HEMEN ARA WHATSAPP

Otopark Yönlendirme
333 ReklamMimari YönlendirmeOtopark Yönlendirme

Otopark Yönlendirme

Otopark yönlendirme tabelası,  sürücülerin binalardaki otopark alanlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi ve  otopark giriş, çıkışlarını rahatça bularak, araçlarıyla otopark alanı içinde gereksiz dolanmalarını önleyerek yakıt tasarrufu sağlayan iç mekan ve dış mekanlarda kullanılabilen hayat kurtarıcı yönlendirme tabelası ürünleridir.

Otopark Yönlendirme  Tabelası Nerelerde Kullanılır?

Otoparklardaki yönlendirme tabelalarına birçok yerde denk gelmişsinizdir. Bu levhalarla özellikle hastanelerin bina içi ve bina dışlarındaki otopark alanlarında sıklıkla karşılaşmaktayız. Büyük alışveriş merkezleri,teknoloji mağazaları dışında belediye,valilik,bakanlıklar, vergi dairesi gibi tüm özel ve resmi kurum binalarında kullanılmakta olan otopark yönlendirme tabelaları bunun dışında açık otopark alanlarında, site ve apartman içi bodrum katları otoparkları ve sadece otopark hizmeti için inşa edilmiş çok katlı otoparklarda kullanılmaktadır.

Otoparktaki Yönlendirme Tabelalarını Niçin Kullanırız?

Oto parklar binaların bodrum katlarında da olabilir, en üst katta da olabilir. Önemli olan otopark giriş ve çıkışlarının mevcut trafiği engellemeyecek ve kaza riski yaratmayacak şekilde doğru yere konumlandırılmasıdır. Tabi bununla birlikte otopark giriş ve çıkışlarında sürücülerin doğru bir şekilde yönlendirilmeleri gereklidir. Bunun için otopark alanları a1,b1 şeklinde numaralandırılır. Burdaki ifade kimi zaman çok katlı ve birden fazla bloka sahip  binalarda kat veya blok numarası  olabilmektedir. Hazırladığımız levhalara bu katların yönlendirme bilgisi işlenir. Bu levhalar sayesinde sürücüler otopark giriş ve çıkış işlemlerini kazasız ve kolay bir şekilde yapabilecekler ve araçlarını park edebilecekleri alana zahmetsizce ve tam zamanında ulaşarak vakit ve yakıt israfının önüne geçilecektir.

 

Otopark Yönlendirme Tabelası İmalatı Nasıl Yapılır?

Otoparklarda kullanılan yönlendirme tabelasının yapımında çoğunlukla pleksi veya alüminyum sac malzeme kullanmaktayız. Bu yönlendirme levhaları, istenilen ölçüde yapılabilmekte olup, önemli olan tasarımının rahat okunabilir şekilde yapılmasıdır. Otopark yönlendirme levhalarında ışıklandırma sistemleri de kullanılabilmektedir. Otoparkta kullanılacak yönlendirme tabelası için cephe ölçüleri alınır ve bilgisayarda grafik tasarımı yapılır.  Otopark tabelası imalatında dış koşullara dayanıklı, uzun ömürlü ve paslanmaz malzemeler tercih edilmektedir. Otopark levhası değişik modellerde üretilebilmektedir. Bu yönlendirme sistemleri tabela olabileceği gibi uyarı ve ikaz etiketleri şeklinde de olabilmektedir.

Otopark uyarı ve ikaz etiketi imalatında arkası yapışkanlı folyo etiket malzeme üzerine baskes etiket makinesinde tasarım basılırarak imalat tamamlanır.

Otopark tabelası imalatında en çok kullanılan malzeme pleksidir. Renkli veya şeffaf pleksi malzeme lazer kesim makinesi ile kesilir ve üzerine uv baskı yapılabilir.

Alüminyum tabelası imalatı için sac malzeme cnc routerda kesilip işlenir ve taşlama makinesi ile düzeltilir. Malzeme elektrostatik boya ile boyanır ve üzerine u.v. baskı makinesinde dijital baskı yapılır.

Leave a comment