HEMEN ARA WHATSAPP

Çatı Tabelası
2 Nisan 2019 Posted by 333reklam Çatı Tabelası Tabela

Çatı Tabelası

Çatı tabelası, genellikle alüminyum kompozit gibi hafif malzemelerden üretilen, ışıklı veya ışıksız olarak hazırlanabilen tanıtım ürünleridir. Çatı tabelaları, büyük işletmeler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Çatı Tabelası Nedir?

Büyük işletmeler tarafından tercih edilen çatı tabelaları, tabela Ankara ürünleri içerisinde ön plandadır. Çok uzak mesafelerden bile görülebilir durumda olan bu ürün seçeneği, büyükşehirlerde önemli bir değere sahiptir. Çatı üzerinde yer alan bir tabela bile birçok insanı kendine çekebilmektedir. Çatı tabelaları için görselliğin ötesinde dikkat çekici bir görünüm elde etmek önemlidir. Çeşitli sektörlerden insanları içinde barındıran iş merkezleri ve büyük apartmanlar gibi alanlarda reklam unsuru olarak bu tür tabelalar yerleştirilmektedir. Belirli bir ücret dahilinde, farklı yerleri kiralayarak da çatı tabelası reklamı yaptırılmaktadır. Tabela kurulumları yapılırken gereken tüm ayrıntılara ve tehlike unsurlarına önem veren firmalar ile çalışmak gerekmektedir. Aksi bir durumun ortaya çıkmaması için alanında uzman ve tecrübeli kişiler ile çalışmalısınız.

Çatı Tabelaları Nasıl Yapılır?

Çoğunlukla yüksek katlı binalarda reklam ve firma bilinirliğini sağlamak için kullanılan çatı tabelaları, ayaklı ve kompozit gibi seçenekler ile üretilebilmektedir. Farklı çeşitler ile de hazırlanan bu tabelalar, iki ayaklı profillerin üzerine hazırlanan paneller ile zemine monte edilebilmektedir. Çatı tabelası montajında, montajın yapılacağı alan büyük bir öneme sahiptir.  Çatı Tabelasının kurulacağı zemine uygun ayaklar ile tabelanın çatıya düzgünce yerleştirilmesi gerekmektedir. Tabela ayaklarının çatıya yerleştirilirken de beton ile de desteklenmesi gerekebilmektedir.

Çatı Tabelası Nerelerde Kullanılır?

Çatı Tabelaları, büyük firmalar tarafından özellikle Ankara,İstanbul,İzmir gibi büyük şehirlerde kullanım yeri bulmaktadırlar. Bunun sebebi, büyük şehirlerde manzarası gereği oldukça kolay fark edilebilmeleridir. Çok uzak mesafeden görülebilmelerinin yanında mimari açıdan da şık ve zarif görüneceklerdir. Bu sayede çatı tabelası cezbedici olacak ve firmalar bu sayede birçok müşteriyi kendilerine çekebileceklerdir.  Çatı tabelası bu yüzden mümkün olduğunda dikkat çekici olarak hazırlanmalıdır. Büyük iş merkezleri, dershane, kurs merkezleri gibi yüksek katlı binalarda dikkat çekici ve göz alıcı reklam ürünü olarak bu tür tabelalar yerleştirilmektedir. Belirli bir ücret karşılığı, farklı mekanların kirası ödenerek de çatı tabelası reklamı yaptırılabilir. Tabela kurulumları yapılırken, bu konuda bilgili, iş sağlığı ve güvenliği ilkelerine göre çalışan deneyimli tabelacı ile çalışmanız önemlidir. Aksi durumda ortaya çıkacak sonuçlar hiç iyi olmayacaktır.  Bu yüzden alanında uzman ve deneyimli firma ile çalışmanız gerekmektedir.

Tabelanın kullanılacağı yer, hava şartları göz önünde bulundurularak seçilmelidir. Çok fazla yağış alabilecek bir konuma koyulmak istenen tabelalar, doğru malzemeler ile hazırlanmadığı takdirde kısa sürede rengi solacağı gibi bir süre sonra yazılarda bozulmalar yaşanabilecektir. Ayrıca çatı tabelalarında yıldırım gibi olumsuz koşullardan ötürü kaza olmaması için, çok yüksek katlı çatılarda paratoner kullanılmalıdır. Işıklandırmalar ile yapılan tabelalarda ise yine hava şartı dikkate alınmalıdır. Dış mekanda yer alması istenen bir tabelanın, dış mekana uygun malzemeler ile hazırlanması ve uzun ömürlü kullanıma elverişli olması gerekmektedir. Tabela Ankara ile birinci sınıf malzemelerden hazırlanan kaliteli tabela tasarımlarına ulaşabilirsiniz. Firmanızın her yerden görülebilir ve size özgün bir tasarımı yansıtabilmesi için buna uygun bir ışıklı tabela hazırlatabilirsiniz. İletişim numaralarınızın da yer alabileceği tabelalarda, hedef kitleniz bir telefon kadar yakınınıza gelebilecektir. Tasarımınız ile göz doldururken bir diğer yandan da firmanızı büyütmeye kolayca devam edebilirsiniz.

Çatı Tabelası Ölçüleri ve Fiyatları

Tabela ölçüleri genellikle müşterilerin istediğine göre değişmektedir. Ancak, çatı tabelalarında ise projenin ve firma bilgilerine göre değişmekte. Uzak mesafeden anlaşılabilir reklam ürünü olması gerektiği için buna göre bir ölçüde hazırlanmaktadır. Ölçüler, müşterilerin isteklerine göre yükseltilebilir ve genişletilebilir durumdadır. Müşteriler için gereken bilgiler verilmektedir.Çatı tabelası fiyatları üzerinde de tabelanın modelinin yanı sıra belirtilen ölçüler ve kullanılacak malzemeler etki sağlamaktadır. Tabela fiyatı belirlemesindeki ilk öncelik her zaman yüksekliği ve genişliği olmaktadır. Kullanılmak istenen malzeme ise daha sonradan etki dahiline girmektedir. Çatı Tabelası fiyatlandırılmasında, talep üzerine ışıklandırılma yapılıp yapılmayacağı da görüşülmektedir.