Otopark Yönlendirme Tabelası Arşivleri - 333 Reklam Ankara

Otopark Yönlendirme

Otopark yönlendirme, sürücüleri tek katlı veya otoparklarda otopark giriş ve çıkışları konusunda yönlendiren, onların otopark içerisinde gereksiz yere dolanmalarını önleyerek vakit kaybetmelerini ve boş yere yakıt masrafı yapmalarını engellemeyi sağlayan iç mekan ve  dış mekan yönlendirme tabelası ürünlerindendir.

Otopark Yönlendirmesi Nerelerde Kullanılmaktadır?

Otoparktaki yönlendirme levhaları, birçok özel ve resmi kurum binaları otoparklarında kullanılmaktadır. Bu yönlendirme levhaları ile en çok karşılaştığımız yerler, büyük alışveriş mağazaları (avmler), plazalar, büyük İşhanları, hastaneler, bankalar, site ve apartmanlar, müstakil çok katlı otoparklar ve dış mekandaki  açık otopark alanlarıdır. Otoparkların girişleri sürücülerin araçlarını rahat park edebilmeleri ve parktan çıkarabilmeleri için binanın ön girişinde olmakta olup, girişlerin mevcut olan trafiği kapatmayacak şekilde yapılması gerekmektedir. Binaların içlerinde bulunan otoparklar dışında bahçe otoparkları veya müstakil otopark binaları da vardır. Bu  yönlendirme levhaları sayesinde, çok katlı otoparklarda A1, A2 gibi isimlendirmelerle park alanları arasında yönlendirme yapılabilmektedir. Ayrıca otopark giriş ve çıkış noktalarına ulaşılarak araç kolay bir şekilde park edilecek veya parktan çıkarılabilecektir. Burda a1 diye kastettiğimiz genellikle blok ismi olmaktadır.

Otopark Yönlendirme Levhası İmalatı Nasıl Yapılır?

Otoparkta kullanılacak yönlendirme levhalarının imalatı için pleksi, plastik veya alüminyum sac malzeme kullanılmaktadır. Otopark levhasının dikileceği alanın ölçüleri alınır ve grafik tasarım yapılır. Tasarım yapıldıktan sonraki aşamada bu malzemeler ölçülere göre lazerle veya cnc  routerla kesilir. Cnc routerla kesilen malzemeler daha sonra zımbalanarak köşeleri  düzeltilir ve  talaşları alınır. Metal yönlendirme levhaları üzerine baskı yapılmadan önce yüzeyler elektrostatik boya ile boyanmaktadır. Bu sayede yüzey korozyona ve dış hava koşullarına karşı iyi şekilde korunmakta ve üretilen yönlendirme tabelaları dayanıklı olmaktadır. Boyanan metal levha üzerine artık standartlara uygun şekilde yapılan tasarım uv baskı ile basılarak üretim tamamlanır.

6 Haziran 2020
otopark,yönlendirme,levhaları,tabelası,etiketi

Otopark Yönlendirme

Otopark yönlendirme tabelası,  sürücülerin binalardaki otopark alanlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi ve  otopark giriş, çıkışlarını rahatça bularak, araçlarıyla otopark alanı içinde gereksiz dolanmalarını önleyerek yakıt tasarrufu […]
ERROR 500 : SITE AUTHENTICATE ERROR ! : www.333reklam.com