Çatı Tabelası Arşivleri - 333 Reklam Ankara Tabelacı

Çatı Tabelası

Çatı tabelası, yüksek katlı binalar üzerinden açık hava reklamcılığı için vazgeçilmez olan kompozit, alüminyum,sac levhalardan üretilen dev reklam ürünüdür.

Büyük binalar,otobanlar ve yol kenarındaki müstakil binaların çatılarında kullanılmalarının yanı sıra büyük alışveriş merkezleri, büyük iş merkezlerinde, büyük fast food firmalarının kendi bina çatılarında da yaygın olarak kullanım yeri bulmuştur.

Çatı tabelaları, diğer tabela türlerine nazaran daha büyük ebatlarda tasarlanıp üretilmektedir. Bu sayede çok uzak mesafelerden bile kolayca fark edilip okunmaktadır. Daha çok araç trafiğinin olduğu yerde sürücüler,yayalar veya yolcular tarafından kolaylıkla fark edilmesi için tasarlanmıştır. Bu yüzden çatı tabelası tasarımın iyi tasarlanması reklamı yapılacak firmanın prestij kazanması bakımıdan çok önemlidir. Çatı tabelası yağmur, rüzgar, yıldırım gibi dış ortamlardan olumsuz etkileneceği için de kullanılacak malzemenin dayanıklı olması ve tabelanın devrilmemesi için iyi sabitlenmesi gerekir. Ayrıca yıldırım düşme olasılığı da olduğu için çatı tabelası iyi yalıtılması, gerekirse cepheye paratoner adı verilen sistemler kullanılmalıdır. Bu sistemler yıldırım düşmesi anında gelen statik elektriği toplayıp toprağa deşarj etmektedir.

Çatı Tabelasının İmalatı Nasıl Yapılır?

Çatı tabelalarının kurulacağı cephe için ölçüler alınır. Ölçülere göre tabelanın tasarımı bilgisayar ortamında gerçekleştirilir.Sonraki aşamada alüminyum kompozit malzeme, tasarıma göre cnc routerda kesilir. Harflerin yüksekliği ve yan kenarları harf boyutuna göre ayarlanır ve bilgisayarda dönüş noktaları hesaplanır. Harflerin dönüş noktaları için frezeler ile yan kanallara derz açılır. Açılan derzlerin olduğu noktalar punto kaynak makinesi ile sağlamca puntolanır. Ve harfin her tarafı hatasız ve boşluksuz şekilde kaynatılır. Bu şekilde hazırlanan kutu harfler zımparalanıp temizlendikten sonra istenilen renkte elektrostatik boya ile kaplanır.  Işıklandırma sistemi yapılması isteniyorsa , led lambalar daha önce yapılan hesaba göre kutu harfin arkasına göre yerleştirilir. Sonraki süreçte kutu harflerin üzerine pleksi malzemeler yapıştırılır veya özel açılan bağlantı noktaları yardımıyla kutu harf kapatılır. Sonraki aşamada çatı tabelası dış çerçeve veya ızgaraya vida veya diğer bağlantı aparatlarıyla sıkıca monte edilir.

2 Nisan 2019
Çatı,Tabelası

Çatı Tabelası

Çatı tabelası, genellikle alüminyum kompozit gibi hafif malzemelerden üretilen, ışıklı veya ışıksız olarak hazırlanabilen tanıtım ürünleridir. Çatı tabelaları, büyük işletmeler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Büyük işletmeler tarafından […]
ERROR 500 : SITE AUTHENTICATE ERROR ! : www.333reklam.com