde hazırlanmalıdır. Ayrıca  reflektif malzeme (ışığı arkadan yansıtan pleksi,vinil yada folyo ) seçimi de iyi yapılmalıdır. Aksi takdirde aydınlatma net olmayacağı için yazılar uzak mesafeden rahat okunamayacak, tanıtım ve reklam çalışması başarısız olacaktır.

Tabela tasarımı işlemi sonrası alüminyum sac örgülü demir veya çelik çerçeve iskeleti hazırlanır. Işıklı tabelanın arka tarafına alüminyum kompozit levha kullanılmalı, ön tarafına ise 12 cm oluklu alüminyum profil konulmalıdır. Bu tabeladaki ışığın kutu harfi iyi aydınlatması için gereklidir.

İçinde yer edecek olan ışık ile beraber ön kısmında bulunacak olan reklam yazıları uzak mesafelerden beri oldukça kolay bir şekilde fark edilebilecektir. Işıklı tabela tasarımı esnasında ön ve arka bölümlerde ışığı yansıtabilecek folyo, vinil ya da pleksi baskı çeşitleri tercih edilebilmektedir. Gerçekleştirilecek olan çalışma esnasında demir ya da alüminyum profilden bir iskelet hazırlanacaktır. Sonrasında bu iskeletin etrafına ise 12 cm’den hazırlanmış olan oluklu alüminyum profil konulacaktır. Tabelanın ön yüzeyinde ise ışık geçiren pleksi ya da polikarbon levhalar tercih edilebilirken arka yüzeyinde ışığın eşit bir şekilde yansıması adına yerleştirilecek alüminyum gofrajlı levha yer alacaktır. Bu aşamada aydınlatma görevi ise ağırlıklı olarak flüoresan, neon ya da led ile sağlanmış olacaktır.

Standart tarzdaki ışıklı tabela modelleri hazır olan alüminyum kasalardan hazırlanmaktadır. Bu kasaların ise 7 cm ila 15 cm arası derinlikleri bulunur. Firmalar ışıklı tabelalar için düz tarzda montaj yapılabileceği gibi farklı şekillerde ve desenlerde de montajların yapılması mümkündür. Genel olarak ise kırmızı, lacivert, siyah ve beyaz renkler kullanılır. Işıklı tabela seçimi yaparken tabelanın kullanılacağı konum ve yer etkili şekilde analiz edilmelidir. Ölçülerin doğru olarak belirlenmesinden sonra ise artık sektör bazında tasarıma başlanmış olacaktır. Kaliteli bir görünüm adına yapılacak tespit çalışmaları esnasında kullanılacak olan renkler dikkatli şekilde ayarlanmalıdır.

Işıklı Tabela Modelleri Nelerdir?

Firmalar birden çok ışıklı tabela kutu harf modelleri ile karşılaşmaktadırlar. Alüminyum kutu harf, krom kutu harf, pleksi kutu harf, vinil germe yalnızca bunlardan birkaçıdır. Hangi tabelaya ihtiyaç duyduğunu bilmeyen firmalar normal olarak bu konuda  bilgi sahibi, deneyimli ve aklındaki soruları yanıtlayabilecek firma ile çalışmak istemektedirler. 333 Reklamı aradığınızda, tabela uzmanımız sizi konuyla ilgili bilgilendirir ve firmanızı ziyaret etmemiz için sizden randevu tarihi alırız.  İşletmenizi ziyaret ederiz, sizin fikirlerinizi de önemseyerek gerekli notları alır, tabela keşif ve ölçü işlemini yaparız. Tabelanın nereye monte edileceği belirlenir, görüş mesafesi ve hava koşulları göz önünde bulundurularak tabela tasarımı yapılır. Tabela iskeleti hazırlandıktan sonra, sırada kutu harf malzeme modeli seçimi ve kutu harf kesilmesi var. Hazırlanan kutu harflere ledler döşendikten sonra ışıklı tabelanın elektrik tesisatı yapılır, tabelanın son testleri yapılarak tabelanın montaj aşamasına geçilir.

Tabela montajının sağlam bir şekilde yapılması, tabelanın coğrafi koşullardan etkilenip bozulmaması ve uzun kullanım süresi vermesi bakımından çok önemlidir. Şık ve göz alıcı olarak hazırlanan tabela, reklam faaliyetini düzgün yerine getirecek ve işletmeniz müşteri kazanacaktır.

Başlıca ışıklı tabela modellerini pleksi kutu harf tabela, alüminyum kutu harf tabela, kompozit tabela, krom fileli kutu harf tabela , ahşap kutu harf tabela, vinil germe tabela,dekube tabela, kabartmalı tabela olarak sıralayabiliriz.

Işıklı Tabela Firması İle Nasıl Çalışılır?

Birçok firma hangi ışıklandırmanın kullanılması gerektiğini tam olarak bilemiyorlar. Böyle olunca da seçmiş oldukları ışıklı tabela ne yazık ki istenilen sonuçları ortaya koyamıyor. Halbuki seçilecek olan aydınlatma öncesinde hava koşulları, görüş mesafesi gibi detaylar dikkatli bir şekilde incelenmelidir. İşlemlerin gerçekleştirilmesinden sonra ise artık sıra montaja gelecektir. Düşünülenin aksine tabelanın konumu ve şekli kadar montajı da büyük bir öneme sahiptir. Çünkü sağlam ve kaliteli şekilde yapılacak olan montaj ile beraber ışıklı tabela çok uzun bir süre boyunca kullanılmış olacaktır. Göz alıcı bir tasarıma sahip olacak olan bu tabela çeşitleri istenilen şekilde hazırlanmış olunca müşterilerin dikkatini en iyi şekilde çekecek, firmanın bilinirliği mümkün olan en iyi yöntem ile arttırmayı başarmış olacaktır.